SON DAKİKA
Hava Durumu

TOROSLAR, ŞEHRİN TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR!

İçel İdman Yurdu Spor Kulübü'ne, Korukent Mahallesi'nde bulunan Prof. Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezi'ndeki tesisi tahsis eden Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, kulübün, Federasyon ve ilgili kurumlardan destek alması adına yeni bir adım daha attı.

Haber Giriş Tarihi: 22.10.2020 08:48
Haber Güncellenme Tarihi: 22.10.2020 08:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
TOROSLAR, ŞEHRİN TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR!
Toroslar Belediye Meclisinde, İçel İdman Yurdu için yeni bir tesis hamlesi hazırlığında olduklarını açıklayan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; tesisin, bir kulüp için olmazsa olmazlar arasında yer aldığını dile getirerek "İçel İdman Yurdu'nun en büyük sorunu, tesisleşme ve alt yapıdır. Kentimizin güzide takımına bu konuda daha fazla destek olmak istiyoruz" dedi.

 

İçel İdman Yurdu Spor Kulübü'ne, konaklama ve antrenman yapabilecekleri Korukent Mahallesi'nde bulunan Prof. Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezi'ndeki tesisi tahsis ettiklerini hatırlatan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; kulübün, Federasyon ve ilgili kurumlardan destek alması adına yeni bir adım daha attıklarını kaydetti.

 

Prof. Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezi'ndeki, yaklaşık 27 bin metrekarelik idari bina ve tesisinin 10 yıl süreyle kiraya verilmesi hususu, Toroslar Belediyesi Meclisi'nin Ekim Ayı ikinci oturumunda önerge olarak gündeme alındı. İçel İdman Yurdu Kulübü'nün ek saha ve tesis yapması adına gündeme alınan konu, meclis üyelerince oy birliğiyle kabul edildi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; "İçel İdman Yurdumuz için geçen dönemde de Aziz Sancar Gençlik Merkezimizdeki tesisimizi tahsis etmiştik. Takımımız, bu yıl bir üst lige çıktı. Başarılı bir mücadele veriyorlar. Mersin gibi bir kentin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz ve kentimizin takımını destekliyoruz" dedi.

Resim önizlemesi

 

"Tesis Noktasında En Güçlü Belediyeyiz"

 

Başkan Yılmaz, kulübün bir takım yatırımlar yapmak istediğini ve atılacak bu adımın büyük önem taşıdığını kaydederek; "İçel İdman Yurdu yönetimi bir takım yatırımlar yapmak ve tesisler kurmak istiyor. Bunun için uzun süreli kiralamaya ihtiyaç var. Aziz Sancar Gençlik Merkezimizde tesis mevcut olduğu için yap-işlet-devret modeli olmuyor. Kulübün; Türkiye Futbol Federasyonu'ndan, Spor Toto gibi bazı kurum ve kuruluşlardan destek alması amacıyla kiralama ihalesine çıkacağız. Bunun da Kasım ayı içerisinde gerçekleşmesi gerekiyor " diye konuştu.

 

"Toroslar Belediyesi olarak spor tesisi noktasında en güçlü belediyeyiz ve imkânlarımız geniş" diyen Başkan Yılmaz; "Amatör Spor Kulüplerimizi destekliyoruz, sahalarımızı açıyoruz ve açmaya da devam edeceğiz. İçel İdman Yurdu'na sizlerin katkısıyla destek olmak istiyoruz" dedi.

 

Konunun mecliste oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından söz alan Meclis Üyesi Erhan Çontar da tesisleşme konusunu desteklediklerini vurgulayarak, şöyle devam etti; "Eski bir Mersin İdman Yurdu yöneticisiyim. Kentimizin güzide takımının en büyük sıkıntısı tesis. Özellikle Toroslar'da bu tesisin yapılacak olması ve bu meclisin destek vermesi kentimizin takımını da motive edecektir. Biz tesisleşme konusunu destekliyoruz. Sayın başkanımıza da İçel İdman Yurdu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Resim önizlemesi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.