SON DAKİKA
Hava Durumu

GURURUMUZ BİLAL ÖZKAN YILIN KAYMAKAMI SEÇİLDİ

İçişleri Bakanlığı ve Mülki idare amirliği mesleğinin duayen kuruluşu olarak kabul edilen ve 1963 yılında kurulan Kamu Yararına Çalışan Türk İdareciler Derneği tarafından birlikte geleneksel olarak düzenlenen ve her yıl 10 Ocak İdareciler Günü vesilesiyle verilen ödüller sahiplerini buldu. Mersin’in gururu 2014 yılında Silifke’den Belediye Başkan adayı olan Hemşerimiz Diyarbakır Sur Kaymakamı Bilal ÖZKAN, Yılın Kaymakamı seçilerek Üstün Hizmet Ödülüne lâyık görüldü.

Haber Giriş Tarihi: 11.01.2018 22:47
Haber Güncellenme Tarihi: 11.01.2018 22:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
GURURUMUZ BİLAL ÖZKAN YILIN KAYMAKAMI SEÇİLDİ
Türk İdareciler Derneği ve İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan titiz bir inceleme sonucunda verilen ödül sahipleri için Çarşamba günü önce öğlen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabullerinde yemekli tören düzenlendi. Özkan ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabulde yaptığı konuşmada “kaymakamlar gören gözümüz, işiten kulağımız, dokunan elimizdir. Kendilerine bu hassasiyetle çalışmaya devam etmelerini tavsiye ediyorum” dedi. İkinci tören ise aynı gün akşamı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı törenle Ankara Vilayetler Evi’nde yapıldı. Törende yapılan çalışmalar hakkında hazırlanan tanıtım filmi sunuldu. .

Bilal ÖZKAN’ın başarı göstermesinde ve Yılın İdarecisi seçilmesinde özellikle; Gazi ve Melik Ahmet Caddesi Prestij Cadde Projesi, Hz. Süleyman Çevre Düzenlemesi Projesi, Dicle Vadisi 1. Etap Projesi, Ayağınız Taşa Değmesin Projesi, Çocuklar Çamurda Değil Parkta Oynasın Projesi, Tarih Ayağa Kalkıyor Projesi, Eğitime Sınırsız Destek Projesi, Hayata Kur’an İle Başlayıp İman İle Devam Ediyorum Projesi, 7’den 70’e Spor Projesi, 5 Bin Öğrenci 5 Bin Sporcu Projesi, Şampiyonlar Yetiştiriyoruz Projesi, 5 Yılda 5 Milyon Turist Projesi, Geleceğe Umutlu Adımlar Projesi, Sur Kadınlarına Meslek Edindirme Projesi, Sur Kadın Eğitim Merkezi Projesi, Spor ve Sanatla Hayata Katıl Projesi, Sur Gençlik Sanat Merkezi Projesi, Ergenler ve Gençlerde İntiharı Önleme Projelerini uygulama ve koordinesinin etkili olduğu vurgulandı.

Törende yapılan açıklamada Özkan’ın yılın kaymakamı seçilmesi ile ilgili olarak “Kaymakam Bilal ÖZKAN; PKK Terör Örgütü tarafından hendek terörüne maruz bırakılarak talan edilen ve Kasım 2015- Mart 2016 arasında 66 şehit verilerek neticelendirilen iç güvenlik operasyonları neticesinde 6 mahallenin tamamen boşaldığı, 3700 aile ve 17.500 insanın evsiz kaldığı, mabetlerin, ev ve iş yerlerinin hunharca talan edilerek yıkıldığı harabe haline gelen şehri gerek kentsel gerek kırsal alanda imar ettiği, tarihi eserlerin restoresini sağladığı, toplumun tüm kesimlerini kucaklayıcı projeleri hayata geçirdiği, devlet vatandaş kaynaşmasını sağlayarak sosyal ve ekonomik hayatı yeniden canlı hale getirdiği ve bozulan huzur ve güven ortamını yeniden tesis etme yönündeki olumlu faaliyetleri, merkezi idareyle yerel idarenin koordinasyonunu sağlayarak merkezi idarenin yatırım ve hizmetlerinin süratli ve etkin şekilde gerçekleşmesini sağlayıcı mekanizmaları üst düzeyde uygulaması, güvenlik ve asayişin sağlanmasında etkili çalışmalar yürütmesi ve nihayetinde yaşam sevincini ve geleceğe dair umutlarını kaybetmiş Sur İlçesi halkında yeniden yaşama sevinci ve ilçede yaşama isteğini oluşturması ve terörün izlerin silinmesi yönündeki gayret ve çalışmalarından dolayı bu ödüle lâyık görülmüştür.” ifadeleri kullanıldı.

Yılın Kaymakamı seçilen Bilal Özkan yaptığı açıklamada; “Bir buçuk yıldır gecemizi gündüzümüze kattık, ekip çalışmasını önemsedik, görevimize aşkla sarıldık, toplumun bütün kesimini kucaklayan projeleri uygulama yönünde gayret gösterdik, kimsenin yaşam tarzına karışmadan halkımızın tümünü kucakladık. Birlikte yönetmeyi esas aldık. İtiraz ve eleştirileri sonuna kadar dinledik, dedikodulara ise kulak tıkayıp işimize baktık. Halkımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla ve diğer tüm paydaşlarımızla kenetlenerek, kaynakların kıtlığına takılmadan güzel işler ürettik ve Allah’a şükür bereketli bir çalışma dönemi geçirdik. Artan şevk ve çalışma hızıyla projelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Türkiyemizin yükselen değerleri arasında yer almak gerçekten gurur verici” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.