SON DAKİKA
Hava Durumu

AK PARTİ MERSİN’e KADIN İL BAŞKANI

Türkiye 7.Haziran 2015 Genel seçimini yaptı. Seçimin üzerinden bir ay geçti. Ülkeyi hala halktan % 41 destek alan, meclisten de güvenoyu almamış olan geçici Ak Parti Hükümeti yönetiyor.Bu süreçte birçok sansasyonlara neden olan ve neticede değişmeyen bir sonuçla 4 tur da meclis başkanlığı seçimleri de yapıldı. Milli savunma bakanı,Ak Parti Sivas Milletvekili İsmet YILMAZ Meclis başkanı seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2015 01:29
Haber Güncellenme Tarihi: 08.07.2015 01:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
AK PARTİ MERSİN’e KADIN İL BAŞKANI
 Sadece ülkeyi değil, muhalefeti de, muhalefeti temsil eden siyasi partileri de, Güven oyu almamış, kurulacak bir hükümet tek başına söz sahibi olup olmayacağı belli olmayan bir hükümet bir aydır tek yetkiliymiş gibi icraatlarına tam yol devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN hükümet kurma çalışmasını Sayın Davutoğluna veriyor.Muhalefetten tık yok. Olsa da kimsenin galeye alacağı yok,Onlar bir birbiriyle mualefet yapa dursunlar, Yeni seçilen vekillerimizde Hoş iktidar ve muhalefet de koltuk ortağı olma heves ve yarışında yeni vekillik heycanındalar. Seçim meydanlarında söylediklerini unutmuşlar, Ankara’da başka bir kişiliğe bürünmüşler bile.
Bu belirsizliklerin yanında % 59 mualefet yokmuş gibi Ak parti politikasına endekslenen yada 45 gün sonra erken seçim gündemi konuşuluyor.Konuşulmayada devam edilecek vatandaş tek başına iktidar yönetimine alışmış,Koalisyon istenmiyor havası oluşturulmuş zaten.
Sokaklarda ise vatandaş huzursuz-mutsuz ve tedirgin, Çünkü bu belirsizlikten dolayı ekonomik bir durgunluk ve belirsizlik söz konusu oluşmuş durumda,Vatandaş-Esnaf-İşci-Memur-Memur-bütün bireylerde yapılan zamlardan rahatsız,Muhalefet partilileri seçim beyan ve bildirilerini unutup bir birine düşerek,Toplumda istenmeyen görüntülere meydan veriyorlar. Sosyal medyada günlerdir, seçimlerde iktidar partisine alternatif olduğunu beyanında bulunan CHP-MHP-HDP’nin seçmenleri liderlerinin hedeflerini şaşırması ve birbirlerini hedef almaları karşısında ki tutumlarını ilgisizlikle izliyorlar. İktidardan sonra Ülkeyi yönetmeye aday partiler, bir aylık süreci yönetemediler. Gerilim politikasını vatandaş istemiyor artık çözüm projeleri bekliyor.
Siyasi partiler unutmayın seçim söylemlerinizi, Siz unutursanız da çok değil 2.ay sonra tekrar başa dönecek,meydanlara ineceksiniz,vatandaştan yine sandık başında oy isteyeceksiniz,Kamuoyu karsısına geçeceksiniz. Seçmenin bu görüntülerinizi hatırlatması acı olur,Seçmen artık bilinçli ve anlık değişken politikalara yönelebiliyor,gündemi anlık takip edebiliyorlar sizler ise hala eski alışkanlıklarınızı unutmamış görüntüsü ile topluma kötü örnek oluyorsunuz.
Ülkemizin ve insanlarımızın gerçeklerine dönün artık,boş gündemlere günü gün etmeyiniz,boş işler peşinde gitmeyiniz.
Hani ne oldu?
Sosyal Söylemler,Açlık,Tokluk, Yokluk, Yoksulluk,Yolsuzluk,Yaşanabilirlik.
Seçmeninizin çığlığına kulak veriniz, Ekonomi durmuş, iç piyasa da yaprak kımıldamıyor.
Çalışanı,Çalışmayanı,Emeklisi,İşsizi,İşlisi Kadını,Erkeği kimse yarınlarından ne mutlu, ne de umutlu.
İnsanlarımız artık yalan politikalar yerine,Gerçek siyaset yapanlara oy veriyor.
Bu ülke hepimizin belirsizlikler politikanız yerine gerçek, Siyasi çalışmalarınızı yapınız bu ülke için taşın altına elinizi koyunuz ki insanların sizlere bakış açısı değişsin ki yarınlarda meydanlarda halk karşında biraz yüzünüz olsun,tabi ki varsa.

Mersin Ak Parti de neler oluyor?
Kulisler harıl harıl çalışıyorlar boş duran yok.
Seçimler ardından yaşanan hastalık yine başlamış,seçim başarısızlığı nedeniyle il yönetimi başarısızmış ve görevlerinden il ve ilçeler başkanlıkları alınıyormuş,böyle bir gelişme var mı? yok mu? bilmiyoruz.Seçim sonrası sahada çalışan yaklaşık 15 kişi il başkan aday adayları var,bize gelen kulis bilgileri arasında hepsine çalışmalarında başarılar diliyoruz.Bu güne kadar Mersinden gelip geçen 10.İl başkanın hepsi Erkekti her halde hiç biri başarılı olamadı ki hep değiştirildi vede değiştirileceği söylentileri Mersin Kulislerinde.

Ve diyoruz ki İl başkanı Taşpınar kısa bir süreç önce geldiği il başkanlığında başarılı bir kampanya sürdürdü, artısyla eksisiyle 45.gün sonra seçim olacaksa görevi başında kalmalıdır.Seçim yoksa zaten kulislerdeki isimler derinden harıl harıl çalışıyorlar,İl başkanlığa zaten.Taşpınar’ın çalışmasına gerek yok o zaman diyoruz.İl başkanı TAŞPINAR’dan bu konuda açıklama bekliyoruz.
Mersinde bu güne kadar Erkek İl başkanları sözde hep başarılı olamadılar,İddiası nedeniyle görevlerinden el hep çektirildiler.Acaba bu dönem KADIN İL BAŞKANI’mı atanacak? Mersin’e…! bekleyip göreceğiz.
Ve kulis çalışmalarındaki il başkanlığı Aday adaylarının isimlerini diğer yazımızda yazmak dileğimle. Ahmet SÖYLER

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.