SON DAKİKA
Hava Durumu

AŞUT'TAN KUTLAMA

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, Cumhurbaşkanı’nın yol gösterici olması gerektiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2014 14:01
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2014 14:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
AŞUT'TAN KUTLAMA
 Aşut, ilk defa halkın iradesi ile gerçekleştirilen seçimde Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için kutlama mesajı yayınladı. Mesajında, milletin iradesini sandığa yansıttığını ve ilk defa doğrudan oy kullanarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı’nı seçtiğini vurgulayan Aşut, "Milletimizin teveccühünü alarak seçimi kazanan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, Mersin iş dünyası adına tebrik ediyoruz. Sonucun ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz" dedi.
Ülkemizin çevresinin tam bir ateş çemberi haline geldiğini dile getiren Aşut, şöyle devam etti; "Arap Baharı olarak başlayan ama Orta Doğu ve Kuzey Afrika için tam bir istikrarsızlığa dönüşen olayların ülkemize yapay olarak sıçratılmaması adına iş dünyası olara büyük sağduyu gösterdik. Bu ülkelerin çoğu ile siyasi ve ekonomik anlamda olumsuz bir duruma geldik. Ancak artık ülke olarak içimize dönmeliyiz. 2023 hedefleri için artık ekonomiye odaklanmalıyız. Unutulmamalıdır ki, eğer ülkemizde ’Arap Baharı’ benzeri olaylar yaşanmadıysa, bunun arkasında ekonomik istikrar ve güç vardı. Türkiye’nin artan zenginliği ve bu zenginliğin tabana yayılması vardır. Bunun için ekonomimize odaklanmalıyız, üretime, istihdama odaklanmalıyız. Yapısal reformlara ağırlık vermeli ve insanımızı her türlü evrensel haklara kavuşturmalıyız. Yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve önümüzde genel seçimler. Art arda gelen bu seçim atmosferi, ülkemizin acil sorunlarının çözümünü ne yazık ki ertelemiştir. Buna daha fazla izin vermemeli ve içimize dönmeliyiz. Ataletten kurtulmalı, içte ve dışta barışı yayan bir Türkiye imajını korumalı ve bu sıkıntılı coğrafyada örnek ülke olmalıyız."
Yeni Cumhurbaşkanı’nın toplumsal huzuru sağlamak, kutuplaşmaları ortadan kaldırmak ve ülkenin ihtiyacı olan reformları gerçekleştirmek üzere makamının gereği olan yol göstericiliğini layıkıyla yapacağına inandığını ifade eden Aşut, "Milletimiz her zamanki gibi mesajını sandıkta vermiştir. Oy oranlarının mesajı açıktır. Milletin mesajında tüm siyasi partiler için destek ve uyarı iç içedir. Millet huzur ve istikrarın devamını istiyor; millet ayrışma, kutuplaşma ve kavga istemiyor. Millet işiyle aşıyla huzur içinde bir ülke istiyor. Bu beklentiler ve duygularla Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinden dolayı kendisini Mersin iş dünyası adına kutluyor, seçimin ülkemize ve milletimiz hayırlı olmasını diliyoruz" diye konuştu.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.