SON DAKİKA
Hava Durumu

TOROSLAR’DA EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Toroslar Belediye Meclisi; Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısını yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 02.10.2018 12:47
Haber Güncellenme Tarihi: 02.10.2018 12:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
TOROSLAR’DA EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
 Belediye Başkanı Hamit Tuna Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, yoklama ve bir önceki birleşime ait karar özetinin okunarak oy birliğiyle kabul edilmesiyle başladı.

          Daha sonra gündemin diğer maddelerine geçildi. Toroslar Belediyesi’nin 2019 mali yılı performans programı görüşülerek, Plan ve Bütçe, İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Eğitim Kültür Sanat ve Sosyal İşler, Gençlik ve Spor, Tarım, Orman, Hayvancılık İşler ile Kadın Erkek Eşitliği Komisyonlarına oy birliğiyle havale edildi.

          Toroslar Belediyesi’nin 2019 mali yılı bütçe taslağı ile 2020-2021 yılları tahmini bütçesi, 2019 mali yılı vergi, harç ve ücret tarifesinin belirlenmesine ilişkin teklif  ile 2017 mali yılı evsel katı atık tarife ücretlerinin belirlenmesi de görüşülerek, oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk oldu.

          İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen plan değişikliği teklifinin de İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildiği toplantıda, Belediye ihtisas komisyonlarından gelen raporlar da görüşülerek, karara bağlandı.

          Mersin Valiliği’nin yazıları doğrultusunda buna göre komisyonlara havale edilen, 17-18 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Mersin Narenciye Festivali” için Toroslar Belediyesi bütçesinden 150 bin TL. maddi destek sağlanmasına ilişkin teklif görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

          Toplantı; Kasım /2018 ayında yapılacak olan meclis toplantı gününün 5 Kasım Pazartesi günü saat:14.00 olarak belirlenmesinin ardından temenni ve öneriler ile son buldu.

Toroslar Belediye Meclisi; 04 Ekim Perşembe günü saat:11.00’de  ikinci oturumunu yapmak üzere yeniden toplanacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.