SON DAKİKA
Hava Durumu

Burhanettin Kocamaz : "Konuşsana Vahap Seçer! "

İYİ Partili Burhanettin Kocamaz, CHP’li Vahap Seçer’i adeta topa tuttu. 15 maddelik soru yönelten Kocamaz, “Mersin halkı, gerçekler dahilinde kararını vermeli ve Büyükşehir Belediyesi bu şaibeli konulardan bir an evvel kurtarmalıdır! Haydi Vahap Seçer, ver cevabını! Ver ki, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni şaibelerden kurtar!” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2024 18:59
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2024 18:59
Kaynak: www.bilginhaberci.com
Burhanettin Kocamaz : "Konuşsana Vahap Seçer! "

Yerel seçime günler kala önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı olan İyi Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i adeta topa tuttu. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde neler yaşandığını, Vahap Seçer’in bu seçim öncesinde Mersin halkına ve belediyeye ne kadar zarar verdiğini ve neden cevap vermesi gerektiğini anlatmaya çalıştığını belirten Kocamaz, “Olaylar o kadar çok ki, ben burada bir kısmını sizlerle paylaştığım halde bu kadar uzun! Yaşanan olumsuzlukların tamamını yazacak olsak kitaplar almaz!” vurgusu yaptı.

“CEVAP VER! YA DA YAZDIKLARIM GERÇEK DIŞI İSE YALAN DE”

Seçer’e, “Cevap verecek yüzün kaldıysa sorularıma verebileceğin haklı ve doğru bir cevabın varsa! Cevap ver! Ya da yazdıklarım gerçek dışı ise yalan de!” diyerek seslenen Kocamaz, “Göreve geldiğin günden bu yana, bizim dönemde sürdürülen ve de yapılan projelerin dışında yaptığın bir tek yeni bir şey varsa, cevap ver! Kafalar değişince her şey değişti diyorsun ya, neler değişti bu halka ben anlatayım, sende dinle ve cevap ver! Göreve gelir gelmez sahip olduğun kin ve nefret duygularınla 4500 civarında gariban köylü çocuğunun tazminatını dahi ödemeden işine son vererek bu kente kinini gösterdin! Sen bu kin ve nefret duygularınla bu kenti yönetemezsin! Sadece reklam ve sadece algı ile bir yere varamazsın!

İYİ PARTİ’NİN İÇİNE EL ATMA SUÇLAMASI

İYİ PARTİ’mizin içine el atarak, ya da birilerini kullanarak, Güneş Motel yöntemiyle birilerini ayartarak, omurgası zayıf makam veya maddi çıkar düşkünlerini son gün kirli bir şekilde partimizden istifa ettirerek seçim kazanmaya çalışmak en hafif ifade ile siyasi nezaketsizliktir! Dürüst ve ilkeli bir siyasetçiye asla yakışmaz! Sadece yalan dolan iftira ve çamur atarak, insanları kandıramazsın! Sadece kibirle, insanlara tepeden bakarak, şovenisttik ve ayrımcılık yaparak, insanları aşağılayarak, çalışanlara mobing uygulayarak ayakta kalamazsın!

“LANET OLSUN BU ŞEKİLDE KAZANILACAK BELEDİYE BAŞKANLIĞINA!”

Sadece Kandil bağlantılı DEM’e güvenerek amacına ulaşamazsın! Çünkü bu kentte Kandille bağlantısı olmayan, ülkesini ve milletini seven, T.C. kimliği taşımaktan gurur duyan Kürt kökenli vatandaşlarımız da var! Ve çoğunlukta. Bizim teröre bulaşmayan, bölücülük yapmayan, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık etmeyen, şanlı al bayrağımızın altında yaşamaktan mutlu olan gurur duyan Kürt kardeşimizle hiçbir sorunumuz, hiçbir problemimiz yok! Olamaz! Böyle gözü dönmüşçesine, koltuk hırsıyla ve de ayrımcılık yaparak, bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına sırtını dayayarak bu kentte huzuru sağlayamazsın! Bilakis olan huzuru bozarsın! Lanet olsun bu şekilde kazanılacak Belediye başkanlığına! Lanet olsun böyle siyasete! Senin hırsın aklının önüne geçmiş!

