SON DAKİKA
Hava Durumu

KADIN VE ÇOCUK DANIŞMA MERKEZİ'NDEN,"FLÖRT ŞİDDETİ"

Avrupa Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitlik Şartı'nı imzalayarak önemli bir adım atan Toroslar Belediyesi, bu konudaki farkındalık çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.02.2021 00:01
Haber Güncellenme Tarihi: 18.02.2021 00:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
KADIN VE ÇOCUK DANIŞMA MERKEZİ'NDEN,"FLÖRT ŞİDDETİ"
 Belediye bünyesindeki Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi'nin alanında uzman psikologları tarafından "Flört Şiddeti" semineri düzenlenerek; "Şiddet varsa, sevgi yoktur" mesajı verildi. Toplum sağlığının korunmasının ön planda tutulduğu seminer ile bireylerin bu yönde farkındalık kazanması amaçlandı.

 

Vatandaşların dikkatle dinlediği seminer, Yunus Emre Kültür Merkezi'nde pandemi kuralları çerçevesinde yapıldı.
Resim önizlemesi

 

Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi Psikoloğu Esra Gün tarafından verilen seminerde, flört şiddetinin ne olduğu, nedenleri, şiddet döngüsü ve sürecinin nasıl ilerlediği konuları ele alındı.

 

Psikolog Gün, sinevizyon eşliğinde yaptığı sunumunda şiddetin herkesin aklına geldiği gibi sadece zarar verme eylemi olmadığına dikkat çekerek; "Evli, bekar, partneri olan ya da olmayan herkese flört şiddetinden bahsedebiliriz. Bu eğitim semineri ile bir farkındalık oluşturmak istedik. Flört şiddetini, psikolojik sözel, sanal, cinsel, ısrarcı takip ve fiziksel olarak ayırabiliriz. Yapılan araştırmalara göre flört şiddetinin en yoğun yaşandığı dönemin 16-24 yaş aralığı olduğu belirtiliyor" diye konuştu.

Resim önizlemesi

 

Başkan Yılmaz: "Şiddetin Her Türlüsüne Karşıyız"

 

İnsan odaklı yönetim anlayışıyla çalıştıklarını belirten Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise; "Tek temennimiz bu güzel ilçemizde hep birlikte huzur ve refah içerisinde yaşamak" dedi.

 

"Şiddetin her türlüsüne karşı olan bir anlayışla çalışmaya devam edeceğiz" diyen Başkan Yılmaz; "Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezimiz ile toplumun her kesimine hitap

ederek, psikolojik ve kişisel gelişim konularında danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bireylerin yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçlayan çalışmalarımızla her zaman hemşehrilerimizin yanında olacağız. Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.