SON DAKİKA
Hava Durumu

HADRA'DA ATÖLYE VE KURS ZAMANI

Hadra Hamamı Kültür ve Akdeniz Belediyesi Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi, yeni dönem kurs ve atölye çalışmaları için kayıt almaya başladı. Fotoğraf ve sinema atölyelerinin yanı sıra şan ve çeşitli enstrüman kurslarının da verileceği yeni dönemde kayıtlar 30 Ekim tarihine kadar kabul edilecek. Sanat Evi yeni dönem kurs kayıtları başladı

Haber Giriş Tarihi: 06.10.2015 00:02
Haber Güncellenme Tarihi: 06.10.2015 00:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
HADRA'DA  ATÖLYE VE KURS ZAMANI
Kiremithane Mahallesinde bulunan ve yaklaşık 100 yıllık tarihi geçmişe sahip Hadra Hamamı, 2 yıldır kültür ve sanat etkinliklerinin yapıldığı bir mekân haline dönüştü. Geçtiğimiz yıllarda Akdeniz Belediyesi tarafından kamulaştırılıp restorasyonu tamamlanan Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evi, yeni dönem kurs kayıtlarını almaya başladı. Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evinde gençlere ve yetişkinlere yönelik yeni dönem kurs ve atölye çalışmaları programı belli oldu. Buna göre geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sinema ve fotoğraf atölye çalışmaları yapılacak. Kendi branşında uzman ve akademisyenlerin kursiyerlerle birlikte yapacağı sinema atölye çalışmalarında senaryo, film çekim teknikleri, kurgu-montaj ve sinema tarihi gibi konular ele alınacak. Fotoğraf atölyesinde de fotoğraf gezileri düzenlenecek, fotoğrafçılık ekipmanları ve çekim teknikleri gibi konular ele alınacak.

 Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evinde yine müzik ağırlıklı kurslar yer alacak. Ses eğitiminin verileceği şan kursunun yanı sıra çeşitli enstrümanların da eğitimi verilecek. Nefesli çalgılardan yan flüt, kaval ve mey kurslarının yer aldığı yeni dönemde, telli çalgılardan ise bağlama ve gitar kursları verilecek. Tüm kurs ve atölye çalışmalarının ücretsiz olarak verileceği eğitim döneminin sonunda başarılı katılımcıları onaylı sertifika dağıtılacak. Başvurular Hadra Hamamı Kültür ve Sanat Evinin Kiremithane Mahallesindeki merkezine şahsen yapılacak. Merkezin (0324) 237 66 28 numaralı telefonundan gerekli belgeler ve detaylı bilgi alınabilecek olan kursların son başvuru tarihi ise 30 Ekim 2015 olarak belirlendi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.