SON DAKİKA
Hava Durumu

“AYDINLIK YARINLARIMIZI HEP BİRLİKTE KURACAĞIZ”

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Cumhuriyet’in kazanımlarına dikkat çeken Ercik, “Cumhuriyetin ilanıyla birlikte ülkemiz kalkınma, ilerleme, modernleşme yolunda çok önemli adımlar atmış ve çağdaş dünyanın saygın bir üyesi haline gelmiştir” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2016 17:41
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2016 17:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
“AYDINLIK YARINLARIMIZI HEP BİRLİKTE KURACAĞIZ”
 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, “Cumhuriyetimizin ilanının 93’üncü yıldönümü olan bugünü büyük bir sevinç ve gururla kutluyor, milletçe bu heyecanı paylaşıyoruz. Cumhuriyetin ilanı ülkemizin tarihinde çok önemli bir dönüm noktasını oluşturmaktadır. Büyük özverilerle yürütülen bağımsızlık mücadelemizin sonunda milletin iradesini esas alan, milletin iradesini temsil eden Cumhuriyet rejimine geçilmiştir. Böylece milletimiz kendi geleceğini ve kaderini bizzat kendisinin belirlediği bir yönetim şeklini benimsemiştir. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte ülkemiz kalkınma, ilerleme, modernleşme yolunda çok önemli adımlar atmış ve çağdaş dünyanın saygın bir üyesi haline gelmiştir. Geçen 93 yıl içerisinde Cumhuriyetimizin kazanımları geri dönüşsüz bir şekilde milletimiz tarafından derinlemesine özümsenmiş ve sahiplenilmiştir. Cumhuriyet öte yandan milletimizin çağdaş uygarlığın bir parçası olma arzusunun da bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.


Bugün hızlı bir dönüşüm geçiren dünyada Türkiye’nin öneminin her geçen gün arttığına dikkat çeken Ercik, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türkiye, sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp küresel bir güç haline gelmektedir. Bütün bir milletçe el birliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel yoktur. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız. Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklal kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.