SON DAKİKA
Hava Durumu

AŞUT " 365 GÜN ÇALIŞMA RUHUNA SAHİBİZ "

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Nisan 2018 tarihine ertelenen TOBB’a bağlı Oda ve Borsa seçimlerini değerlendirerek,“Bizler seçimden seçime değil, 365 gün Odamız, kentimiz ve ülkemiz için çalışma ruhuna sahip bir camiayız. Mersin iş dünyası, MTSO’nun tüm yeler bu ruhla yeni seçim gününe kadar en iyi bildiği şeye; yani,üretime,ihracata,yenilikçiliğe,girişimciliğe,ar-ge’ye, markalar yaratmaya, kısacası kentinin ve ülkesinin zenginliği olmaya devam edecektir”

Haber Giriş Tarihi: 25.09.2017 17:31
Haber Güncellenme Tarihi: 25.09.2017 17:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
AŞUT " 365 GÜN ÇALIŞMA RUHUNA SAHİBİZ "
Ertelenen Seçimlere ilişkin MTSO Başkanı Aşut’un açıklamaları şöyle: "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı tüm odalarda 2017 Ekim Kasım aylarında yapılması planlanan seçimler, Bakanlar Kurulu Kararı ile 2018 Nisan ayına ertelendi.

Alınan karar pazar günü Resmi Gazete’de yayınlandı. İlgili Bakanlar Kurulu Kararında, “Oda ve borsaların, 2017 yılının Ekim ayında başlayıp Kasım ayında tamamlanması gereken organ seçimlerinin ertelenmesi hakkındaki ekli kararın yürürlüğe konulması; Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 19/9/2017 tarihli ve 28017702 sayılı yazısı üzerine, 5174 sayılı Kanunun 81. Maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 21/9/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır" ifadelerine yer verildi. Özellikle seçimlerde, MTSO Meclisinde, Yönetiminde veya Meslek Komitelerinde yer almak için aday olan, seçimlere hazırlık yapan, bunun için bir süredir ciddi bir çalışma yapan tüm arkadaşlarıma gösterdikleri çabalar için, kentimiz ve Mersin iş dünyasının geleceği adına gösterdikleri bu gönüllü çalışmalar için teşekkür ediyorum.

Hepimizin amacı kentimize ve kent ekonomimize hizmet etmektir. Yeni kesin seçim tarihi açıklanana kadar belki seçim çalışmalarımıza bir süre ara versek de, Odamız ve kent ekonomimiz için, sektörlerimiz için çalışmaya, Odamız projelerinin, eğitimlerinin ve tüm çalışmaların etkin bir parçası ve aktif katkı koyucusu olmaya devam etmeliyiz.Seçimlerin ertelenmesi çalışmaya ara vermek anlamına gelmemelidir. Bizler seçimden seçme değil, 365 gün Odamız, kentimiz ve ülkemiz için çalışma ruhuna sahip bir camiayız.

Mersin iş dünyası, MTSO’nun tüm üyeler bu ruhla yeni seçim gününe kadar en iyi bildiği şeye; yani, üretime, ihracata, yenilikçiliğe, girişimciliğe, ar-ge’ye, markalar yaratmaya, kısacası kentinin ve ülkesinin zenginliği olmaya devam edecektir. Alınan kararın hayırlara vesile olmasını diliyor, MTSO’nun tüm üyelerine saygılarımı sunuyorum."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.