SON DAKİKA
Hava Durumu

METAB ENCÜMENİ ANAMUR’DA TOPLANDI

Mersin ve Çevresi Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği (METAB) Encümen Toplantısı, Birlik Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında Anamur’da yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2014 13:50
Haber Güncellenme Tarihi: 27.08.2014 13:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
METAB ENCÜMENİ ANAMUR’DA TOPLANDI
  Anamur’da yapılan METAB Encümen Toplantısı’na; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, encümen üyeleri Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Silifke Belediye Meclis Üyesi Mevci Arslan, Turizm Temsilcisi Mustafa Kale ile Birlik Müdürü Hasan Gökbel katıldı.

     Toplantıda; Mut Alahan’da yapılacak olan piknik alanına katkı konusu ile turizm merkezlerinin planlama çalışmaları ele alındı.

     METAB Birlik Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Encümen Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında, “Mersin ilinde Bakanlar Kurulu kararı ile ilan edilmiş bulunan 8 adet turizm merkezi ve Kültür Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Anamur sınırları içerisinde yer alan Melleç Turizm Bölgesi’dir. Melleç 1989 yılında Turizm Bölgesi olarak ilan edildiği halde, uzun yıllar ele alınmamıştır. METAB ile birlikte bu bölgede planlama çalışmalarını başlatacağız. Ayrıca bu bölgenin 1/5000 nazım imar planı ve 1/1000 uygulama imar planı çalışmalarına devam edeceğiz.’’ dedi.

     Başkan Kocamaz, “Daha önce de ifade ettiğim gibi, fırsat buldukça Encümen Toplantıları’nı, turizm merkezlerinin bulunduğu ilçelerde yapmak istiyoruz. Anamur ilçesinde yapılan bu toplantı da bunun başlangıcıdır. Amacımız, Mersin’de yer alan turizm merkezlerinin planlama çalışmalarını süratle tamamlayarak, yatırımcıya tahsis edilebilecek hale getirmektedir.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.