SON DAKİKA
Hava Durumu

AHBİB YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA VEYSEL MEMİŞ SEÇİLDİ

Akdeniz İhracatçı Birlikleri’ne (AKİB) bağlı Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (AHBİB) 2021 Yılı Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Veysel Memiş seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 08.05.2022 09:40
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2022 11:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
AHBİB YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA VEYSEL MEMİŞ SEÇİLDİ
AKİB merkez binasındaki toplantı salonunda 24 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilen genel kurulda Memişoğlu Tarım Ürünleri firmasından Veysel Memiş ve yeniden aday olan Durum Gıda firmasından Hüseyin Arslan’ın hazırladığı listeler yarıştı. Divan Başkanlığını Tiryaki Agro Gıda Sanayi A.Ş.’den Ahmet Tiryakioğlu’nun yaptığı genel kurulda 431 üye oy kullandı.
Sandığa giden AHBİB üyeleri, yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu, denetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin genel kurulunda oy kullanacak delegeleri seçti. Kullanılan ve geçerli sayılan 421 oyun 285’ini alan Veysel Memiş başkan oldu. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Memiş, 82 yıllık maziye sahip AHBİB’in Türkiye’nin ihracatına önemli destekler verdiğini belirtip 4 yıllık hizmet döneminde yeni bir bakış açısı ve yeni bir iş modeliyle ülke ekonomisine daha fazla katkı sunmak için çaba göstereceklerini söyledi.
Başkan Veysel Memiş, “Ortak akılla, şeffaf, ulaşılabilir ve iletişim içinde tüm paydaşlarla birlikte hareket etmek en büyük prensibimiz olacak.” dedi. “Hedefimiz sektör ihracatındaki payımızı yüzde 30 seviyelerine çıkarmak” 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 34 artışla 1,57 milyar dolarlık ihracata imza atan AHBİB’in Türkiye geneli sektör ihracatına yüzde 17 oranında destek verdiğini anımsatan Başkan Memiş, bu rakamı yüzde 30 seviyelerine çıkarmayı hedeflediklerini duyurdu. AHBİB’i ülke genelinde karar verici ve inisiyatif alabilen birlik haline getirmeyi amaçladıklarını dile getiren Başkan Memiş, “Genç, dinamik ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla üyelerimizle sürekli iletişim halinde olacağız ve istişare toplantılarıyla ortak aklı tesis edeceğiz. Anlık değişimlere karşı hızlı aksiyon almak, gerek ülke yönetimi ve gerekse uluslararası karar vericilerle hızlı çözümler üretmek için elimizden gelen tüm mücadeleyi vereceğiz. Şeffaf yönetim anlayışının yansıması olarak üyelerimizle her 6 ayda bir açık istişare toplantıları yapacağız. Üyelerimizin faaliyet gösterdiği illeri ziyaret ederek hem yaptıklarımızı hem yapacaklarımızı anlatacağız. Sorunları yerinde dinleyerek ortak akılla hareket edeceğiz.” diye konuştu.
Yeni dönemde sektördeki akil iş insanları ile beraber yüksek istişare kurulu oluşturacaklarını da açıklayan Başkan Memiş, şunları söyledi: “AHBİB Yüksek İstişare Kurulu’nda yer alacak sektör duayenlerinin tecrübelerini, bilgi ve birikimlerini enerjimizle harmanlayıp daha faydalı olmaya çalışacağız.
Bürokratik sorunları, ihracat yasaklarını, operasyonel zorlukları ve yeni düzenlemeleri üyelerimizin lehine çevirecek aksiyonları almak için gayret göstereceğiz. Üyelerimizin yeni pazarlar bulması, bu pazarlarda avantajlı hale gelmesi, katma değerin yükseltilmesi ve karşılaşılan sorunların çözülmesi için çözüm masaları ve heyetleri oluşturacağız.
Eğitim, sektörel bilgi ağı, dijitalleşme, hızlı operasyon ve sektöre yönelik teşviklerle ilgili konunun paydaşları olan kamu ve özel sektörleri de yan yana aynı masada buluşturacağız.” 11 kişilik yeni yönetim kurulu seçildi Memişoğlu Tarım Ürn. Tic.Ltd. Şti. adına Veysel Memiş’in başkanlığındaki Akdeniz Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu şu firmaların temsilcilerinden oluştu: Tekinler Dış Ticaret Ltd. Şti., Dicle Gıda ve Tarım Ürn.San.Tic. Ltd. Şti, Saysan Dış Tic.Ltd.Şti., Zeytin Yaprağı Gıda Lok.Tem.Bilg.İnş.İth.İhr.San.Tic.Ltd.Şti, İnci Bulgur San.Ltd.Şti., Akyem Adana Yem Yağ Biodizel Tar.ve San.Tic.A.Ş., Bulutlar Kuruyemiş Gıda Nak.Paz.San. Tic.Ltd.Şti, Teysir Agro Gıda San.Tic.Ltd.Şti., Almohtaref Gıda Ürn.San.Tic.Ltd.Şti., Sizin Bitkisel Margarin Yağ Ürn.San.Tic.Ltd.Şti.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.