SON DAKİKA
Hava Durumu

“MERSİN’E YAPTIĞIMIZ HİZMETLERİN ZEKATI DAHİ BÖYLE GİDERSE SİZE KIRK YIL YETER!”

İyi Parti GİK Üyesi ve önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Vahap Seçer tarafından geçmiş dönem borçlarının sürekli dillendirilmesi üzerine sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2021 22:41
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2021 22:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
“MERSİN’E YAPTIĞIMIZ HİZMETLERİN ZEKATI DAHİ BÖYLE GİDERSE SİZE KIRK YIL YETER!”

“Mersinimiz böyle bir yönetim tarzını hak etmiyor!”

Açıklamasında Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısını üzüntü ile izlediğini ifade eden Kocamaz, Mersin’in böyle bir yönetim tarzını haketmediğinin altını çizdi.

“Her şeyi ben bilirim anlayışıyla, kibirle, insanlara tepeden bakarak Belediyecilik olmaz! Böyle bir anlayışla Belediyecilik yapamazsınız!” diyerek açıklamasına devam eden Kocamaz, “İki yılda Mersin’de gözle görünür, dişe dokunur herhangi bir hizmet üretemeyenler, halen devraldıkları borçları dillendirerek algı oluşturmaya çalışıyor, bulutlar üzerinde, kendilerinin kurduğu hayal dünyalarında dolaşıp duruyorlar! Bu tutum ve davranışlar insanları belediyeden soğutmuş, hatta bıktırmış durumda! Bu yaklaşımlardan dolayı CHP’li vatandaşlarımızda muzdarip. Onların bu tür şikayet ve serzenişleri bizlere kadar ulaşıyor! Belediye Yönetimi geçmişi kötüleyerek beceriksizliklerini örtbas edebileceğini zannediyor!” ifadelerine yer verdi.

“Bu kadar hizmet eksiği olan bir Belediyenin borçsuz olması zaten düşünülemez!”

Kendilerinin de belediyeyi borçla devraldıklarını hatırlatan ve bunu daha önce defalarca açıkladığını belirten Kocamaz, “Zannedersiniz ki Burhanettin Kocamaz Yönetimi borçsuz bir belediye devralmış! Bunu daha önce açıkladım. Bir kez daha dile getirmek istiyorum. Beyler kayıtlar elinizde. Devletin dili de yazı. Bu kadar hizmet eksiği olan bir Belediyenin borçsuz olması zaten düşünülemez! Bizde borç devraldık. Devraldığımız borç öyle sizin sözünü ettiğiniz gibi, tek kalem ve tek bir kurumdan da değildi!” dedi.

“Yeter artık işinize odaklanın!”

Mersin’de kurucu Belediye Başkanlığı yaptıklarını, yani kapanan beldelerden, hizmet birimleri Büyükşehire geçen İlçe Belediyelerinden, Özel idareden ve geçmiş Büyükşehir yönetiminden olmak üzere yaklaşık 850 milyon borç devraldıklarını aktaran Kocamaz, “O zaman dolar 2₺ idi. Şu anda dolar 8,4 ₺. Size görevi devrettiğimizde(görev süremizde bir ara döviz 8₺ ye savrulmasına rağmen) yaklaşık 6 ₺ idi. Dövizi 6 ₺ kabul etseniz dahi devraldığımız borç 2,550 milyara tekabül ediyordu. Size, sizin ifadenizle devrettiğimiz borç(bu rakamda her konuşmanızda değişiyor) 2.250 milyar. Yeter artık işinize odaklanın! Temcit pilavını andıran bu tür şikayetlerle bir yere varamazsınız! Yüksek faizlerle borçlandığımızı söylüyorsunuz! Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ifadesiyle, borçlandığımız dönemde düşük faizle borçlanma imkanı vardı da biz mi yüksek faizle borçlandık? Yatırım yapmadan borcu azalttığınızı, bütçe fazlası verdiğinizi söylüyorsunuz. Ancak Mersin’i

hizmetsiz bıraktığınızı, iki yılda hala bir metro ihalesini gerçekleştiremediğinizi, bizim tamamladığımız eserleri açmayı dahi beceremediğinizi söylemiyorsunuz! Hatta yapılan eserlerin çok büyük olduğunu söyleyerek eleştiriyorsunuz! Elbette büyük olacak! Elbette büyük düşüneceğiz! Bu bir vizyon ve ufuk meselesi” ifadelerine yer verdi.

“Herkes kendi vizyonu kadar olaylara yaklaşır!”