“BEN BAŞKAN OLAYIMDA İSTERSE DÜNYA, İSTERSE MERSİN YANSIN’ DİYEREK BU KENTİ ATEŞE ATIYORSUN”

Ne pahasına olursa olsun, ‘ben başkan olayımda isterse dünya, isterse Mersin yansın’ diyerek bu kenti ateşe atıyorsun! Benim bu kentte yaşayan doğum yeri neresi olursa olsun her kökenden, her inançtan yerli ve milli düşünen vatandaşlarım bu tehlikeyi görecek ve bu kentte barıştan, huzurdan, kardeşlikten yana olanlar, Mersin üzerine oynanmak istenen bu oyunu bozacaktır! İşte kafalar değişince nelerin değiştiğini ve daha nelerin değişebileceğini bizler uygulamalarınızdan şimdiden görüyor ve halkımızı uyarıyoruz! “MERSİN HALKINA YALAN SÖYLEDİN” Şimdi yüreğin yetiyorsa kafaların değişmesiyle Büyükşehir’de neleri değiştirdiğinizi açıkla ve şu sorduğum sorulara cevap ver Vahap Seçer! Mecliste akaryakıtı yüzde 22 kırımla aldık dedin! Geçmiş yönetimi suçladın! Bu söylemin fos çıktı! Yüzde 6.28 kırımla aldığın ortaya çıktı! Yani meclis üyelerine ve Mersin halkına yalan söyledin! Yalanın ortaya çıktığı halde bir özür bile dilemedin! Bu davranışından dolayı hiç mi utanmadın!

“AKARYAKITIN KONTROLSÜZ KULLANIMINA ÇANAK TUTUYORSUN! AMACIN NE?”

Bizim bedel ödeyerek kurduğumuz ‘Araç Takip Sistemi’ni rafa kaldırdın! Akaryakıtı pompadan değil de depodan aldırıyor ve akaryakıtın kontrolsüz kullanımına çanak tutuyorsun! Burada amacın ne? Senin amacının ne olduğunu biz gayet iyi biliyoruz da, sen bunu birde Mersin halkına açıkla!

“KİRALIK ARAÇLARLA MESKİ’Yİ ZARARA UĞRATIYORSUN!”

Göreve geldiğinde bilboardlarda MESKİ’deki Mersin geneli için kiralamış iş makinası, kamyon ve binek aracı olarak toplam 264 olan araç sayısını 228’e düşürerek, 3.2 milyon tasarruf yaptık diyerek hava attın! Bir yıl sonra 280 araç için ihaleye çıktın! Şu anda da aynı işler için 360’a yakın araç kiralayarak, yine senin ifadenle MESKİ’yi zarara uğratıyorsun! Biz, kiralık araç sayısını ne için artırdın, bunun nedenini biliyoruz da nedenini Mersin halkına yüreğin yetiyorsa sen açıkla! Buradaki amacın ne? Mersin halkı da öğrensin! Şu anda MESKİ ve Büyükşehirde kaç adet kiralık araç var? Bunların sınıflandırması ne? Binek araçlardan kaç tanesini parti yöneticilerine tahsis ettin?

KİRALANAN ARAÇLARI PARTİLİLER Mİ KULLANIYOR?

Akaryakıtı Belediye yada MESKİ’den sağlanarak araçlar kimler tarafından kullanılıyor? Kiralanan araçlar doğal olarak sivil plakalı. Peki kiralanan bu araçların belediye tarafından kiralandığını vatandaş nereden bilecek? Bu araçların bir kısmının kapısında neden Belediye ya da MESKİ logosu yok? Bu durumun istismara açık bir konu olduğunu hiç mi akıl edemediniz? Yoksa bilinçli olarak, partililer araçları rahat kullansın diyerek mi araçların kapılarına logo yapıştırmıyorsunuz?

“MEZBAHANELERİNİ NEDEN ÖZELLEŞTİREREK KİRAYA VERDİNİZ?”

