SON DAKİKA
Hava Durumu

BELEDİYE’YE HADDİNDEN FAZLA İŞÇİ ALINMIŞ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, belediyeye bağlı taşeron firmalarda iş akdi sona eren işçilerle, belediyenin hiçbir ilgisi olmadığını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2014 22:25
Haber Güncellenme Tarihi: 14.10.2014 22:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
BELEDİYE’YE HADDİNDEN FAZLA İŞÇİ ALINMIŞ
 Başkan Kocamaz, işten çıkan işçilerin, belediyenin hizmet alımı ihalesini kazanan şirketlerin işçileri olduğunu ve ihalesi sona eren firmaya mensup taşeron işçinin, ihale bittiği için doğal olarak iş akdinin sona erdiğini ve bu konunun belediye yönetimi ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını ifade etti.    

     Meclis Toplantısı’nda gündeme gelen konu ile ilgili meclis üyelerine bilgi veren Başkan Kocamaz, geçmiş yönetim tarafından taşeron firmalara belli kesimlerden insanların alındığını ve adeta yığınak yapıldığını belirterek, hiç gereği yokken ve özellikle de seçim döneminde haddinden fazla geçici işçi alındığını tüm kamuoyunun bildiğini ifade etti. O dönemde Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 4 ilçe belediyesi olduğunu, şimdi ise 13 ilçe belediyesinin olduğunu vurgulayan Başkan Kocamaz, “Biz, taşeron firmalar tarafından hizmet alımı ile alınan ve tamamı merkezde görünen personel sayısını, ilin tamamına yayıyoruz. Çünkü şu anda Büyükşehir Belediyesi, Mersin ilinin tamamından sorumludur. Sadece Macit Özcan Spor Tesisleri için 25-30 işçi yeterken, 150 kişi istihdam edilmiş ve maalesef bunların ne iş yaptığı, hatta işe gelip gelmediği bile belli değil. Şimdi biz bu durumları düzeltirken, bazı kesimlerin hedef saptırarak bizleri işçi düşmanı gibi göstermeye ve toplumda böyle bir algı yaratmaya çalışmalarını kesinlikle kabul edemeyiz. Herkes bir şeyler söylüyor ancak, bir Allah’ın kulu da çıkıp, bu kadar çok kişinin belediyeye alınması gerekli miydi diye sormuyor.” dedi.

     Daha önceki yönetim zamanında görev yapan bürokratlardan da, emekliliği gelenlerin emekliye ayrıldığını ifade eden Başkan Kocamaz, “Kendi kadromuzla çalışmak bizim elbette en doğal hakkımız. Bizim hızımıza ve tempomuza ayak uydurabilen eski personelle de çalışacağımızı belirttik. Bizim getirdiğimiz ancak gerekli verimi alamadığımız daire başkanlarını da değiştireceğiz. Bunu zaten 3-4 ay önce de söylemiştim. Çünkü bizim oturmaya değil, yürümeye değil, koşmaya ihtiyacımız var. Bizim nefesimize nefesi yetişenlerle sonuna kadar gideceğiz. Ancak bizim hızımızı bilerek veya bilmeyerek kesen hiç kimseye de fırsat vermeyiz.” dedi.

      Kendisinin bu belediyenin emanetçisi olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Bu halkın malını korumak ve ona sahip çıkmak için bu halk bize yetki verdi. Kendi arkadaşlarım da dahil olmak üzere, bu belediyenin imkanlarını kimsenin kendi çıkarı için kullanmasına izin vermeyeceğim. Üslubum belki bazılarınıza ters gelebilir ancak, milletin hakkını savunurken çok ciddiyim ve sonuna kadar da bu halka verdiğim sözün arkasında duracağım.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.