SON DAKİKA
Hava Durumu

Akdeniz Belediyesinin Tarımsal Projeleri, Uluslararası Platformda

Agricities Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği’nin, Kocaeli’de düzenlediği “İkinci 30 Büyükşehir, Yerel Yönetimler ve Tarım Çalıştayı’nda”, Mersin’i temsilen Akdeniz Belediyesi’nin tarımsal projeleri, 30 büyükşehir belediyesinin projesi arasında sergilenerek yerli ve yabancı konukların ilgisine sunuldu.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2022 00:04
Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2022 00:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
Akdeniz Belediyesinin Tarımsal Projeleri, Uluslararası Platformda

Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği (Agricities); Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 2- 4 Kasım 2022 tarihleri arasında “Yerel Yönetimler ve Tarım Çalıştayı’nın” bu yıl ikincisini düzenliyor. Çalıştaya; 30 Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, Agricities üyesi olan il, ilçe ve yurtdışından yerel yönetimler de katılıyor. Yerel Yönetimler ve Tarım Çalıştayı’nda, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ı temsilen; Başkan Yardımcısı Cemil Uzun ve Tarımsal Hizmetler Müdürü Cem Nenni görev alıyor.

Tarımdaki iyi örnekler dünyaya yayılacak

Belediyeler ve yerel yönetimler arası tecrübe ve bilgi paylaşımının amaçlandığı önemli çalıştayda, ülke ve dünya tarımının daha iyi noktaya getirilmesi için görüşmeler yapılacak, sahada başarılı olmuş iyi örnek uygulamalar değerlendirilecek. Nihayetinde de bu uygulamaların hem ülke hem de dünya tarımına kazandırılmasının altyapısı oluşturulacak.

Üniversiteler, STK’lar, kooperatifler ile sanayi ve ticaret kuruluşlarının destek verdiği çalıştay 3 gün sürecek. Açılışın ardından 7 başlıkta toplam 11 oturum gerçekleştirilecek. İlk gün gerçekleştirilecek Başkanlar Konseyi Oturumuna tarıma ilgi duyan herkes kabul edileceği duyuruldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.