SON DAKİKA
Hava Durumu

Gültak, Mersin Eczacı Odası Başkanına Yapılan Saldırıyı Kınadı

Mersin Eczacı Odası Başkanı Özgün Sağır’a yapılan saldırıyı kınayan Başkan Gültak, sürecin takipçisi olacaklarının altını çizdi. Kendisi de eczacı olan ve geçmişte Oda yönetiminde yer alan Başkan Gültak; “Bu alçak saldırıyı yapanlar, sanmasın ki yanlarına kâr kalacak. Hukuki sürecin bizzat takipçisi olacağım” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2022 18:48
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2022 18:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
Gültak, Mersin Eczacı Odası Başkanına Yapılan Saldırıyı Kınadı

GÜLTAK; “HUKUKİ SÜRECİ BİZZAT TAKİP EDECEĞİM” 

Mersin Eczacı Odası Başkanı Özgün Sağır; mevzuata aykırı bir şekilde eczane açmak istediği için dosyası reddedilen bir eczacının yakını tarafından saldırıya uğradı, darp edilerek tehdide maruz kaldı. Sağır’a yapılan saldırı, basın açıklaması ile protesto edildi. Oda binası önünde düzenlenen açıklamaya, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, saldırıya uğrayan Mersin Eczacı Odası Başkanı Özgün Sağır, Oda Genel Sekreteri Mehmet Sait Eke, farklı illerden gelen eczacı oda başkanları, Mersin Tabip Odası üyesi sağlıkçılar, eczacılar ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. “Sağlık Çalışanlarına Şiddete Son” yazılı pankart açılan basın açıklamasında, sözü ilk alan Mersin Eczacı Odası Genel Sekreteri Mehmet Sait Eke, saldırıyı gerçekleştiren kişinin, hukuk önünde gerekli cezayı alıncaya kadar sürecin peşini bırakmayacaklarını vurguladı.

Başkan Gültak; “Alçak saldırıyı yapanların yanına kâr kalmayacak!”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da konuşmasında, 1991 yılından beri gururla eczacılık mesleğini yaptığını, uzun süre boyunca da Oda bünyesinde farklı kademelerde yöneticilik yaptığını ifade ederek; “Dolayısıyla burası bizim evimiz ve yuvamız. Yapılan saldırı, sadece başkana değil bizlere, hepimize yapıldı. Bir belediye başkanı olarak, olayı hukuk bazında birebir takip edeceğimin sözünü veriyorum.

Bu alçak saldırıyı yapanlar, yanlarına kâr kalmayacağından emin olabilirler. Sadece görevini yapan, yasal olmayan isteklere direnen bir kardeşime biri saldırıyorsa, ben de burada boş duramam. Hiç kimse merak etmesin, sürecin her türlü takibini bizzat yapacağım. Özgün Başkanımıza ve camiamıza geçmiş olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Saldırıya uğrayan Mersin Eczacı Odası Başkanı Özgün Sağır da konuşmasında, fiziki saldırıların izinin zamanla geçtiğini, saldırının psikolojik travmasını yaşamak zorunda bırakılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Oda Başkanı Sağır, kendisine gösterilen destek ve dayanışma nedeniyle, farklı illerden de gelerek basın açıklamasına katılan meslektaşlarına, sağlık personeline ve sivil toplum örgütü temsilcilerine teşekkürlerini ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.