SON DAKİKA
Hava Durumu

ASKON'DAN ÇEVİK KUVVETE BAŞSAĞLIĞI

10 Aralık Cumartesi günü Beşiktaş Bursaspor karşılaşması sonunda İstanbul Vodafone Arena stadı önünde gerçekleştirilen hain saldırı nedeniyle 44 Kişinin Şehit olduğu hain saldırıyı ASKON Mersin Şubesi olarak Mersin Çevik Kuvvet Amirliğine baş sağlığı ziyaretinde bulunuldu.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2016 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2016 15:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
ASKON'DAN ÇEVİK KUVVETE  BAŞSAĞLIĞI

Mersin Askon Şube Başkanı İbrahim Özdoğru ile Yönetim Kurulunu, Mersin Valisi Özdemir Çakacak ve Mersin İl Emniyet  Müdürü Mehmet Şahne Karşıladı.

Şehitlerimizin anısına Taziye Kabul eden Mersin İl Emniyet Müdürü Şahne ve Mersin Çevik Kuvvet Müdürü Hakan Sarak,  Askon Mersin Şubesi Yönetim Kurulunun düzenlediği Kur-an okuntusuna katıldı. Çevik Kuvvet Amir ve Memurlara Karanfil ve Gül verildi.

Askon Mersin Şubesi Başkanı İbrahim Özdoğru burada bir konuşma yaparak şunları kaydetti; Başta Valimiz Sayın Özdemir Çakacak, İl Emniyet Müdürümüz Mehmet Şahne ile  İstanbul'daki hain saldırıda şehit düşen polis kardeşlerimiz için, Mersin Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde ve Tüm Ülkemizde görevleri başında hayatlarını kaybeden terör şehitlerimizi buradan rahmet ile anıyorum ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum dedi.

Özdoğru; Fötü gibi bir terör örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri içeresinde 15 Temmuz darbe ve kalkışma girişimini ve hatta fiziki işgal girişimini atlatmış bir milletin, PKK gibi soysuz şerefsiz uzantıların içerde yaptığı saldırıları da aşacak bunları tersine çevirecek ve bunların intikamını alacak gücü de vardır. Bu coğrafyadaki milletin adı Türk milletidir, bu coğrafyadaki ümmetin adı da İslam ümmetidir. Ha, bunu beğenmeyen mi var bunu kabul etmeyen Avrupa Birliği ülkesi mi var bunu kabul etmeyen başka bir ülke mi var o zaman kendi derdine yansın.  Şimdi birileri çıkmış içerde diyor ki  aman Avrupa’dan aman  dileyelim neyinden aman dileyeceksin? Avrupada dün yapılan ilk açıklamalara bakın Terör örgütü ifadesi kullanılmadı.

Bu tip yüksek patlayıcılı yüksek seviyede yüksek programlı yüksek miktarda patlayıcıların kullanıldığı saldırılar gizli servislerin işbirliği olmadan yapılamaz.  Bize hiç kimse biz sizin dostunuzuz müttefikiniziz demesin. Bu hikâyeler bitti geçti. Bu ülkede çocuklar babasız kalıyorsa, anneler evlatsız kalıyorsa,  eşler kocasız kalıyorsa bu ülke polisini, askerini sivil vatandaşını kaybediyorsa her gün şehitler veriyorsa bunun intikamını alacağız. Onun için nazik bir şekilde karşımıza çıkıp arkamızdan iş tutanlar şunu bilsinler ki, biz ne mal olduğunuzu biliyoruz.  Bu millette artık ne mal olduğunuzu gördü ve biliyor.  

PKK dedikleri yapılanmanın Kürt halkıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kürt kökenli vatandaşlarının içerde edinecekleri sosyal /politik/ ekonomik haklarla hiçbir alakası yoktur.

Bakın bu ülkede bir mezhep  kavgası çıkarmayı denediler  tutturamadılar bu ülkede bir etnik kavga çıkarmayı denediler tutturamadılar ama bir gerçek var bundan sonra bu bir var olma mücadelesi  ve hepimiz yolumuza Türkiye Cumhuriyeti  Devleti vatandaşı ve hepimiz birden hangi milletten gelirsek gelelim hangi etnik kökenden gelirsek gelelim  hepimize birden Türk milleti dendiği ay yıldızlı bayrakla devam edecek. Bakın bu bir var olma mücadelesi bunu herkesin çok net idrak etmesi gerekir. Bu bir terör saldırısı işin görünen kısmı ama bu bir var olma mücadelesi  bu coğrafyadan bizi kazımak isteyenler 1452’ye geri dönmek isteyenler Ayasofya’yı minaresiz görmek isteyenler.   İstanbul da Türk İslam varlığını kabul edemeyen mantalitedir. 

Ve bu mantalite maalesef bugün Avrupa da siyasi parti haline dönüyor  ve ülkelerde en çok oy alan siyasi partiler haline geliyor. Onun için bizim de artık uyanmamız ve çok net ifadelerle net görüşlerle ileriye bakmamız  gerekiyor. 

El-Bab bölgesinde önemli  adımlar atılıyor Halep’de insanların kaderleri değişiyor , hayatları kurtuluyor  ve o gece İstanbul’un kalbinde bombalar patlatılıyor şimdi bunların tesadüf olduğunu kimse söyleyemez. 

Biz Küresel güçlerin oyununu nerde bozuyorsak ona karşın en hain en aşağılık şekilde Türkiye’ye müdahale etmeye çalışıyorlar.  Ama özellikle Avrupa Birliği ülkeleri bunu hiç unutmasın bir atasözü vardır “ üzerinde oturduğunuz ağaç yanıyorsa en üstte olsanız dahi o ateş sizi de bulacaktır” dolayısıyla eğer bu coğrafyada kan ve gözyaşı varsa bunun Avrupa’ya sıçramaması mümkün değil. Bunu hiç unutmasınlar  sanmasınlarki Avrupa Birliği sınırları dışında Türkiye’deki terör örgütleri desteklediği zaman o terör onları bulmayacak.  Belçika’daki Havaalanı patlamasını kimse unutmasın.

Artık Avrupa’dan ne çıkarsa çıksın Türkiye kendi yolunda gitmek ve kendi göbeğini kendi kesmek zorunda olan bir ülke.

Bu coğrafya sizin istediğiniz kalıba girmeyecek İstanbul’un adını tekrar Konstantinopolis yapamayacaksınız dolayısıyla bu mücadelenin herkes farkında olması gerekiyor.Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava


Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.