SON DAKİKA
Hava Durumu

MERSİN’İN CANSUYU ADICAN KENDİSİ CAN

Bu gün sizlerle Saliha ADICAN hanımefendiyi anlatalım, onun yaşamında halka açılan pencereden bize yansıyan karelerini paylaşalım istedik.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2017 21:43
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2017 21:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
MERSİN’İN CANSUYU ADICAN KENDİSİ CAN
 Dünyaya geldiğimizde kulağımıza Allah lafzı zikredilir gönlümüze merhamet tohumları ekilir…
İnsanın yaradılışı doğmak büyümek yaşamak çalışmak ve ölüm üzeredir.Fani olan kul her gün yeni bir imtihanla başlar güne kiminin duası kimin isyanı vardır. 
 
Ve Allah öyle güzelliklerde bahşeder ki bu fani imtihanın içinde avuç içinizden yüreğinize gülümsemesi sevgisi, şefkati sizin kadar gerçektir. Annedir abladır candır elinizi uzattığınızda dokunabildiğinizdir. Mucize gibidir akşam yatarken gözünüzü kapatıp dilediğiniz her şeyin sabaha gerçek olmasıdır… 
 
Bir insan düşünün sizin acınızla ağlasın sevincinizle gülsün 
Bir kadın düşünün hem anne hem eş hem de ayakları üzerinde dimdik duran YETİŞ dediğinizde gocunmadan elinizden tutan... 
Bir anne düşünün kendi çocuklarından çok size zaman ayıran acaba çocuklar için daha neler yapabilirim diye sürekli projeler üretip kafa yoran… 
Ve bir kadın düşünün kazandığını Allah veriyor bende İNFAK etmeliyim diyerek kendi imkanları ile yaşadığı şehrin en unutulmuşlarının yaşamına omuz veren… 
Bu gün sizlerle Saliha ADICAN hanımefendiyi anlatalım, onun yaşamında halka açılan pencereden bize yansıyan karelerini paylaşalım istedik. 
Bilginhaberci.com'dan Ferda bilgin ve inovatifhaber.com' dan Sedat Yılmaz olarak kendisini ziyaret ettik. Kendisi ile  yaptığı hizmetlerden görev aldığı STK' lara, siyasete kadar her konuda hoş bir sohbet gerçekleştirdik.
 
1970 yılında Mardin'de dünyaya geldi Saliha ADICAN İlkokul'u Mardin'de Lise öğrenimini ise Suriye'de tamamladı. Evli ve iki çocuk annesi olmasının  24 yıldır iş dünyasının içerisinde bunlar kamuoyunda basında bilinen biyografisinde mevcut. Hatta “ İYİ NİYET ELÇİSİ “ olduğunu da bilmeyen yoktur.
 
İşte tam bu noktada Saliha ADICAN’IN dünyasına girip bizden ona pencere açmamıza neden olan sihirli cümle;
 İyi Niyet , Hüsnü Niyet Salih amel ve vakur duruşunda gizli MERHAMET...  
 
Yaşadığımız dünyada zenginden alıp fakire verme tekniği değil Allahın kendisine bahşettiğini başkaları ile paylaşabilen paylaşırken, ayrım yapmadan hatta unutulan bayramdan bayrama yada seçimden seçime hatırlanan ücrada kalmış ötelenmiş sesimi kim duyacak diye biçere bırakılmış kimler varsa tabiri caizse iğne deliğinde sıkışıp kalmışların ÜMİDİ oldu Saliha Adıcan….  
 
Böyle biri kalmış mı dünyada dedirtecek kadar güzel yürekli iş kadını, evinizin kızı, bir çok çocuğun manevi annesi, okumak isteyen gençlerin ablası, sana derdimi anlatamadan ölürsem gözüm açık gider diyen anaların babaların EVLADI… 
 
Kapı açıldı önce içeriye davet edildik kocaman gülümsemesi ve içtenlikle uzanan eli dilinde hoş geldinizi ile sevgi ışığı saçarak karşılaması bizleri çok mutlu etti.
 
O sohbeti eksiksiz aktaralım size aynı duyguları hissedebilesiniz diye… 
 
Adıcan, “Popülist olmak değil hizmet edebilmek benim gayem ben her kese her kesime elimden geleni elimle yapmayı seviyorum. Allahtan istedim o da verdi bende Allahın bana verdiğini İNFAK ediyorum başka da yaptığım bir şey yok aslında ; hepimiz infak edebilsek önce çevremizde sonra şehrimizde daha sonrada ülkemizde  ihtiyaç sahibi kimse kalmaz. Önemli olan yaptığın her işi severek yapmak sevgi ile bakmak empati kurmak ben onun yerinde olsaydım diyebilmek. Gün 24 saat ve ben ne kadar çok insana dokunabiliyorsam zaman da o kadar çabuk geçiyor. Eksiklerim yok değil elbet vardır başımı yastığa koyduğumda İnşallah unuttuğum biri olmamıştır birini güldürmeyi yüreğine su serpmeyi unutmamışımdır düşüncesi ile yarın uzanacağım elleri düşünüyorum. Acıları ile hüzünleniyorum sevinçleri ile coşuyorum b en Allahın bana verdiği nefesi yüreği yaşamı zamanı insanlara harcayarak mutlu oluyorum. 
 
Saliha Adıcan, önümüzdeki günlerde başkanı olduğu Orta Doğu Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ORİAD) olarak yönetim kurulu ile birlikte  basının karşısına çıkıp  projelerimi anlatacağız . Burada da yapacağımız çalışmalarla yine ihtiyaç sahiplerinin, çocukların, gençlerin, kadınların, yaşlı insanların elimizden geldiğince yanlarında olmaya çalışacağız.
 
Adıcan, "Göreceksiniz ki ben ve benim gibi insanlar Mersinde çoğalacak. İş dünyasında ve çeşitli STK’lar da var oluşumuz kime ne kadar daha çok faydalı olurum amacındayız siyaset düşünmekten ve icraata geçmekten öte Devletimin emrettiği uygun gördüğü her yerde ne kadar faydalı olacağım yer varsa orada olacağım amacındayım. 
 
Benimle bu günümün zaman diliminde birlikte olduğunuz için teşekkür ederim doğru kalemlerle güzel yüreklere ulaşabilmek kadar mutluluk veren bir şey yok benim için" dedi.
 
Güzel yürekli iyilik elçisi Mersin’in cansuyu Saliha Adıcan'na bizde yüreğinin penceresini bizlere   açtığı için teşekkür ediyoruz. Umarım sizinde yüreğinize dokunmuşuzdur….
 
www.bilginhaberci.com /Bilgin Ferda
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.