Aynı ifadelerle yıllar önce Tarsus Otogarı’nı yaptıklarında da karşılaştıklarını hatırlatan Kocamaz, “Herkes kendi vizyonu kadar olaylara yaklaşır! Ufku kadar düşünür! Bu gün Meclis’te duyduğum ve bir hakkı teslim etme nezaketi dahi göstermeyen, güneşi balçıkla sıvama ve yapılan hizmetleri inkar etme, küçük görme ifadeleri hiç kimseye bir şey kazandırmaz! Kuvay-ı Milliye Kavşağının sadece asfaltını yaparak tamamını ben yaptım demek bizim yaptığımız hizmeti inkar etmek olduğu kadar vatandaşın aklıyla da alay etmek anlamı taşır!” dedi.

“Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’e yaptığı hizmetlerin zekatı dahi böyle giderse size kırk yıl yeter!”

“Şunu da hiç kimse unutmasın ki; Burhanettin Kocamaz’ın Mersin’e yaptığı hizmetlerin zekatı dahi böyle giderse size kırk yıl yeter! Beyler artık kendinize gelin! Mersin Halkına saygı gösterin!” diyerek tepki gösteren Kocamaz, Büyükşehir Belediyesinin bir yerel hizmet birimi olduğunu Ankara ile didişerek Mersin’e gelecek hizmetlerin engellenmesine çanak tutulduğunu, bunun da bir vebali olduğunu ifade etti.

“Vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri bir an evvel azaltmak, problemleri çözmek zorundasınız!”

Görev yaptıkları 25 yılda kendilerinin de bir çok engelleme ile karşılaştıklarını, ancak her defasında da ikili ilişkilerle bir çok zorluğu aştıklarını ifade eden Kocamaz, “Bugün Mersin’in gittiğimiz her noktasında vatandaşlarımızdan şikayetler alıyoruz. Gelen şikayetleri bir an evvel azaltmak, problemleri çözmek zorundasınız! Herkeste biliyor ki, biz Mersin’de yerel seçimlerde herhangi bir ittifaka girmedik! Ve Sayın Ayfer Yılmaz hanımefendiye destek verdik.! Siz de,coraya konjonktür gereği, bize haksızlık yapılarak, önümüzün kesilmesi neticesinde halkın Cumhur İttifakına olan tepkisi ile geldiniz! Geldiğiniz günden beri de vatandaşlarımızı memnun edecek herhangi bir hizmet üretmeden,geçmiş Yönetimi suçlayarak algı oluşturmaya çalışıyorsunuz” dedi.

“Mersin bilbordlardaki komik reklamları değil hak ettiği Hizmetleri sabırsızlıkla bekliyor!”

Mersin’in kendisine anlatılan masalları değil, hayatını kolaylaştıracak hizmet hamlelerini beklediğinin altını çizen Kocamaz, “Mersin bilbordlardaki komik reklamları değil, yapacağınız Mersin’e yakışır, dişe dokunacak ve Halkın hak ettiği Hizmetleri sabırsızlıkla bekliyor! Mersin, sadece işçisine zulüm yapan, personellerine mobing uygulayan, işten çıkarmalarla gündeme gelen bir belediye olarak anılmak istemiyor! Unutmayalım ki, huzurun olmadığı, çalışanlarının yarınından Emin olmadığı, mutsuz olduğu bir kurumda asla yeterli hizmet üretilemez! Üretilse dahi, üretilen hizmetin kalitesi olmaz!” ifadelerine yer verdi.

“Mersin artık sadece laf üreten değil,birazda hizmet üreten bir belediye istiyor!”

“Mersin’li CHP’li 11 Büyükşehir Belediyeleri içerisinde yapılan sıralama da 11. sırada olan bir Belediyeyi değil, daha ön sıralarda olan ve Halkın en az yarısının memnun olduğu ve sahiplendiği bir Belediyeyi hak ediyor!” diyerek açıklamasını sürdüren Kocamaz ,“Mersin artık sadece laf üreten değil, birazda hizmet üreten bir belediye istiyor! Mersin artık eksik kalan hizmetlerin tamamlanmasını, hayatının kolaylaştırılmasını, yüzlerin gülmesini istiyor. Mersin’li 2019’da hiç bir hizmetini ve yönetim anlayışını görmeden, verilen sözlere ve vaatlere inanarak, peşin olarak verdiği oyunun karşılığını istiyor! Hiç bir hizmet üretmeden, bir sonraki seçimin hesabını yapan bir yönetim anlayışı istemiyor! Mersin’li yaşanılabilir bir MERSİN için geleceğinden emin,huzurlu ve mutlu olmak istiyor! Kısaca Mersin’li kendisini yönetenlere güvenmek istiyor!” şeklinde açıklamasını noktaladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.