SON DAKİKA
Hava Durumu

SEÇER “EĞİTİME DAHA FAZLA KAYNAK AYIRACAĞIZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, akşam mesaisini Erdemli İlçesi’ne ayırarak, Büyükşehir Belediyesi Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nin Erdemli Şubesi’nde öğrenim gören üniversite adayı gençlerle bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2019 12:19
Haber Güncellenme Tarihi: 26.12.2019 12:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
SEÇER “EĞİTİME DAHA FAZLA KAYNAK AYIRACAĞIZ”
 Sınıfları tek tek gezerek öğrencilere başarı ve mutluluk temennilerinde bulunan Seçer, deneme sınavlarında başarı gösteren öğrencilere ödüllerini verdi. Erdemli’de bulunan koordinasyon merkezini de ziyaret eden Başkan Seçer, yetkililerden ilçenin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

Eğitime yaptıkları yatırımları arttırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Seçer, “Gelecek dönem öğrenci sayımızı arttıracağız. Bu yıl 4 bin 200 öğrencimize bu hizmeti götürüyoruz. Umut ediyorum gelecek yıllar eğitime imkanlarımız ölçüsünde daha fazla kaynak ayıracağız” dedi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, akşam mesaisinde Erdemli İlçesi’nde ziyaretlerde bulundu. Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nin Erdemli Şubesi’nde öğrenim gören üniversite adayı gençlerle bir araya gelen Başkan Seçer, derslikleri tek tek gezerek öğrencilere başarı ve mutluluk temennilerinde bulundu.

Başkan Seçer’in öğrencilerle buluşmasına MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Serdal Gökayaz, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ali Rıza Özdemir, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve kurum yöneticileri de eşlik etti.

Deneme sınavlarının genel değerlendirilmesinde başarı sıralamasında ilk üçe giren öğrencilere ödüllerini veren Başkan Seçer, ilerleyen süreçte eğitim ve öğretime yapacakları yatırımları arttıracaklarını vurguladı. Başkan Seçer, ayrıca Erdemli’deki koordinasyon merkezini ziyaret ederek, yetkililerden ilçenin sorunlarıyla ilgili bilgi alıp, koordinasyon merkezi sahasında incelemelerde bulundu.
Resim önizlemesi

Seçer, derslikleri tek tek gezerek öğrencilerle buluştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nin Erdemli Şubesi’nde derslikleri tek tek gezen Başkan Seçer, öğrencilere başarı ve mutluluk temennilerinde bulundu. Bünyesindeki 10 derslik ve 20 öğretmenle toplam 567 öğrenciye hizmet veren kurs merkezinde öğrencilere hayatta en büyük başarının mutluluk olduğunu söyleyen Başkan Seçer, öğrencilerin kurs merkezleriyle ilgili görüşlerini dinledi.

“Temel amacımız çocuklarımızı birer atlet gibi yarıştırmak değil”

Amaçlarının öğrencilere yalnızca üniversite sınavında başarı kazandırmak olmadığını vurgulayan Başkan Seçer, şunları söyledi:

“Burada belediyemizin eğitim hizmetlerinden önemli bir örnek var. Burada üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz, öğretmenlerimizden ders alıyorlar ve fiziki koşulları son derece muazzam dersliklerimiz var. Erdemli’de toplam 567 öğrenci bizim eğitim katkımızdan yararlanıyor. Burada tabii temel amacımız çocuklarımızı birer atlet gibi yarıştırmak değil. Başarı önemlidir mutlaka ama tek kriterimiz üniversite sınavlarında çok yüksek puan çekmeleri değil. Belediyemizin bu eğitim yardımları, farklı sosyo-ekonomik yapıdaki çocuklarımızın eğitim alanında fırsat eşitliği yaratılmasına katkı sunma amaçlı. İstiyoruz ki her gelir grubundan ailelerin çocukları böyle eğitim kurumlarından faydalansın. Parası olan aileler kendi çocuklarının bu ücretlerini versin ama bunu vermekten yoksun olan aileler var. Bunlara da belediye olarak biz katkı yapalım.”

