SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL FAS’TA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal Fas’ın başkenti Rabat’ta düzenlenen Akdeniz için Birlik Parlamenter Asamblesi (AIBPA) Zirvesi’ne katılarak Türkiye’yi temsil etti.

Haber Giriş Tarihi: 16.02.2024 19:11
Haber Güncellenme Tarihi: 16.02.2024 19:11
Kaynak: www.bilginhaberci.com
MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ DR. LEVENT UYSAL FAS’TA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDİYOR

UYSAL’DAN ULUSLARARASI DAVET: TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ TÜRKİYE’DE OKUMAYA BEKLERİZ 
 

Uysal, ekonomik ve mali konular, sosyal işler ile eğitim komitesi toplantısında söz alarak uluslararası öğrencilerin ülke ekonomisi ve tanıtımı noktasındaki önemini dile getirdi.
Akdeniz’de iş birliğinin güçlendirilmesini amaçlayan Akdeniz için Birlik Parlamenter Asamblesi Zirvesi bu yıl Fas’ın başkenti Rabat’ta gerçekleştirildi. Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal da zirveye katılarak hem eğitim hem de enerji ve su komitelerinde söz aldı.


Akdeniz’e sınırı olan ülkelerden öğrencilerin Türkiye’yi tercih etmesinin, ülkenin tanınırlığı açısından değerli olduğunu anlatan Uysal şu ifadelere yer verdi;
“Biz özellikle Akdeniz’e sınırı olan ülkelerden öğrenci alabiliyoruz. Gerektiğinde de Avrupa’ya bir hat olarak İstanbul’u kullanıyoruz. Öğrencilerimiz, her şeyden önemlisi mezun olduklarında ülkelerine geri gittiklerinde Türkiye’yi ve dünyayı çok iyi tanıtıyor. Bunun için birlikte yaptığımız toplantılara mezun olan öğrencileri de dahil edip onların da bu iyi dostluğu nesilden nesile aktarmasını öneriyorum.”
Enerji ve su komitesinde de değerlendirmelerde bulunan MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal dünya genelinde yönelinen yenilenebilir enerjinin rolüne dikkat çekti.
MHP’li Uysal “Yenilenebilir enerji kaynaklarına ve depolama yatırımlarına hem ülkemizden hem de dünyadan yoğun ilgi var. İklim değişikliği mücadelemizde de oldukça öneme sahip. Doğa dostu, yeşil enerji de ön planda tutularak çalışmalar yapılmalı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında yenilenebilir enerji sektöründe uluslararası bir yatırım atağımız olacak. Diğer taraftan kıyılarımızın ve deniz ekosistemimizin kirlilikten korunması için eskisinden de çok çalışacak denizlerimizi tertemiz tutacağız. Su kaynaklarımızı doğru ve verimli kullanabilmek adına da toplumu bilinçlendirmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak: www.bilginhaberci.com

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.