SON DAKİKA
Hava Durumu

HAYDİ MEZİTLİ BELEDİYESİ EĞİTİM HAVUZUNA

Mezitli Belediyesi okulların kapanmasıyla çocuklara yönelik sosyal faaliyetlerini artırdı. Mezitli Belediyesi eğitim havuzunda 7-14 yaş arası yüzme kursu kayıtları 30 Haziran tarihi itibariyle başladı.

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2014 08:52
Haber Güncellenme Tarihi: 09.07.2014 08:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
HAYDİ MEZİTLİ BELEDİYESİ EĞİTİM HAVUZUNA
FERDA BİLGİN-  Çocukların sosyal aktivitelerini de geliştireceği yüzme kursu, birer saat olmak üzere 4 ayrı seans halinde hafta içi her gün 08:30-17:00 saatleri arasında yüzme eğitimi verecek. Mezitli Belediyesi yüzme kursunda gelen çocuklar, sağlıklı ve eğlenceli bir şekilde zaman geçiriyorlar. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan kursa kayıt yapan miniklerin eğitimlerini yerinde izledi. Yüzme kursu eğitim hocalarından bilgi alan ve veliler ile sohbet eden Başkan Tarhan, “Kurslarımıza gelen çocuklarımız arkadaşlarıyla birlikte yüzmeyi öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar” dedi.
MEZİTLİ’DE YÜZME ZAMANI’
Mezitli Belediyesi çocuklara yönelik spor ve eğlence faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. ‘Mezitli’de Yüzme Zamanı’ sloganıyla 17 Haziran’da Su Dünyası hizmete açıktan sonra Mezitli Eğitim Havuzu’nu faaliyete geçirdi.Belediye olarak sosyal çalışmalarına devam edeceklerini belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Geçtiğimiz haftalarda Su parkını hizmete açtık. Bütün yaş gurupları Su Dünya’sında yüzerek eğlenmekte. Su Dünya’mızı Pazar günleri ailelere mahsus olmak üzere değerlendiriyoruz. Her iki havuzumuzda hijyen ve güvenliğine son derece önem veriyoruz. Ailelerimizin ve havuzlarımıza giren vatandaşlarımızın havuza, sağlık ve güvenlik yönünden dikkat etmesi gerekiyor. Bugün de bu yüzme kursunu hizmete açtığımız eğitim havuzundayız. Burada 7-14 yaş guruplarında yüzme bilmeyen çocuklarımıza, yüzme konusunda uzman arkadaşlarımızın denetiminde çocuklarımıza yüzme eğitimi veriyoruz. Çocuklarımızın yüzmeyi en iyi şekilde öğrenmelerini istiyoruz” dedi.
BAŞKAN TARHAN “HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Mezitli Belediyesi yüzme kursu özellikle yaz tatilini evlerinde geçirecek olan çocuklar için büyük bir fırsat. Çocukların burada hoşça vakit geçirdiklerini söyleyen Başkan Tarhan “Gördüğünüz gibi çocuklarımıza burada aileleri de eşlik ediyor. Ailelerin ve öğretmenlerin denetiminde burada hoşça vakit geçiriyorlar. Mezitli oturan ailelerin yüzme bilmeyen çocuklarını buraya bekliyoruz. Buradan yararlanmalarını istiyoruz. Sosyal faaliyetlerimiz çocuklarımızın geleceği için artarak devam edecek. Çocuklarımıza bu şekilde faydalı olmaya çalışacağız” dedi. Başkan Tarhan, eğitim havuzunda yüzme eğitiminin yanı sıra yüzmeye gelen çocukların ve ailelerin burada kaynaşarak yeni dostluklar ve arkadaşlıklar edindiklerini belirtti.
ÇOCUKLAR TEMEL YÜZME EĞİTİMİ ÖĞRENECEKLER

Mezitli Belediyesi yüzme kursuna katılan çocuklar iki haftalık eğitim sonunda temel düzeyde yüzme öğrenmiş olacaklar. Çocukların su ile olan uyumlarını sağlamanın önemli olduğunu belirten Mezitli Belediyesi yüzme kursu eğitmeni Erman Ercan yaptığı kısa açıklamada, “Farklı yaş guruplarında değişik öğrenci gruplarımız var. Öğretmen arkadaşlarımızın eşliğinde öncelikle ısınma hareketlerini yapıyoruz. Isınma hareketlerinden sonra temel yüzme hareketlerini sırasıyla öğrencilerimize öğretmeye çalışıyoruz. Bu yaklaşık iki haftalık bir süreç. İki haftanın sonunda çocuklarımız temel düzeyde yüzme eğitimlerini almış olacaklar” dedi.Yüzme kursuna katılan miniklerin Başkan Tarhan’a sevgi gösterisi görülmeye değerdi. Minikler yüzme eğitiminin ardından Başkan Tarhan’ın yanına gelerek boynuna sarılıp, öptüler. Başkan Tarhan’la hatıra fotoğrafı çektiren çocuklar kendilerine sunulan imkânlar için teşekkür ettiler.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.