SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Gültak: "Vatandaşlarımız Bizden Hizmet Bekliyor"

Başkan Gültak, Perşembe günü yapılacak olağanüstü Meclis toplantısında borçlanma yetkisini yeniden gündeme getireceklerini ifade ederek; “Akdeniz’in 65 mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız bizden asfalt, yol ve kaldırım hizmeti bekliyor” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.07.2022 21:31
Haber Güncellenme Tarihi: 23.07.2022 21:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
Başkan Gültak: "Vatandaşlarımız Bizden Hizmet Bekliyor"

Mahalle ziyaretlerine aralıksız devam eden Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, son olarak Abdullah Şahutoğlu Mahallesi’ne konuk oldu, vatandaşlar ve esnafla bir araya geldi. AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Genç, Meclis üyeleri ve birim müdürlerinin katıldığı buluşmada ilk söz alan Muhtar Muhsin Kutlu, ziyareti nedeniyle Başkan Gültak’a teşekkür etti; okul yolunun açılması, asfalt ihtiyacı duyan sokaklar, muhtarlık binasının yenilenmesi gibi talep ettikleri bazı hizmetleri dile getirdi.

“Borçlanma talebimiz 2 kez reddedildi”

Resim önizlemesi

Başkan Mustafa Gültak da konuşmasında, mahalleye yapılan hizmetleri anlattı, eksik kalan hizmetlerin planlamaya alınarak en kısa sürede çalışmalara başlanacağını vurguladı. Perşembe günü yapılacak olağanüstü Meclis toplantısında, tekrar borçlanma yetkisi talep edeceğini söyleyen Başkan Gültak; “Hem Çevre Bakanlığımızın hibeleri hem de Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’nun desteğiyle sıcak ve soğuk asfalt üretim tesislerini ilk kez Akdeniz’e kazandırdık.

Bugün milyonlarca liraya ancak kurulabilecek bu tesisler için Belediyemiz bütçesinden 1 lira dahi harcamadık. Bu tesislerimizde tam kapasite üretime geçmek, mahallelerimizin asfalt, kaldırım, yol ihtiyaçlarını gidermek üzere ihtiyacımız olan borçlanma yetkisi için 2 kezdir Meclis’te, muhalefet üyelerinin reddiyle karşılaşıyoruz” dedi.

“Olağanüstü Meclis’te, borçlanma yeniden gündeme gelecek”

Resim önizlemesi

Başkan Gültak; Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, yönetimin 310 milyon TL’lik borçlanma yetkisinin, Cumhur İttifakı olarak verdikleri destek sayesinde mümkün olabildiğinin de altını çizdi, Perşembe günü yapılacak Akdeniz Belediye Meclis toplantısında borçlanma yetkisini yeniden gündeme getireceklerini söyledi. Başkan Gültak; “Akdeniz’in 65 mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız başta asfalt, yol ve kaldırım olmak üzere bizlerden hizmet bekliyor. Büyükşehir’in istediği 310 milyon TL borçlanma yetkisini verdik. Şimdi de siz bize 50 milyon TL borçlanma yetkisi verin. Borçlanmayı da sadece asfalt ve kaldırım için talep ediyorum. Bu konuda hem Meclis üyelerimizden hem de mahalle muhtarlarımızdan destek bekliyorum” diye konuştu.

Kadınlara davet; “Tarih, doğa ve kültür gezilerine katılın”

Başkan Gültak, mahalleli kadınlara da seslendi, belediyenin hafta sonları farklı iller veya Mersin’in farklı ilçelerine düzenlediği kültür, doğa ve tarih gezilerine katılmaları için davet etti. Muhtar Muhsin Kutlu’ya seslenen Başkan Gültak, “Mutlaka bir liste hazırlayıp bize ulaştırın. Liste sıraya alınsın ve en kısa sürede programa göre Gaziantep, Hatay veya Mut gezisine mahalleli kadınlarımız katılsın. Geçmişte bu hizmetlerin hiçbiri yoktu.

Yaşadıkları mahallelerden hiç çıkamayan kadınları ve kızlarını bu tür gezilere götürüyoruz. Gençlerimizi de Silifke yaz kampına gönderiyoruz. Bu kamp için de liste verebilirsiniz. Üzülüyorum, çünkü hiç denizi görme, denize gitme imkanı bulamamış gençlerimiz çıkıyor bazen içlerinden” ifadelerini kullandı. Sosyal, kültürel, eğitim ve istihdama yönelik projelere büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Gültak, belediyenin öncülüğünde kurularak üretim ve satış yapan kadın kooperatifine katılmaları, aile bütçelerine gelir elde etmeleri yönünde mahalleli kadınlara da çağrı yaptı.

Resim önizlemesi

“Üniversite sınav kursu alan öğrenci sayısını bine çıkaracağız”

Metropol Gökdelen binası 29’uncu katını ücretsiz etüt merkezine çevirdiklerini hatırlatan Başkan Gültak, üniversite sınavına hazırlanan mahalleli gençleri merkeze davet etti. Geçen dönem etüt merkezinde 400 öğrenciye kurs verildiğini belirten Başkan Gültak, bu öğrencilerden 8’inin yapılan sınavda sıralamada ilk 10 binin içine girdiğini vurguladı, bu yıl kurs alacak öğrenci sayısını da bine çıkaracaklarını kaydetti.

Esenli üzüm şenliğine davet…

Pazar günü Esenli’de düzenlenecek üzüm şenliğine tüm mahalle sakinlerini davet eden Başkan Gültak, 3’üncü Karaduvar Balık Festivali’ni de Eylül ayı sonuna doğru yapmayı planladıklarını hatırlattı. Çay ve Barış Mahalleleri kentsel dönüşüm projeleri, Yılmaz Güney Gençlik Merkezi ve Kız Öğrenci Yurdu, spor tesisleri, kültür ve sanat merkezleri, ücretsiz yüzme havuzları ve daha birçok hizmet ve projeden bahseden Başkan Gültak, Akdeniz’de değişim ve dönüşümün süreceği mesajını verdi.

Konuşmasının ardından Başkan Gültak, Abdullah Şahutoğlu Mahallesi sakinlerinin dile getirdiği çeşitli talepleri dinledi; sıkıntıların en kısa süre içinde çözümü için ilgili birim müdürlerine talimat verdi.

Resim önizlemesi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.