SON DAKİKA
Hava Durumu

AKDENİZ BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI

Akdeniz Belediye Meclisi toplandı

Haber Giriş Tarihi: 03.10.2016 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 03.10.2016 15:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
AKDENİZ BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI
  Akdeniz Belediye Meclisi, 2016 yılı Ekim ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye konferans salonunda yapılan meclis toplantısına Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve M. Fazıl Türk Başkanlık etti. Açılış ve yoklamanın ardından bir önceki birleşim tutanak özeti görüşüldü. Belediye Meclis Başkanı ve Üyelerine, 2017 yılında Meclis ve Komisyon toplantılarına katıldıkları her gün için ödenecek huzur hakkı miktarının tespit edilmesine ilişkin teklif Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Gündemin 4’üncü maddesinde yer alan, 2017 Mali Yılı Ücret, Vergi, Resim ve Harç tarifeleri ile ilgili teklif, yine Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilirken, gelecek yıla ilişkin Performans Programı teklifi tüm ihtisas komisyonlarına havale edildi. Gündemin 6’ncı maddesindeki 2017 Mali Yılı Bütçesi ile ilgili teklif, oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi. Bir sonraki gündem maddesinde bulunan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bütçesindeki 4 milyon 102 bin lira tutarındaki kullanılabilir ödeneğin, Fen İşleri Müdürlüğü bütçesine aktarılması ile ilgili teklif Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Aynı komisyona gönderilen bir diğer gündem maddesi de, Akdeniz Belediyesi Zabıta Memurlarına 2017 Yılı için uygulanacak “fazla mesai” ücretinin tespit edilmesi ile ilgili teklif oldu.

 

Gündemin 9’uncu maddesinde yer alan ve Camişerif Mahallesinde bulunan belediyeye ait 172 metrekare yüzölçümündeki bir taşınmazın satışı için Belediye Encümenine yetki verilmesine ilişkin teklif, oybirliği ile kabul edildi. İmar ve Çevre Komisyonlarından gelen, Nacarlı Mahallesi 422 ada 13 parselin olduğu alanda bulunan Polis Karakolu kullanım kararının mahkeme kararı doğrultusunda kaldırılması ile ilgili 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğini içeren rapor oybirliği ile onaylandı. Akdeniz Belediyesi tarafından stratejik plana dayalı olarak hazırlanan 5 yıllık imar programını içeren tüm komisyon raporları da meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.

 

Yenitaşkent Mahallesindeki park alanına bağışçısının adı verildi

 

Gündemin 12’nci maddesinde yer alan, Akdeniz Belediyesine bağlı Yenitaşkent Mahallesinde bulunan parka, arazinin bağışçısı Fatma Mirici’nin adının verilmesine ilişkin İmar ve Eğitim-Kültür Komisyonları raporları, oybirliği ile kabul edildi. Akdeniz Belediyesi sınırları içerisinde Şevket Sümer ve Güneş Mahallelerinin bir kısmını kapsayan ve imar planlarında emsalli imar adalarında yapılacak Revizyon İmar Planı çalışmalarını inceleyen İmar ve Çevre Komisyonları, çalışmaların tamamlanmamış olması nedeniyle meclisten ek süre talep etti. Gündemin 14’üncü maddesinde yer alan Akdeniz Belediyesi Teftiş Raporu hakkında meclis üyeleri bilgilendirildi ve önergelerle gündeme alınan maddelere geçildi. Gündemin 15’inci maddesinde bulunan, Kürkçü Mahallesindeki bir parsele ait plan değişikliği teklifi, İmar ve Çevre Komisyonlarına havale edildi. Verilen önergeyle gündeme alınan, Evci Mahallesindeki bir parselin plan tadilatını içeren teklif, İmar, Çevre ve Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonlarına havale edildi. Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına ilişkin teklif, Eğitim-Kültür Komisyonuna gönderildi. Verilen önergeyle gündeme alınan ve Karayolları Genel Müdürlüğünün Mersin Limanı-Bahçeli arasında kalan alandaki yol güzergâhında yapılmak istenen plan tadilatını içeren teklif, İmar ve Çevre Komisyonlarına havale edildi. Temenni ve öneriler bölümünün ardından bir sonraki birleşimin 18 Ekim 2016 günü saat 11.00’de yapılmasına karar verildi ve meclis sona erdi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.