SON DAKİKA
Hava Durumu

15 TEMMUZDA BU MİLLET TARİH YAZDI

Mersin Sivil Toplum Platformu ve Bilinçli Gençlik Derneği Başkanı İbrahim KIRMIZISAÇ 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 14.07.2017 21:52
Haber Güncellenme Tarihi: 14.07.2017 21:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
15 TEMMUZDA BU MİLLET TARİH YAZDI
 Başkan KIRMIZISAÇ Yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;
 “Vatanı, milleti, devleti, milli iradesi ve demokrasisi için canını siper eden şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz. Mazlumların umudu olan cennet Türkiye’nin bağımsızlığına ve hür halkının milli iradesine iç ve dış şer odaklar tarafından kastedildi. Haçlı zihniyetinin içteki ve dıştaki şer güçleri, yıllardan beri bölmeyi ve parçalamayı planladıkları ve en sonunda işgal etme rüyalarına kapılarak, Peygamber ocağına yıllardır sızdırılan bir avuç hain FETÖ/PDY cuntacılarla yaptıkları darbe girişimine karşı, ikinci kurtuluş mücadelesini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde veren vefalı, kadirşinas ve kahraman halkımız kazandı.

Gözlerini kırpmadan aziz milletin üzerine, gazi milletin meclisine, kadim milletin camisine, milletin emniyet binalarına ve milletin külliyesine ateş edenler, bu milletin korkacağını, meydan ve sokakları kendilerine terk edip evlerine çekileceğini sananlar, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi 15 Temmuz’da da yanıldılar. Çünkü milletimiz, üzerine uçaklardan, helikopterlerden, tanklardan ve tüfeklerden açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere, hainlere bırakmamıştır. Bir tarafta Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları ve onları desteleyenlerin ülkemizi, milletimizi, geleceğimizi teslim almaya yönelik girişimi vardı; diğer tarafta ise iradesine, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline, canı pahasına sahip çıkan bir millet vardı. Tankların etkisiz hale getirilmesi başta olmak üzere ve asker görünümlü teröristler karşısındaki dik duruşuyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, 15 Temmuz gecesi saat 22.00’den ertesi gün saat 12.00’ye kadar 81 il, ilçe meydanı ve sokaklarda sayısız kahramanlık destanları yazmıştır. Bıyıkları henüz terlememiş gençlerden, 90 yaşındaki ihtiyarlara kadar milletimizin tüm fertleri, parti, siyasi görüş, meslek ve meşrep farkı gözetmeksizin darbeciler karşısında yekvücut oldu.

Darbe teşebbüsünde bulunan hainlerin karşısına cesaretle dikilen vatandaşlarımız; önlerinde, arkalarında, sağlarında, sollarında onlarca kişi vurularak yaralanmasına, şehit olmasına rağmen sabaha kadar meydanları terk etmediler. Yurt genelinde 249 şehit ve 2500’e yakın gazi vererek milli egemenliğe ve demokrasiye sahip çıkan bu kahraman millet, 27 gün boyunca tüm il ve ilçelerin meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak tüm dünyaya kararlığını göstermiştir. Bölgesindeki ve tüm dünyadaki mağdurların ve mazlumların ümidi olan, dimdik ayakta duran, bununla kalmayıp sürekli güçlenen Türkiye’miz, 780 bin kilometrekarede, 80 milyon vatandaşımızla birlikte tüm İslam alemini boynu bükük, kalbi kırık bırakamaz.

Ellerini ovuşturarak Türkiye’nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenleri bugüne kadar sevindirmedik, yarın da sevindirmeyeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Rabbim mazlumların ümidi olan bu milleti, bu ülkeyi ilelebet korusun, muhafaza etsin.

Tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabrı cemil diler, gazilerimize ve tüm yakınlarına sağlık, huzur ve üstün muvaffakiyetler diliyorum."
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.