SON DAKİKA
Hava Durumu

DİTAV Mersin üyeleri İftar Yemeğinde bir araya geldi.

Diyarbakır Tanıtma, Kültür Ve Dayanışma Vakfı, DITAV MERSİN üyeleri Vakıf Şubesinde verdikleri İftar Yemeğinde bir araya geldiler.

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2023 02:37
Haber Güncellenme Tarihi: 14.04.2023 02:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
DİTAV Mersin üyeleri İftar Yemeğinde bir araya geldi.

DITAV MERSİN Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun GÜNDÜZ açılışta yaptığı konuşmasında “Ramazan ayının güzel gününde sevgili hemşerilerimizle birlikte olmaktan mutluyuz." dedi Diyarbakır Vakfı'nın 90'lı yıllardan bugüne çalışmalarını yürüten, farklı kültürleri birada olma özelliğiyle çok farklı bir vakıf olduğuna işaret eden Başkan Gündüz, Genel Merkezi Ankarada olan Vakfımızın  Mersin'deki bu Şube alanında yaklaşık 75 binin üzerinde Diyarbakırlı hemşerilerinin yaşadığını ifade etti.

DİTAV MERSİN Yönetim Kurulunun bu çalışmalarda maddi ve manevi destekleriyle verdikleri desteğin çok anlamlı olduğunu belirterek; önümüzdeki aylarda Yönetim Kurulunun yapısına bazı ilaveler yapacaklarını ayrıca ilk defa oluşturulacak İstişare Kurulu ile de daha da güçleneceklerini belirtti.

Vakfa  Deprem sonrası destek veren, Ramazan da Gıda Paketi yardımı sağlayan ve de Vakıf Binasının tadilat ve tefrişinde katkıda bulunan çok sayıda hayırsever İş İnsanına da Mayıs ayı sonlarına doğru vereceğimiz müzikli ve yemekli bir gece de Teşekkür Plaketlerini vermeyi planladıklarını  belirterek herkese çok  teşekkür etti.

Mersinde  yaşayan Diyarbakırlı iş insanları, yöneticiler , işçiler, memurlar, emekliler, sanatçılar  ile   kentin iktisadi ,  sosyal, kültürel alanlarında büyük katkılar sağladığını dile getiren Gündüz, Diyarbakırlıların bu kentte önemli bir yerlerinin olduğunu hatırlattı.Yaklaşan seçimlerle ilgili olarak, aday olan hemşerilerine başarı dileğinde bulunan Başkan Gündüz, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin çok önemli olduğunu belirterek tüm partilere başarılar diledi. "Siyaset arenasına girerek ülkemize hizmet etmek isteyen  başta değerli  hemşerilerimiz olmak üzere tüm adayları  cesaretlerinden dolayı tebrik ederek, başarılar diler, DİTAV olarak her zaman siyaset dışı bir  tutum ve davranış içinde olduk ve olmaya devam edeceğiz.  Tüm partilere eşit mesafedeyiz, talep eden her partiyle görüşüp; onları tanıyacak ve projelerini, fikirlerini dinleyerek bilgilenmeye açık olacağız.

Bu toplantı vesilesiyle de belirtmek isterim ki; Başkan Yardımcımız Sadettin Köksal'a vakıf binamızın  tadilatı ve diğer samimi çabaları için çok teşekkür ederim. Başkan Gündüz, “ Ramazan ayında depremzede ve yoksul  hemşehrilerimiz/yurttaşlarımıza gıda yardımları da devam etmektedir”.Dedi.

Başkan Ferudun Gündüz, Vakıf binasındaki tadilatların kısa bir süre sonra tamamlanarak ; Halk Müziği Korosunu yeniden canlandıracaklarını, İngilizce Kursunu başlatacaklarını, bir envanter oluşturup sonra da Diyarbakırlı İş İnsanlarını için bir buluşma platformu oluşturacaklarını,  Diyarbakırlı İş İnsanlarının Devlet Hibe ve Teşviklerinden daha fazla yararlanmaları için bilgilendirme toplantıları düzenleyeceklerini, Gençleri deneyimli Lider ve Yöneticilerle buluşturacaklarını, Yine Gençleri İş İnsanlarıyla bir araya getireceklerini belirterek ; sosyal, kültürel, sanatsal  etkinliklerin önümüzdeki günlerde  artarak devam edeceğini açıkladı. ve " İftar yemeğine sponsorluk yapan Mustafa Erim'e de 2 kere  teşekkür ediyorum.  İlki İftar Yemeği sponsorluğu ikincisi ise;  6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde Mersine gelen depremzedelere gıda ve gıda dışı ürünlerde katkı sağladığı içindir."dedi

Daha sonra söz verilen AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Mustafa Erim ise ; “ iftar vakti hemşerileriyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Yaşadığımız deprem felaketinde annemizi kaybettik.  Ramazan günü hemşerilerimizle bir araya geldik. Depremde vefat eden tüm yakınlarımıza Allah'tan rahmet dilerim. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum. Allah orucunuzu kabul etsin" dileğinde bulundu.

İftar Yemeği öncesi hocalar tarafında Kuranı Kerimden dualar okundu. Toplantıya Akdeniz Belediyesi Başkan Yrd Aydın EGİN, Prof Dr Erhan ÜNLÜ, Prof Dr Köksal HAZIR, MTSO YK Başkan Yrd Mustafa ÖZDAMAR, DİTAV MERSİN Başkan Yardımcısı Saadettin KÖKSAL, Kanal 33 TV YK Başkanı Turgay ÖZDEMİR, Programcı Ahmet ÖZDEMİR, Mersin Times Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kerim TÜRK, Mersin Çermikliler Dernek Başkanı Hüseyin KAHAR, Av Oğuz HAZIR, İş İnsanları; Saliha ADICAN, Rıfat ANIK ,Ebedin İNANÇ , Veysi İPEK, Ayhan DENİZ, Muzaffer ERİM, Aziz DEMİR, Şevket DEMİR,  Nafiz KOCAKAPLAN,  Halef BERENT, Arif ÖZDEMİR , Tekin İZGEZER,  Vergi Müfettişi Rıdvan ARSLAN ın  yanı sıra iş sanat, basın dünyasının ünlü isimleri iştirak etti.

Lezzetli iftar yemeği sonrası Diyarbakırlı  hemşehriler gruplar halinde sıcak sohbetler ettiler. 

 Buluşma fotoğraf çekimiyle son buldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.