SON DAKİKA
Hava Durumu

ALİ ER 5 AYDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

Mersin Barosu Başkanı Ali Er 5 Nisan Avukatlar günü etkinlikleri kapsamında Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Bir araya Gelerek 5 Aylık Çalışmalarını Aktardı

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2017 11:56
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2017 11:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
ALİ ER 5 AYDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI
Mersin Barosu Başkanı Ali Er  basın açıklamasında şü sözlere yerverdi; 5 Nisan Avukatlar günü etkinlikleri kapsamında Mersin Barosu olarak siz değerli basın mensupları ile bir araya gelmek istedik. Davetimize katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Yarın 5 Nisan Avukatlar günü.

Siz değerli basın mensuplarını,yarın saat; 9.00’da meslektaşlarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz,Atatürk anıtına çelenk sunumu törenimize ve yine yarın akşam saat; 19.00’da Hilton’da Avukatlar günü kokteylimize davet ediyoruz. 

Değerli basın mensupları , bildiğiniz üzere Mersin Barosu olarak hizmet odaklı ,meslektaşlarının sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yürüten , tüm meslektaşlarını birleştirici ve bütünleştirici bir anlayışla çalışan bir baro olduğumuzu her platformda ifade ediyoruz.

Bu kapsamda hizmet odaklı bir baro anlayışıyla , göreve geldiğimiz ilk 5 ay içerisinde yaptığımız çalışmaların bir kısmını sizlere anlatmak istiyorum .

Meslektaşlarımızın işlerini kolaylaştıran ilk önemli icraatımız Baro kart sisteminin kaldırılması olmuştur. Meslektaşlarımızın yoğun iş temposu içerisinde işlerini yürütmesine ciddi engel oluşturan bu sistem artık kaldırılmıştır.

Mersin Adliye binası güney (ana giriş )kapısından , sadece avukatlarımızın girişyapabileceği ayrı bir giriş noktası oluşturulmuş , meslektaşlarımızın sıra bekleyerek zaman kaybetmeden , mesleğin saygınlığına yakışır şekilde adliye binasına girmesi sağlanmıştır.

Başsavcılık ile görüşmemiz neticesinde , Adliye ön bürolarından ( Savcılık , ceza ve hukuk ön büroları ) evrak çıktılarını meslektaşlarımızın artık ücretsiz olarak alabilmeleri sağlanmıştır.

Mersin Defterdarlığıyla yapılan görüşmeler neticesinde meslektaşlarımızdan CMK ödemelerine ilişkin  VERGİ BORCU YOKTUR  şeklinde belge istenilmesi uygulaması kaldırılmıştır.   

Adliye binası 5. Katta bulunan baro balkonumuzda çay servisi hizmeti başlatılmıştır.

Meslektaşlarımızın Mersin cezaevi önüne araçlarını  park etmeleri esnasında;   araçlarına yönelik  mal ve can güvenliğine  yönelik gasp ve saldırılarla sık sık  karşılaşması nedeniyle, Mersin cezaevi önüne baromuzun girişimleri neticesinde, mobesse kamerası takılmış olup, cezaevi girişinin duvarına ve avukat otoparkı üzerine 24 saat mobesse ile izlenildiğine ilişkin tabelalar asılmıştır. Yine, Mersin cezaevi avukat otoparkı yeniden düzenlenerek faaliyete girmiştir.  

Baromuzun ihtiyaç duyduğu ve tüm üyelerimizin  konaklama , eğlence , hobi , eğitim ihtiyaçlarını karşılayacağı bir sosyal tesis yapımı için girişimlerde bulunulmuş olup , bu konudaki çalışmalarımız devam etmektedir.Mersin Barosuna ait olan lokalimiz, yani burası yeniden işletmeye açılmış ve meslektaşlarımızın kullanımına sunulmuştur.  

Mersin Barosu toplumu ve ülkemizi ilgilendiren güncel olaylarda görüşünü kamuoyu ile tarafsız şekilde paylaşmaktadır. Ülke meselelerine ilişkin görüşlerini kararlı bir şekilde dile getirmektedir.  Mersin Barosu komisyonları ve merkezleri aktif ve başarılı çalışmalar sergilemekte , yeni kurulan birçok komisyon ve merkez ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Mersin Barosu web sitesinden , Mersin Barosu Sosyal medya sayfasından çalışmalarımız ve duyurularımız meslektaşlarımıza aktarılmaktadır. Yargıtay kararları ve Baro yayınları meslektaşlarımız için hazırlanarak basılı veya  dijital ortamda meslektaşlarımıza gönderilmektedir.   

Adliyede 4. Katta  baromuzun ana birimlerinin olduğu yerde Cumhuriyet başsavcılığı ile iyi iletişimimiz ve görüşmelerimiz neticesinde iki oda daha baromuza kazandırılmıştır. Avukatlarımıza hayırlı olsun. Baromuza ait Adliye 4. Kat hizmet birimimizde kütüphane yapılacak olup , çalışmalarına başlanmıştır.  

Baromuzun gelir ve giderlerine ilişkin bütçe analizi yapılmış olup , mali yönetim profesyonelce ve şeffaf bir şekilde sağlanmaktadır.Baro kaynakları artık israf edilmemekte, meslektaşlarımıza hizmet için, doğru yerlerde ve isabetli olarak kullanılmaktadır.  

Mersin Barosu tüm kurum ve kuruluşlar ile baronun saygınlığına yakışır şekilde kurumsal iletişim kurmuş,öncesinde zayıf olan ilişkilerini kuvvetlendirerek,   gerek kurum ve kuruluşlarla ,gerekse sivil toplum örgütleri ile iyi ilişkiler içerisine girmiştir. Başkanlık makamına  artık tüm meslektaşlarımız rahatça ulaşabilmekte,sorunlarını , görüşlerini rahatça ifade edebilmektedir.Siz basın mensuplarına,topluma,kurumlara,Avukatlarımıza kapımızın sonuna kadar açık olduğunun bilinmesini isterim. 

Sizlere anlattığım bu çalışmaları göreve geldiğimiz 5 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirdik. Bundan sonraki günlerde de hizmet odaklı olarak , birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyuna duyurmak isteriz. Saygılarımla.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.