SON DAKİKA
Hava Durumu

BAŞKAN TUNA, KENTİN DİNAMİKLERİYLE BULUŞUYOR

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, kentin dinamikleri olan Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarına gerçekleştirdiği istişare ziyaretlerini sürdürüyor. Çoğulcu yönetim anlayışıyla toplumun her katmanına ulaşarak Mersin’e ışık tutacak proje ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak amacıyla yaptığı ziyaretlerde sivil toplum kuruluşlarının önemi ve kentin geleceği ile ilgili düşüncelerini paylaşan Başkan Tuna; “Mersinimizi bir adım

Haber Giriş Tarihi: 28.09.2018 17:19
Haber Güncellenme Tarihi: 28.09.2018 17:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
BAŞKAN TUNA, KENTİN DİNAMİKLERİYLE BULUŞUYOR
 “Üreticilerimizin Her Zaman Yanında Olacağız”

Anamur’a yaptığı ziyaretler esnasında; Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Anamur Muz-Bir Derneği Başkanı Mehmet Güzel ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Başkan Tuna; “Kentimizde teşkilatlarımızdan başlayarak, Sivil Toplum kuruluşlarımızı ve meslek örgütlerimizi ziyaret ediyoruz. Mersinimizi muz ihracatı ile öne çıkartan Anamur İlçemizde siz değerli Oda Başkanlarımız, üreticilerimiz ve hemşehrilerimiz tarafından yoğun ilgi ve teveccühle karşılanmak bizleri de oldukça mutlu etti. Burada sizlerle olmaktan büyük gurur duyduk. Ticaret ve Esnaf Odaları, yeni strateji yol haritalarının çizildiği önemli yerlerdir. Göreve geldiğimiz 2004 yılından beri üretim ekonomisini hep ön plana çıkardık. Üretmeden tüketen toplumlar her zaman karanlıklara gömülmüşlerdir. Bir ürünün geçirdiği süreç ise; üretim, ambalaj ve pazarlamadır. En iyi ürünü üretirsiniz ve en güzel ambalajı yaparsınız ama pazar anlamında sıkıntınız varsa o en iyi ürün elinizde kalır. Bunun için hal tesisleri de pazarlama anlamında özellikli ve önemli yerlerdir. Piyasanın durgun olduğu zamanlarda hal tesislerini mutlak suretle soğuk hava depolarıyla taçlandırmak çok önemli diye düşünüyorum. Biz, üreten yapıyı her zaman takdir ederiz ve destekleriz” dedi.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Anamur Muz-Bir Derneği Başkanı Mehmet Güzel ve Yönetim Kurulu Üyeleri de Başkan Hamit  Tuna’nın ziyaretlerinden duydukları memnuniyetleri dile getirerek; “Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığınız hayırlı olsun.15 yıl görev yaptığınız Toroslar ilçesinde üretime ve çiftçilere yönelik gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınızı yakinen takip ettik. Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunuzda Anamur’da da muzun ARGE çalışmalarında büyük desteğinizin olacağına inanıyoruz. Çiftçilerimiz ve köylülerimiz de adaylığınızla ilgili büyük mutluluk duyduklarını bizlere ifade ettiler. Hamit Tuna, artık bir marka isim olmuştur. Bir ağabeyimiz ve bir Başkanımız olarak bizleri ziyaret etmenizden dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde desteklerini ifade ettiler.


 “Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Başkan Tuna’yı Ağırladı”

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan ve Belediye Meclis Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaretinde MTSO yönetimi tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Tuna, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile sürdürülen uyumun her anlamda devam edeceğini söyledi.

Sohbet havasında geçen ve görüş alışverişinde bulunulduğu toplantıda Mersin’in geleceği için birlik olmanın önemine değinen Belediye Başkanı Hamit Tuna, 15 yılda Toroslar’ı sosyal ve ekonomik anlamda kalkındırdıkları projelerini, ilçenin kendi kendine yetebilmesi adına sağlık, eğitim ve güvenlik kurumlarına yaptıkları arsa tahsislerinden de bahsetti.

“Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” diyen Başkan Tuna; “Bu ziyaretlerimizle hem kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz hem de kentimiz adına yapılacak projelerle ilgili fikir alışverişinde bulunuyoruz. Belediyeciliği biliyoruz. Bilgi birikimimiz, siyasi tecrübemiz, eğitimimizle bu kentte doğru işler yaptık. Kentimizin problemlerini biliyoruz. Çiftçimizin, esnafımızın ve ticaret yapan iş adamlarımızın derdini bilen ve onlarla zaman geçiren bir belediye başkanıyım. Biz hiçbir zaman  sırça köşklerde belediye başkanlığı yapmadık. Hep halkımızın içinde yer aldık. Dert bilen, derman olma anlamında önde olan insan demektir. Bu yanımızla bu dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayız. Desteklerinizi ve dualarını bekliyoruz” dedi.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Başkan Tuna’ya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığının hayırlı olmasını dileyerek, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

 MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ve Yönetim Kurulu Üyeleri de Başkan Tuna’nın, kente kazandırdığı spor tesisleri ve gençlere yönelik sportif faaliyetlerini takdirle karşıladıklarını ve bu hizmet ve projelerinin yanı sıra din, mezhep, ırk ayrımı yapmayan, güler yüzlü, çalışkanlığı ve kişiliğiyle Mersin’in sevilen bir yöneticisi olduğuna dikkat çektiler.‘Başkan Tuna, Elektrik Mühendisleri Odasını Ziyaret Etti’

 

Başkan Tuna, daha sonra Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi’ni de ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Atar ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüştü.

Meslek Odalarının fikir ve önerilerinin projelerine ışık tutacağına inandıklarını belirten Başkan Tuna; “Bir kenti gösteren plandır. Siz değerli Odalarımızın üyeleriyle görüşerek, fikirlerini alıyoruz. Bu kenti hep birlikte daha yaşanılabilir ve dünya kenti bir Mersin yapacağız inşallah” dedi.

            Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şubesi Başkanı Seyfettin Atar ve Yönetim Kurulu de Başkan Tuna’ya çıktığı bu yolda başarılar dileyerek, Oda olarak üzerlerine düşen her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.