SON DAKİKA
Hava Durumu

AK PARTİDEN BASINA VE KAMUOYUNA

Hükümet Partisinin İl Başkanlığı Basın Medya Başkanlığından ‘YARARINDAN ÇOK ZARARI OLACAK’ yazısına basın açıklaması gecikmedi

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2016 14:08
Haber Güncellenme Tarihi: 03.07.2016 14:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
AK PARTİDEN BASINA VE KAMUOYUNA
 1 Temmuz 2016 Cuma Günü, kentimizde günlük olarak yayın yapmakta olan Haberci Gazetesi’nde manşetten yayınlanan ‘YARARINDAN ÇOK ZARARI OLACAK’ başlıklı haberde Mersin’in en büyük entegre Şehir Hastanesi ve Partimiz ile ilgili gerçeği yansıtmayan iddialar yer almıştır. 
Öncelikle bilinmelidir ki, Hükümetimizin tüm imkanlarını seferber ederek Mersin için hayata geçireceği, kamu-özel ortaklığıyla 2014 yılında temeli atılan bin 250 yatak kapasiteli Mersin Şehir Hastanesi, Türkiye'nin hizmete girecek ilk şehir hastanesi özelliği taşımaktadır.
Toroslar ilçesi Güneykent Mahallesi'nde temeli 2 yıl önce atılan ve Akdeniz Bölgesi'nin en büyük sağlık merkezi özelliğine sahip olacak  Mersin Şehir Hastanesi'nin yapımında sona gelinmiş olup hizmete girdiğinden itibaren 4 bin kişiye istihdam sağlayacak ve günlük 6 ila 8 bin hastaya hizmet verecektir. 

Ancak gelin görün ki, Hükümetimizin yaptığı her büyük projeye kusur bulan ve amaçları üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek olan zihniyet, Mersin Şehir Hastanesi için de iş başındadır. 

Soner AYDIN imzalı yayınlanan haberde yer alan iddialar gerçeği yansıtmadığı gibi, kamuoyunun da yanlış bilgi edinmesine sebebiyet vermektedir. 

Söz konusu haberde Mersin Tabip Odası Başkanı Ful UĞURHAN’ın devletin kendi arazisine 25 yıl boyunca kira ödeyeceği ve böylelikle devletin çok büyük zarara uğratılacağı iddiası talihsiz bir açıklamadır. Öyle ki, Hükümetimiz Mersin Şehir Hastanesi Projesini ‘Yap-İşlet-Devret’ modeli ile ihale etmiş, projenin yapımında harcanan 645 milyon TL Devletimizin kasasında kalmıştır. Yani Devletimiz bu devasa projeyi hayata geçirirken kasasından tek kuruş dahi çıkmamıştır. Şunu net olarak ifade edebiliriz ki Devletimiz bu projede hiçbir şekilde zarara uğramamış, aksine karı olmuştur. 

Aynı haberde Eczacılar Odası Başkanı Hüseyin ŞİMŞEK’in de Devlet ve Kadın Doğum Hastanelerinin kapanacağı ve kentin bu iki hastaneyi kaybedeceği ile ilgili söylemleri deyim yerinde ise ‘KOMİK’tir. Öyle ki, Türkiye’nin hizmete girecek olan ilk ŞEHİR HASTANESİ özelliğini taşıyan proje, ayrıca en büyük entegre hastane olma özelliğine sahiptir. Halkımız sağlık ile ilgili arayacağı herşeye tek adreste ulaşabilecek, yüksek teknoloji ile hazırlanan hastanemizde tüm sağlık ihtiyaçlarına karşılık bulacaktır. Her iki hastanemizin de yatak kapasitesi mevcut ihtiyacı karşılayamamaktadır. Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesi’nin kapanacak olması, hiçbir şekilde vatandaşımızın mağdur olmasına sebep olmayacak, aksine sağlıkla ilgili tüm ihtiyacını tek adreste karşılayacak olan vatandaşımız hem maliyetten hem de zamandan tasarruf edecektir. 

Yine aynı haberde yer alan Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası (SES) Şube Başkanı Yılmaz Bozkurt’un ulaşım ve işçi alımları ile ilgili açıklamaları tamamiyle karalama ve iftira boyutundadır. Öncelikle bilinmelidir ki, gelişmiş olan ülkelerde bu tür geniş kapsamlı Şehir Hastaneleri şehir merkezinden uzak bölgelerde faaliyet göstermektedir. Böylelikle kentin trafik sorununa katkı sağlanmaktadır.  Ayrıca Şehir Hastanesi bölgesine açılan yeni yollar ve hatlar, vatandaşımızın ulaşımını kolaylıkla sağlayacaktır. Yani şu net olarak bilinmelidir ki, bu projede vatandaşımızın menfaatleri her zaman ön planda tutulmuş, sağlık konusunda ihtiyaç duyduğu herşeyi rahatlıkla bu Hastanede bulacaktır. 
Şehir Hastanesi’nin personel alımı ile ilgili SES Şube Başkanı BOZKURT’un iddiası ise tam anlamıyla İFTİRA niteliği taşımaktadır. Personel alımının Partimiz tarafından yapıldığını iddia eden BOZKURT, bunu kanıtlamak zorundadır. Bilinmelidir ki Şehir Hastanesi ile ilgili personel alımları İŞ-KUR tarafından yapılmakta olup, iş alımları ile ilgili partimizin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. 

Sonuç olarak;
Mersin Şehir Hastanesi Hükümetimiz tarafından hayata geçirilen bir ‘SAĞLIK REFORMU’dur. Bu proje ile kentin ve bölgenin sağlık konusunda büyük bir açığı kapatılacak olup, ‘SAĞLIK TURİZMİ’nin gelişmesi anlamında da dev bir adımdır. Bu tür büyük projelerin Hükümetimiz tarafından hayata geçirilmesi ve geçirilecek olması dün olduğu gibi bugünde illa ki bazı çevreleri rahatsız edecektir. Onun için Basın Mensuplarımızın bir habere konu olan bütün taraflarla görüşüp bilgi alması doğru olacaktır. Bundan sonraki süreçte, Hükümetimiz ve Partimiz ile ilgili ortaya atılacak iddialar karşısında, iddiaların muhatabı olarak tarafımızdan bilgi alınması, vatandaşa daha doğru ve objektif haber ulaşmasına yardımcı olacaktır.  

BASINA VE KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.