SON DAKİKA
Hava Durumu

Kocamaz, Uluslararası Turizm Toplantısında Türkiye ve Mersin’i Temsil Etti

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK), Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, “Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği’nin” Almanya Bingen kentinde düzenlediği dönem başkanlığı devir teslim toplantısına birliğin “Onursal Başkanı” sıfatı ile katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2022 10:16
Haber Güncellenme Tarihi: 22.05.2022 10:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
Kocamaz, Uluslararası Turizm Toplantısında Türkiye ve Mersin’i Temsil Etti

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK), Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Önceki Dönem Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz, dünyanın pek çok yerinden belediye başkanı, turizm acentesi, otel işletmesi ve tur operatörlerinin katıldığı “Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği’nin” Almanya Bingen kentinde düzenlediği dönem başkanlığı devir teslim toplantısına birliğin “Onursal Başkanı” sıfatı ile katıldı.

Burhanettin Kocamaz, Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy Beyefendinin de katıldığı toplantıda hem Türkiye’yi hem de Mersin’i temsil etti.

Toplantıda pandemi sonrası seyahat etmenin yeniden harekete geçirilmesi, turizmin yeniden canlandırılması bu kapsamda sürdürülebilir sağlıklı turizmin inşasında kardeş şehirlerin oynayacağı roller konuşuldu.

Kocamaz yaptığı konuşmada; “Her geçen gün daha fazla bölünen bir dünyada modern bir uygarlığı; duvarları daha yüksek örerek değil duvarları aşacak daha büyük merdivenleri hep birlikte inşa ederek, daha büyük köprüleri daha sağlam dostluklarla temellendirerek, birlikte hareket ederek, birlikte düşünerek, birlikte çalışarak ve hiç kuşkusuz birlikte karar alarak kurabiliriz.” diyerek işbirliğine, birlikte çalışma ve karar almaya vurgu yaptı.

“Coğrafyanın Değil Bağlantılılığın Kader” olduğu bir çağa girildiğini vurgulayan Kocamaz, şehirlere daha fazla seçenek imkânı sunan, yeni işbirliklerine, heyecan verici ortaklıklara zemin hazırlayan Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği’nin kurulmuş olmasının küresel kentler için çok büyük bir kazanım” olarak gördüğünü belirtti.

Sesimiz hep kendimizde yankılanmasın. Açık bir toplum olalım. Karşılıklı seyahatleri hızlandıralım. İşbirliklerini artıralım. Bu şekilde yaparak bölünmüşlüklere bir son verebilir birbirini daha iyi anlayan ülkeler ve toplumlar olabiliriz diyen Kocamaz, bu şekilde yaparak şehir ekonomilerinde ortak yatırımların artırılmasını sağlayabileceklerini, şehir turizmini canlandırabileceklerini ve eğitimde karşılıklı öğrenci değişimlerini hızlandırabileceklerini vurguladı.

Konuşmasında gençlere de özel bir parantez açan Kocamaz, özellikle gelecekte ülkelerini ve şehirlerini yönetecek olan gençlerin kardeş şehirlerde yapacakları karşılıklı seyahatleri, birbirlerini ve kültürlerini daha yakından tanımalarına neden olacağı için kentler arasındaki tüm bu işbirlikleri, ortaklıklar ve etkileşimlerin günün sonunda dünya barışına da kalıcı katkılar sunacağını söyledi.

Dört yıl boyunca birlik başkanlığı görevini başarı ile yürüten Thomas-Peter Binder’e teşekkür eden Kocamaz, yeni başkan Thomas Feser’e de görevinde başarılar diledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.