SON DAKİKA
Hava Durumu

İNSAN KAÇAKÇILIĞI İLE GÜNDEME GELEN DERNEK BAŞKANI KONUŞTU

İnsan kaçaklığı şüphesi uyandıran dernekler ve iş adamları Mersin’de de 2 belediyeden ‘gezi’ kararı çıkmasını sağladı gündemde. Toplam 120 kişinin gideceği gezi pandemi engeline takıldığı konuşuluyor.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2021 17:55
Haber Güncellenme Tarihi: 22.04.2021 17:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
İNSAN KAÇAKÇILIĞI İLE GÜNDEME GELEN DERNEK BAŞKANI KONUŞTU

"İnsan kaçaklığı şüphesi uyandıran dernekler ve iş adamları Mersin’de de 2 belediyeden ‘gezi’ kararı çıkmasını sağladı gündemde. Toplam 120 kişinin gideceği gezi pandemi engeline takıldığı konuşuluyor."haberimizden sonra Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Mersin Şube Başkanı,Akdeniz Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı ve  AK Parti Mersin İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Soner demir basın a.ıklaması yaparak kararı kamuoyuna bıraktı

Soner Demir açıklamasında şu sözlere yer verdi

19 Nisan 2021 günü sosyal medya ve haber sitelerinde şahsım adına aslı astarı olmayan haberleri gördüm. Yapılan bu mesnetsiz haberler Gerek şahsıma gerekse başkanlığını yaptığım siyasi parti ve dernek başkanlığı görevimle uzaktan yakından alakası olmayan asparagas haberlerdir.

Yenişehir Ortopedik Engelliler Dernek Başkanı Nalan Bakır ile birlikte Diyarbakır Engelsiz Yaşam Gazetesi Temsilcisi olduğunu söyleyen Mehmet Polat ile bir araya geldik. Polat, engelliler ile ilgili bir projesi olduğunu ve bu projeyi Mersin’de yapmak istediğini dile getirdi.

Bizde projenin neden Diyarbakır’da değil de Mersin’de yapıldığını sorduk Mehmet Polat’ın cevabı ise daha önce Mersin Büyükşehir Belediyesi Dünya Engeliler Birliği Kongresini 96 ülke ve 6 kıtadan yaklaşık 350 Engellinin katılımlarıyla Mersin’de yapıldığını ve  Mersin’in Engelsiz Kent Mersin olarak tanındığını o yüzden bu projenin burada olmasının daha iyi olacağını düşündüğünü ifade etti.

Polat, Projenin hazır olduğunu, bu proje paydaşlarının Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Kaymakamlığı ile Mersin Valiliği olacağını ve Yenişehir Kültür Merkezinde bir proje tanıtımı yapılacağını söyledi.

Bununla ilgili, Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Mersin Şube Başkanı, Akdeniz Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı ve AK Parti Mersin İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak da bizden Engellilerle İlgili Mersin’de yapılmış projeler hakkında bir sunum yapmamızı istedi.

Mersin’de 13 İlçede bulunan tüm Engelli Derneklerimiz ve Engelli kader arkadaşlarımızla birlikte engelsiz bir Mersin için Engellilerin yaşam alanı, eğitim, kültür ve engellilerin toplumla bütünleşmesi konusunda bir çok çalışma yaptık. Yaptığımız projeler Türkiye’de örnek gösterilmiştir. Yaptığımız ve yapılacak olan projeler ve çalışmalar hakkında da her türlü görüşmeyi bir art niyet olmadan samimiyetle yürüttük. Engelli kader arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz çalışmalar böyle art niyetli insanların mesnetsiz haberleri ile bizleri üzmüştür.

Yenişehir Ortopedik Engelliler Dernek Başkanı Nalan Bakır ve şahsım Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Mersin Şube Başkanı, Akdeniz Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı ve AK Parti Mersin İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak bahsi geçen olaylarla ilgili sunum(yapılması istenen sunum yapılmadı) yapmak dışında herhangi bir bağımız yoktur.

Basında yer alan mesnetsiz suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Engelliler üzerinden rant elde edilmesini istemediğimiz gibi ‘Engellilik’ her şeyin üzerinde olup bazı kesimlerin şahsi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda ENGELLİ kader arkadaşlarımızı kullanılmasını doğru bulmuyoruz ve şiddetle kınıyoruz.

Bizimle ilgili yapılan bu çirkin ve mesnetsiz haberlerle ilgili gerekli yasal işlemleri başlatarak Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.