SON DAKİKA
Hava Durumu

Vali Ali Hamza Pehlivan, Aydıncık'ta Mahalle Muhtarlarıyla Buluştu

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin'in Aydıncık İlçesindeki programı kapsamında Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi toplantı gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2022 12:26
Haber Güncellenme Tarihi: 10.09.2022 12:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
Vali Ali Hamza Pehlivan, Aydıncık'ta Mahalle Muhtarlarıyla Buluştu

Bir 8 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Toplantıya, Kaymakam Muhammet Kılıçaslan, Belediye Başkanı Ferat Aktan, birim amirleri, kurum temsilcileri ve 13 Mahalle Muhtarı katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmasında, ilimizde yapılan yatırımlar hakkında bilgiler veren Vali Pehlivan, muhtarlarımızın mahallelerimizde vatandaşlarımız ile devlet kurumlarının arasında köprü vazifesi gördüğünü belirterek, muhtarların çok önemli görevler üstlendiklerini ifade etti. 

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir
 
Sahil bandı üzerinde bulunan Aydıncık ilçesinin çok güzel,şirin, yaşanılası bir ilçe olduğunu dile getiren Vali Pehlivan; “Devletimizin, hükümetimizin,bütün Bakanlıklarımızın İlimizde ve bu bağlamda Aydıncık İlçemizde hayata geçirdiği sayısız yatırımları var. Elbetteki yeni ihtiyaçlar, talepler de var. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bahse konu ihtiyaç ve talepler doğrultusunda yatırımlar artarak devam edecektir. Pandemi, Rusya-Ukranya savaşı gibi olumsuzluklara rağmen ülkemiz pedallarını çevirmeye devam ediyor, çarklar dönüyor. Kalkınma ve gelişme yönünde çok mesafeler kat ediliyor, adımlar atılıyor.

Bir 14 kişi görseli olabilir
 
İlimizde de Çukurova Havaalanı, Akdeniz Sahil Yolu, Hızlı Tren, Pamuklu ve Sorgun Barajları gibi büyük ölçekli projeler hayata geçmeye devam ediyor. OSB’lerimizdeki yatırımcı firma sayıları,üretim kapasiteleri ve istihdam düzeyi her geçen gün artıyor. Yeni yapılan okullarla eğitim altyapısı, spor tesisleriyle spor altyapısı daha da güçleniyor. Öğrencilerimizin barınacağı yurtlarımızın sayısı artıyor. Mersin-Antalya güzergahını kapsayan 'Akdeniz Sahil Yolu Projesi' duble yollarıyla bu yıl 3 tanesi daha faaliyete geçecek olan tünelleriyle Aydıncık ilçemize de hizmet edecek şekilde önümüzdeki yıllarda tam teşekküllü olarak faaliyete geçecek. İnanıyoruz ki ilçemizin sosyo-ekonomik gelişimine önemli katkılar sağlayacak. Bugün sizlerle buluşmaya,konuşmaya,taleplerinizi dinlemeye geldik. Siz değerli Muhtarlarımız bizim yakın mesai arkadaşlarımızsınız. Vatandaşlarımızın taleplerini,ihtiyaçlarını bizlere ve ilgili kamu birimlerine taşıyorsunuz.  Yeterki birliğimiz,dirliğimiz,işbirliği ve koordinasyonunuz daim olsun. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ortaya çıkan ihtiyaçlar birer birer karşılanacaktır. Yerine getirdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor,bundan sonraki çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'T.C. AYDINCIK BELEDİYESİ' görseli olabilir
 
Muhtarlarının tek tek söz alarak mahalleleriyle ilgili sorun, talep ve ihtiyaçlarını dile getirdiği toplantıda, Vali Ali Hamza Pehlivan taleplerin karşılanması ve takip edilmesi için ilgili birimlere talimatlar verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.