“Yapılar arasındaki farkı, birbirini iten bazı unsurları ortadan kaldıralım”

Başkan Seçer, kursları eğitimdeki başarının yanı sıra toplumu birleştirici bir güç haline getirmek istediklerini ifade ederek, “Biz bu öğrencileri belirlerken çok net söylüyorum, çok açık söylüyorum herhangi bir torpil, herhangi bir siyasi değerlendirme, böyle bir yanlışın içerisine girmedik. Öğrencilerimiz müracaat etti. Yüzde 50 başarı önemliydi bizim için. Yüzde 50 de yoksul ya da görece olarak daha gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarını almak istedik. Böyle bir heterojen yapı oluşturalım istedik. Bu yapılar arasındaki farkı, birbirini iten bazı unsurları ortadan kaldıralım, toplumu kaynaştıralım, fakir-zengin, başarılı-başarısız ayrımı olmadan bu karma yapıyı sağlayalım ve daha sonra bir homojen sonuç ortaya çıksın. Bunu arzuluyoruz” dedi.
Resim önizlemesi

“Burada önemli başarı sonuçları alınacağını düşünüyorum”

Derslikleri ziyaretinde öğrencilerden kurs merkeziyle ilgili olumlu dönüşler aldığını vurgulayan Başkan Seçer, “Önemli başarılar elde edilecek. Ben bunu gözlemliyorum. Sınıflarda çocuklarla sohbet etme imkanım oldu. O enerjiyi aldım. Çok da keyif aldım, mutlu oldum. Sordum kendilerine. ‘Buraya isteyerek mi geliyorsunuz?’ dedim. Tamamı ‘evet’ dedi. Onu söylerken de bana Sayın Başkan buraya kadar gelmiş, onu üzmeyelim değerlendirmesiyle değil, gönülden söylediler bunu. Bu güzel bir durumdur. Güzel bir reflekstir. Eğer bir işe ya da bir alanda herhangi bir çalışmaya siz arzunuzla gidiyorsanız, isteğinizle, keyfinizle, mutluluğunuzla gidiyorsanız bu önemlidir. Bu size başarıyı getirecek demektir. Burada önemli başarı sonuçları alınacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“Eğitime daha fazla kaynak ayıracağız”

Başkan Seçer, ilerleyen süreçte eğitim ve öğretime yapılan yatırımı arttırmayı hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi:

“Gelecek dönem öğrenci sayımızı arttıracağız. Bu yıl 4 bin 200 öğrencimize bu hizmeti götürüyoruz. Umut ediyorum gelecek yıllar eğitime daha fazla kaynak ayıracağız imkanlarımız ölçüsünde. Eğitim önemli, bilgi önemli. Bilgi en büyük silah. Bilgi sahibi değilseniz babanızın parası kıymetsiz kalıyor. Servetinizin önemi olmuyor. İşte yeraltı-yerüstü zenginlikleri olup da savaştan başını kaldıramayan, kaos ortamından başını kaldıramayan geri kalmış toplumlar gibi olursunuz. Önemli olan eğitimli toplum yaratmak, bize de bu yaraşır. Eğer Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidiyorsak, ‘bizim için hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ diyeceğiz ve bu doğrultuda da çalışmaları sürdüreceğiz.”

Başkan Seçer, üniversiteye hazırlık aşamasında kurs merkezlerinde haftalık olarak yapılan deneme sınavlarında genel başarı göstererek ilk üçe giren öğrencilere ödüllerini takdim etti. Başarı sıralamasına göre Zeliha Aslan, Tuğçe Nur Duymaz ve Bilgin Bor adlı öğrenciler ödüllerini Başkan Seçer’den almanın mutluluğunu yaşadı.
Resim önizlemesiResim önizlemesi

Resim önizlemesi

Başkan Seçer, yetkililerden sorunları dinleyip bilgi aldı

Erdemli’de Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Erdemli Şube Müdürlüğü Arpaçbahşiş Teknik Hizmetler Birimi’ni de ziyaret eden Başkan Seçer, hem koordinasyon merkezindeki birimleri gezerek personellerle bir araya geldi, hem de yetkililerden ilçenin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı.

Başkan Seçer, Erdemli Koordinasyon Başkanı Vedat Uzunbağ ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ali Rıza Özdemir’den ilçenin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi. Çalışma sahaları, altyapı, binalar ve depolarla ilgili önerileri dinleyen Başkan Seçer, koordinasyon merkezindeki sahada incelemelerde bulundu.
Resim önizlemesiResim önizlemesi

Resim önizlemesi
Resim önizlemesi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.