SON DAKİKA
Hava Durumu

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'dan Çalışan Gazetecilere 10 Ocak Jesti

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla, Mersin’de görev yapan gazeteciler ile yerel ve ulusal basın-yayın kuruluşlarının temsilcilerine güzel bir jest yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 09.01.2023 16:52
Haber Güncellenme Tarihi: 09.01.2023 16:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'dan Çalışan Gazetecilere 10 Ocak Jesti

Mersinli gazeteciler; Akdeniz Belediyesi tarafından Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ne (MGC) kazandırılan ve geçen yıl yine ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde görkemli bir törenle hizmete açılan MGC hizmet binasında düzenlenen yemekli etkinlikte bir araya geldi. Buluşmaya, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Özel Kalem Müdürü Onur Eryılmaz Gümüştok, MGC Başkanı Rüstem Kaya Tepe, MGC Yönetim Kurulu üyelerinin ile yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcileri ile basın emekçisi gazeteciler katıldı.

Tepe; “Cemiyet binamız tüm Türkiye’de örnek gösteriliyor”

Buluşmada ilk söz alan MGC Başkanı R. Kaya Tepe; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları kapsamında, Mersin’de ilk kez Akdeniz Belediyesi tarafından gazetecilere kazandırılan hizmet binasında gerçekleşen buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Gültak’a teşekkür etti. Buluşmaya katılan gazetecilere de teşekkür eden MGC Başkanı R. Kaya Tepe; “Türkiye Gazeteciler Federasyonunun toplantıları kapsamında Türkiye’nin pek çok yerini geziyoruz. Gittiğimiz her yerde, katıldığımız her toplantıda bizim dernek binamız hakikaten örnek olarak gösteriliyor. Bu anlamda bu imkânı sağladığı için kent gazetecileri adına bir kez daha Başkanımız Sayın Gültak’a teşekkür ediyorum” dedi.

“Mersinli gazetecilere için hizmet binası bugüne dek neden yapılmadı?”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da gazetecilere yönelik hitabında, kamu görevi ifa eden basın mensuplarının her zaman yanında olduğunu vurguladı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Bugüne dek hiçbir yöneticinin yapmadığı bir hizmeti sağlamaktan onur duyduğunu söyleyen Başkan Gültak; “Gazeteci arkadaşlarımız her şeyin en güzeline layık. Bu bina sizlerindir ve hiç kimse de elinizden alamaz.

Bence bugüne kadar bunun düşünülmemesi bir eksiklik. Neden düşünmemişler? Örneğin 3 ay sonra herkes buraya gelerek vaatlerde bulunacak; sizlerden ve sizler sayesinde vatandaştan oy isteyip gazete manşetlerine çıkmak isteyecekler. Seçildikten sonra ise yılda 1 kez belki gelirler. Ben öyle bir siyasetçi değilim. Ben halkın içinde devamlı gezen, il başkanlığında da milletvekilliğinde de gazetecilere büyük önem veren, sürekli toplantılar yapan bir siyasetçiyim” diye konuştu.

“Basının her zaman yanında olacağım”

Mersin’de yaşayan farklı dil, din, etnik köken, mezhep ve düşünceden tüm insanlara saygı duyduklarını ifade eden Başkan Gültak; tüm bu farklılıkların da kentin en güzel ve özel zenginliği olduğunun altını çizdi.

Basının, demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu da vurguladığı konuşmasında Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; “Kamuoyuna, iyisi ile kötüsüyle her şeyi aktaran sizlersiniz. Tabi bizler bunu bir yere kadar yapabiliriz. Tüm STK’ları önemsiyoruz ama Basının yeri çok ayrıdır. O nedenle bu imkânları sunuyoruz. İşiniz gerçekten zor… Bu işin sıcağı var, soğuğu var, yaralanmak var, tehdit var, aç kalmak var… Bu işi yapmak kolay değil. Cidden zor ve kutsal bir iş. Siyasette olduğum sürece de gazetecilere her zaman değer ve destek vereceğim” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.