SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP’Lİ BAŞARIR: “ MAL VARLIKLARI ARAŞTIRILSIN”

CHP Mersin Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Ali Mahir Başarır, TBMM Başkanlığı’na, 2002 yılından bu zamana kadar tüm seçilmiş kamu görevlilerinin, bakanların, üst düzey bürokratların ve onların birinci dereceden akrabalarının seçilmeden önce, seçildikten sonraki süreçte ve görevi sona erdikten sonra mal varlıklarının ortaya çıkarılması, haksız zenginleşmenin, yolsuzlukların ve rüşvetin önlenmesi için meclis araştırma önergesi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 10.12.2019 15:33
Haber Güncellenme Tarihi: 10.12.2019 15:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
CHP’Lİ BAŞARIR: “ MAL VARLIKLARI ARAŞTIRILSIN”
 Ülkemizde gün be gün yolsuzlukların, rüşvet iddialarının yazılı ve görsel basında yer aldığını ve bunun da toplum vicdanında derin yaralar açtığını belirten CHP’li Başarır; bu konuya ilişkin kurulacak bir komisyonun, haksızlıkların, rüşvetin, yolsuzlukların, haksız zenginleşmenin önlenmesi ve şeffaf, demokratik bir yönetimin gerçekleştirilmesi adına önem arz ettiğini belirtti.

Söz konusu kişilerin mal varlıklarının derlendiği, halka açık ve düzenli biçimde paylaşıldığı bir mekanizma kurulması gerektiğini belirten CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır; “Seçilmişlerin ve atanmışların mal varlıklarını kamuoyuyla paylaşması, hem milletimizin aklındaki soru işaretlerinin giderilmesine ve hem de kendilerine yapılan ağır eleştirilere yanıt vermeleri için iyi bir zemin oluşturacaktır” dedi.
Resim önizlemesi

CHP’li Başarır TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmada da;  “ Mal varlıklarının araştırılmasını yapmadığımız sürece bu sistem, herkesi töhmet altında bırakır. Bu Meclis bunu yapabilir….Gerçekler ortaya çıksın. Eminim bu araştırmadan sonra her şey düzlüğe çıkacaktır. Cumhurbaşkanın ve ailesinin mal varlığı dünyada konuşuluyor. Bu konuyu araştırmak ve ortaya çıkarmak bu onurlu Meclise düşer. Cumhurbaşkanı ne diyor? ‘Bize yeni Ömerler lazım’ diyor. Bugüne kadar yok muydu? Merak ediyorum, bugüne kadar Cumhurbaşkanı, Ömerlerle yürümüyordu da Ebu Cehillerle mi yürüyordu?” sözlerine de yer vermişti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.