SON DAKİKA
Hava Durumu

AKDENİZ'İN SAĞLIK ÜSSÜ BASINA ARZ EDİLDİ

VM Medical Park Mersin Hastanesi yaklaşık 36 bin metrekare kapalı alanı ve 250’ye çıkabilen yatak kapasitesi ile sadece Mersin’e değil, coğrafyadaki uluslararası sağlık turizminde de hizmet verecek.

Haber Giriş Tarihi: 13.09.2018 16:16
Haber Güncellenme Tarihi: 13.09.2018 16:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
AKDENİZ'İN SAĞLIK ÜSSÜ BASINA ARZ EDİLDİ
MLP Care Strateji ve Performans Grup Koordinatörü Dr. Hikmet Çavuş, dünya standartlarındaki sağlık hizmetlerini bölgeye kazandırdıklarını ifade ederek, kentin sağlık turizminde marka olacağını söyledi. Dünya standartlarında sağlık hizmetini bünyesindeki Liv Hospital ve Medical Park hastaneleri ile Türkiye’nin her yerinde sunmak üzere çalışan MLP Sağlık Hizmetleri (MLP Care), Türkiye’deki 31’inci, Akdeniz Bölgesi’ndeki 3’üncü hastanesi olan VM Medical Park Mersin Hastanesi’ni geçtiğimiz aylarda hizmete açtı.

 

MLP Care Strateji ve Performans Grup Koordinatörü Dr. Hikmet Çavuş ve VM Medical Park Mersin Hastanesi Genel Müdürü Sebahattin Tanas, VM Medical Park Mersin Hastanesi’nde basın mensupları ile bir araya gelerek, hastane ile ilgili bilgi verdi.


Seçkin doktor kadrosu, uluslararası alt yapısı ve çağdaş uygulamaları ile 25 yıldır sağlık sektöründe hizmet verdiklerini belirten MLP Care Strateji ve Performans Grup Koordinatörü Dr. Hikmet Çavuş, Mersin’in yarattığı katma değerle ülke için önemli bir il olduğunu ifade ederek, grubun tüm gücünü ve deneyimini Mersin’e de taşıdıklarını söyledi.

 

“Sağlık turizminde büyük rol üstleneceğiz”

 

Son 10 yılda en hızlı gelişen turizm segmentlerinden birinin sağlık turizmi olduğunu belirten Dr. Hikmet Çavuş, açıklamalarına şöyle devam etti:

 

“MLP Care grubu olarak; ülke ekonomisinin önemli ayaklarından biri olan sağlık turizminde önemli rol üstleniyoruz. Yaptığımız hizmet ihracatıyla ülkemizin tanıtımına, ihracat gelirine katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. 2017 yılında 52 binden fazla yabancı hastayı tedavi ettik.

 

Devletimizin Mersin’e ve bölgeye yatırımları güçlü bir şekilde devam ediyor. Zaten yüksek potansiyele sahip Mersin, devletimizin bu yatırımlarıyla hızlı büyüyor ve büyümeye devam edecek. Mersin’de açılacak yeni havalimanı paralelinde VM Medical Park Mersin Hastanemizin sağlık turizminde büyük rol üstleneceğini düşünüyoruz.

 

Sağlık hizmeti almak için son yıllarda Rusya’dan Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyadan insanlar ülkemizi tercih ediyor. Havalimanının açılmasıyla birlikte Mersin, VM Medical Park Mersin ve elbette şehirdeki diğer hastanemizin de katkısıyla ülkemizdeki birkaç önemli noktadan biri olacaktır. Hastanemizi bu yaklaşımla yapılandırdık. Yani hastanemiz sadece Mersinlilere ve bölge halkına sağlık hizmetini en yüksek standartlarda sunmayacak, uluslararası sağlık turizminde ilgi çeken merkezlerden biri olarak şehrimize değer katacak. Özellikle ilk etapta Kuzey Irak gibi komşu ülkelerden ve Orta Doğu’dan misafirlerin gelmesini bekliyoruz. Zaman içinde Avrupa’dan gelecek turistlerin de artması ile orta vadede Mersin’de sağlık turizmi potansiyelinin ciddi boyutta artmasını bekliyoruz.”

 

SGK anlaşması ile geniş kitlelere hizmet

 

Basın toplantısında VM Medical Park Mersin Hastanesi Genel Müdürü Sebahattin Tanas ise hastaneyi anlatan ayrıntılı bir sunum yaptı.

 

Genel Müdürü Sebahattin Tanas, Adını Value added Medicine (Değer Katan Hizmet) baş harflerinden alan ve Türkiye’nin sağlığına değer katma felsefesini benimseyen VM konseptli hastanesinin yaklaşık 36 bin metrekare kapalı alanda, 250’ye kadar çıkabilen yatak kapasitesine sahip olduğunu ifade etti.

 

Misafir odaklı yaklaşımı, her biri alanında uzman hekimleri, tecrübeli sağlık profesyonelleri, kişiye özel tanı ve tedavi programları, nitelikli hizmet anlayışıyla hastalara 7 gün 24 saat doğru, hızlı ve güvenilir sağlık hizmeti verdiklerini belirten Tanas, “VM Medical Park Mersin Hastanesi, bölgenin sağlık ihtiyaçları göz önünde tutularak tasarlanmıştır. Hastanemiz MR, endoskopi ve kolonoskopi cihazları,  beyin cerrahisi mikroskobu gibi yüksek teknolojik donanıma sahip. Girişimsel Radyoloji, Jinekolojik Onkoloji gibi özellikli branşlarımız mevcut. Suda doğumdan obezite tedavisine, ağız ve diş sağlığı uygulamalarından kalp-damar cerrahisine uzanan birçok hizmeti deneyimli hekim kadromuz başarıyla sunuyor. Ayrıca anne adaylarına gebelik eğitimleri gibi birçok etkinlikle Mersinlilerin yaşamına değer katacak projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. SGK ve diğer özel sağlık sigortaları ile anlaşmamız sayesinde de tüm Mersinlilere uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.


Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.