SON DAKİKA
Hava Durumu

KOCAMAZ’IN “GÖNÜL SEFERBERLİĞİ” YENİŞEHİR VE AKDENİZ'DE

İYİ Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine, onlarla buluşmak, sorunları yerinde dinleyip tespit etmek için İYİ Parti Mersin milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri ile Mersin genelinde başlattıkları “Gönül Seferberliği” programını Yenişehir ve Akdeniz ilçelerindeki çalışmalarla tamamladı.

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2021 00:04
Haber Güncellenme Tarihi: 06.06.2021 00:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
KOCAMAZ’IN “GÖNÜL SEFERBERLİĞİ” YENİŞEHİR VE AKDENİZ'DE

Yenişehir ve Akdeniz ilçelerindeki programda İyi Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz’a İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, İYİ Parti GİK Üyesi Mehmet Türe, Yenişehir İlçe Başkanı Turgut Kahraman Turgutkaya, Akdeniz ilçe Başkanı Ayhan Akşahin, il başkan yardımcıları, ilçe başkan yardımcıları ile çok sayıda partili de eşlik etti.

Kocamaz “”Teşkilatlarımıza bir sinerji vermek ve hep birlikte Mersin genelinde vatandaşlarımızla buluşmak üzere böyle bir program ortaya çıktı.”

İyi Parti GİK Üyesi ve önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, pandemi sürecinden önce, hatta pandeminin içerisinde bile zaman zaman ilçeleri dolaştıklarını ve vatandaşlarla bir araya gelerek onların dertlerini dinleyip tespit edilen sıkıntıları da genel merkeze aktardıklarını söyledi. Kocamaz konuşmasında, “Bu tam kapanma süreci içerisinde vatandaşlarımız dışarıya da çıkamadığı için tek iletişim aracı telefonlardı. Telefonlarla sahada niye yoksunuz diye hepimizin üzerine baskı uyguladılar. Vatandaşlarımızdan ısrarlı bir davet vardı. Bizde il başkanımızla birlikte bayramlaşmayı da yapamadığımız için hem bayramlaşma hem de bir hareket başlatarak teşkilatlarımıza bir sinerji vermek ve hep birlikte Mersin genelinde vatandaşlarımızla buluşmak için böyle bir program hazırladık” dedi.

“İİYİ Parti şu anda Türkiye’de tek yükselen değer”

İYİ Parti’nin şu anda Türkiye’de tek yükselen değer olduğuna vurgu yapan Kocamaz, “Sayın Genel Başkanımızın başlattığı ‘Millet Bizi Çağırıyor’ mottosuyla il il ve ilçe ilçe ziyaret etmek, vatandaşla bütünleşmek, İYİ Parti’ye olan teveccühü daha da artırdı. Bugün geldiğimiz noktada hiçbir siyasi partide yapılan anketlerde yükseliş yokken, İYİ Parti bunların dışında yükselen bir değer. Tabi bu yetmez. Bizim bu yükselen değeri kalıcı hale getirmemiz lazım. Bu yükselen değeri daha da yukarılara çıkarmamız lazım. Bunun için de sahadan hiç çekilmeden vatandaşlarımızla bütünleşmemiz lazım. Gittiğimiz her yerde gerek Mersin sathında gerekse de ülke sathında vatandaşların bu İYİ Parti’ye yönelişlerini çok açık bir şekilde yerinde tespit ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

“Mersin’de hedefimiz İYİ Parti’yi birinci parti haline getirmek”

“Tabi bugün herhangi bir seçim yok. Bu geziler herhangi bir yere adaylık açıklaması değil. Sadece o statik haldeki enerjimizi kinetik hale dönüştürüyoruz ve Mersin genelinde böyle bir hareketi hep birlikte başlatmış oluyoruz” şeklinde konuşmasına devam eden Kocamaz, “Her zaman söylüyoruz Cenab-ı Allah çalışana veriyor. Çalışırsak Allah’ın izniyle hedefimize ulaşırız. Bir Fransız atasözü var; ‘Herkes kendi evinin önünü temizlerse belediyeye iş kalmaz.’ Dolayısıyla Yenişehir kendi bölgesinde, Akdeniz kendi bölgesinde, bütün ilçelerimiz kendi bölgelerinde, il teşkilatımız da Mersin sathında bu mücadeleyi sürdürdüğü zaman

önümüz açık. İYİ Parti Türkiye’de inşallah birinci parti olacaktır. Mersin’de hedefimiz İYİ Parti’yi birinci parti haline getirmek ve önümüzdeki yapılacak ilk seçimde de bunu sandığa aktarabilmek. Niyetimiz halis. Takdir önce vatandaşın sonra da Cenab-ı Allah’ın olacaktır. Ama dediğim gibi Allah çalışana veriyor biz de hep birlikte çalışmak mecburiyetindeyiz. Bizim hep büyük düşünmemiz lazım. Genelde siyasi partilerde dedikodu çok olur. İnsanlar birbirinin aleyhinde konuşabilir. Bizim bir defa bunları defterden silmemiz lazım. Biz bütün olmamız lazım ve bütün olduğumuz zaman da ortaya konulan hedefe çok daha kolay varacağımızı bütün partili arkadaşlarımızın bilmesi lazım” dedi.

Cuma namazının Muğdat Camiinde kılınmasının ardından pazarcı esnafı ziyaret edilerek sıkıntıları dinlenip notlar alındı.

Yenişehideki pazarcı esnafından yoğun ilgi gören partililer, buradaki programın ardından Akdeniz ilçe Başkanlığı’na geçti.

Burada da partililere seslenen Kocamaz, ülkemizin çok zor süreçlerden geçtiğini ve gittikleri her yerde sanki şikayetlerin kağıtların arasına karbon kağıdı konmuş gibi birbirini takip ettiğini birbirinin benzeri olduğunun altını çizdi.

“Bu heyecanı kaybettirmeden yolumuza devam edeceğiz.”

Birlik ve beraberliği göstermek üzere vatandaşların huzurlarında olduklarının altını çizerek konuşmasını sürdüren Kocamaz “Bu çalışmaları tamamladıktan sonra yine Mersin geneline dağılacağız. Vatandaşlarımızla hemhal olacağız dertlerini dinleyeceğiz ve erken ya da zamanında yapılacak seçime kadar bu heyecanı kaybettirmeden yolumuza devam edeceğiz. Bizler hem hedefe kilitlenmişiz. Bizler bu azim ve kararlılıkla yürümeye devam ettikçe başarıya ulaşırız. Bugün için seçim yok ama ne zaman yapılacağı bu ülke şartlarında belli değil. Dolayısıyla biz her zaman dimdik ayakta diri bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Önce kendimiz inanacağız. İnancımız Mersin’de İyi Parti’nin birinci parti gelmesi olacak. Kesintisiz bir şekilde gece uyumadan gündüz oturmadan bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Burada da partiye yeni katılanlara rozetlerin takılmasının ardından esnaf ziyaretlerine geçildi. Akdeniz ilçesindeki esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek onların sıkıntı ve dertlerini dinleyip not alan partililer yoğun sevgi ve ilgiyle karşılandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.