SON DAKİKA
Hava Durumu

KOCAMAZ İTFAİYECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, birçok konuda Türkiye’de çığır açtıklarını ve öncülük ettiklerini belirterek, "Mersin Büyükşehir Belediyesi verdiği hizmetlerle, ortaya koyduğu projelerle gerçekten Türkiye’de örnek alınan bir yerel yönetim biçimi ortaya koymuştur" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 26.09.2018 12:23
Haber Güncellenme Tarihi: 26.09.2018 12:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
KOCAMAZ İTFAİYECİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, birçok konuda Türkiye'de çığır açtıklarını ve öncülük ettiklerini belirterek, "Mersin Büyükşehir Belediyesi verdiği hizmetlerle, ortaya koyduğu projelerle gerçekten Türkiye'de örnek alınan bir yerel yönetim biçimi ortaya koymuştur" dedi.

Kocamaz, İtfaiye Haftası kapsamında itfaiye çalışanları ile bir araya geldi. İtfaiye personellerinin haftasını kutlayarak, görevlerinde başarılar dileyen Kocamaz, "Her zaman söylediğimiz gibi gerçekten kutsal bir görevi üstlendiniz. Vatandaşlarımızın en zor gününde onların yanı başında olmak, sıkıntılarını gidermek, acılarını paylaşmak ve o andaki psikolojik konumlarını rahatlatmak şeklinde bir görev sürdürüyorsunuz. İşiniz kolay değil zor" diye konuştu.

"Belediyecilik insanların en zor anında yanında olabilmektir"

Belediyeciliğin kolay bir tarafı olmadığından söz eden Kocamaz, "Belediyecilik zora tabi olmaktır. Belediyecilik vatandaşın hayatını kolaylaştırmaktır. Belediyecilik insanların en zor anında yanında olabilmektir, dertlerini paylaşabilmektir. Bir taraftan kentin fiziki hizmetlerini yerine getirirken, vatandaşın hayatını kolaylaştırırken, diğer taraftan da onların dertlerini paylaşmak, sıkıntılarını gidermek için gece-gündüz çalışmaktır" ifadelerini kullandı.

"Türkiye'de örnek alınan bir yerel yönetim biçimi ortaya koyduk"

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin birçok konuda Türkiye'de çığır açtığını ve öncülük ettiğini dile getiren Kocamaz, "Mersin Büyükşehir Belediyesi, verdiği hizmetlerle, ortaya koyduğu projelerle gerçekten Türkiye'de örnek alınan bir yerel yönetim biçimi ortaya koymuştur. Bu yolculukta, bu mücadelede bizimle beraber yol yürüyen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize gece-gündüz demeden dua eden, desteklerini esirgemeyen bütün halkımıza teşekkür ediyorum. Tabi ki bizler kutsal bir görevi üstlenmişiz. Vatandaşımızın teveccühü de bu nedenle her geçen gün her branş için artmakta. İnşallah bu mücadele, bu vatandaşla kaynaşma ve birlikte yürüme Mersin'i bir yerlere taşıma mücadelesi bundan sonra da devam eder" şeklinde konuştu.

"Bu Türkiye'de bir rekordur"

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ olarak 4 buçuk yıl içerisinde belediyeye toplam bin 400'ün üzerinde araç kazandırdıklarını ifade eden Kocamaz, "Tabi ki itfaiye teşkilatımızın bütün teçhizatını, araç gerecini istediğimiz noktaya getirdik diyemeyiz. Ama devraldığımızla bugünü kıyaslamak bile akla zarar. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak MESKİ ile beraber bin 400'ün üzerinde şu geçtiğimiz 4 yıl içerisinde belediyemize araç kazandırmışız. Türkiye'de bir rekordur bu. İncelediğiniz zaman görürsünüz. Birçok belediye bu işi günü birlik kiralamalarla yürütmeye çalışırken, biz belediyenin kurumsallaşması için mücadele veriyoruz. Kurumsallaşan bir belediyede de kendi araç ve gereciyle vatandaşa hizmet etmek en öncelikli bir projedir, görevdir. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun. Allah kazasız, belasız, herhangi bir can kaybına meydan vermeden bu mücadelenizi sürdürsün. Size destek olsun. İnşallah hiç yangın olmasın. Siz de biz de vatandaşımız da bu sıkıntıları ve acıları çekmesin" dedi. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.