SON DAKİKA
Hava Durumu

BAHÇELİ'DEN DAVUTOĞLU'NA İLK ELEŞTRİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Genel Başkan ve Başbakan adayı olarak Ahmet Davutoğlu'nun açıklanması ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 22.08.2014 09:52
Haber Güncellenme Tarihi: 22.08.2014 09:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
BAHÇELİ'DEN DAVUTOĞLU'NA İLK ELEŞTRİ
 Aksaray’ın Güzelyurt ilçesine bağlı Ihlara beldesinde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Dış politikasını sıfır sorunla düzelteceğim diyerek Türkiye’nin her tarafını sorun kuşağı haline getiren kişiyi partinin genel başkan adayı olarak takdim etmiş, dolayısıyla başbakan olmasını istemiştir. Halbuki, böyle bir uygulamayı kendisinin yapma yetkisi yoktur, 101. maddeye göre partinin genel başkanı değildir, Başbakan değildir. Artık bundan böyle AKP’yi yönetenler, AKP’ye oy verenler, AKP’nin kurultay delegelerinin söz hakkı sahibi olması gerekirken, bunları aşmış genel başkan benim, başbakan benim, 15 Ağustos’tan itibaren de cumhurbaşkanı benim, ben tek adamım, benim atadıklarım, benim emrimde çalışacak diyerek sanal bir genel başkan, sanal bir başbakan uygulaması ile Türkiye’yi bir cunta yönetimine doğru sürükleyecek bir hataya düşmüştür.

Bugün alınan karar önümüzdeki günlerde çok daha net anlaşılacaktır. Türkiye’de şu an Büyük Ortadoğu Projesi'nin Türkiye cuntası kurulmuştur. Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti genel başkanı Davutoğlu, Başbakan Davutoğlu, Büyük Ortadoğu Projesi'nin Ortadoğu'yu zindan ederek anlaştılar. Türkiye’yi zindan etmesine Allah’ın izniyle müsaade edilmeyecek. O sebepten dolayı vakit geçmiş değildir. Aziz vatandaşlarım, sandığa gitmek vatandaşlık göreviniz olmalıdır. Eğer sandığa bütünüyle gidilmiş olsaydı, vatandaşlık sorumluluğu yerine getirilmiş olsaydı, görev ifa edilmiş olsaydı şimdi Türkiye böyle bir cuntanın kucağına düşmezdi. Ama önümüzde bir tarihi fırsat var. O da 7 Haziran 2015’tir. 2015’te iktidarı değiştirme imkanına sahipsiniz. İktidarı değiştirirseniz bugüne kadarki anayasa ihlali, cunta teşekkülü, hileli hurdalı seçimler, 17-25 Aralık yolsuzluğu, alayının hesabını sormazsak namerdim” dedi.
Bahçeli, Ihlara beldesindeki Bezirhane'nin açılışını yaptı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.