Mersin genelinde 2014 yılında standarda uygun ve ruhsatlı sadece Tarsus’ta bizim yaptığımız mezbaha vardı! Bizim, vatandaşlarımız hijyen ortamında, veterinerlerimiz tarafından kontrollü ve sağlıklı hayvanların etlerinden faydalansın diyerek, yapıp hizmete soktuğumuz, Tarsus’tan sonra Mersin genelinde sıfırdan yapıp, yada tamamlayıp da hizmete aldığımız, Yakaköy (Biz göreve geldiğimizde inşaat halindeydi, biz tamamladık), Silifke, Mut ve Anamur ile rehabilite ettiğimiz Gülnar ve Çamlıyayla mezbahanelerini neden özelleştirerek kiraya verdiniz? Bu mezbalarda hijyen ve sağlıklı hayvanların kesilmesi konusunda ne gibi tedbirler aldınız? Ne gibi kontroller yapıyorsunuz?

“SİNEK İLACI İHALESİ İLE İLGİLİ DEDİKODULAR VE ADRESE TESLİM ŞEKLİNDEKİ SPEKÜLASYONLAR AYYUKA ÇIKTI!”

Sinek ilacı ihalesi ile ilgili dedikodular ve adrese teslim şeklindeki spekülasyonlar ayyuka çıktı! Antalya Büyükşehir’in yaptığı sinek ilacı ihalesi rakamlarıyla yapılan kıyaslamalar herkesin kafasını karıştırıyor! Ayrıca bizim dönemimizde ortadan kalkan sinek şikayetlerinin şu anda ardı, arkası kesilmiyor! Bu konuda neler düşünüyorsunuz?

“GÖSTERİ MERKEZİ HURDASININ PARASI İÇ Mİ EDİLDİ?”

Benim Tarsus Belediye Başkanı olduğum dönemde yaptırdığımız, Tarsus Barajı Piknik alanındaki çelik konstrüksiyondan Gösteri Merkezi’ni kaldırdınız! Oradan çıkan demir aksamın (yaklaşık 400 ton malzeme) Kırıkkale’deki Makina Kimya Endüstri Kurumu ile yazışma yapmadan yasal olmayan bir şekilde Tarsus’ta bir hurdacıya gayri resmi olarak satıldığı ve bedelinin o dönemde Tarsus’ta görevlendirdiğiniz kişi tarafından alındığı ve Belediye hesabına yatırılmadığı, yapıldığı dönemde o günün şartlarına göre bir bedel ödenen, o Gösteri Merkezini kaldırmak için herhangi bir Meclis ya da Encümen kararı aldınız mı? Yoksa, ben yıktım oldu diye mi hareket ettiniz? Herhangi bir karar almadan yaptıysanız bunun suç olduğunu bilmiyor muydunuz? Hurdacıya satılan malzemelerle ilgili olarak Belediye’nin hesabına yatan bir meblağ varsa, ne kadar para yatırılmış, makbuzunu ibraz edebilir misiniz? Belediye’nin hesabına bu para girmediyse bu para kim ya da kimler tarafından iç edilmiş olabilir?

KOCAMAZ ESERLERİ YOK EDİLDİ

Tarsus Yarenlik Alanı’ndaki Halkın buluşma noktası olan Millet Çeşmesini yıktınız! Yerine de hiçbir şey yapmadınız! Bu tutumunuzla emeğe ne kadar saygısız olduğunuzu gösterdiniz! O millet çeşmesi sizi neden rahatsız etti? Aklınızca Burhanettin Kocamaz’ın Tarsus ve Mersin’e kazandırdığı eserleri yok ederek, Kocamaz’ı milletin gözünden ve gönlünden silmek istediniz! Ama başaramadınız! O çeşme bizim Tarsus Belediyesi’nde görev yaptığımız dönemde bir proje dahilinde yapılmıştı! Çeşmeyi kaldırmadan önce herhangi bir Meclis ya da Encümen kararı aldınız mı? Almadıysanız bu cahil cesaretini nerden buluyorsunuz?

“GALVANİZLİ ÇELİK KONSTRÜKSİYON MALZEMELERİN AKIBETİ NEDİR?”

Mersin Sahili’nin Mezitli bölümünde yaptırdığımız ve Cumhuriyet Güreşleri’nde de kullandığımız, Çok Amaçlı Gösteri Merkezini kaldırdınız! Oradaki galvanizli çelik konstrüksiyon malzemelerin akıbeti nedir? Satmadıysanız malzemeleri ne yaptınız? Nerede ya da nerelerde kullandınız? O malzemeleri sattıysanız ne zaman ve nasıl bir ihale yaptınız? Kime ya da hangi şirkete sattınız? Sattıysanız Belediye’ye ne kadar gelir elde ettiniz? Makbuzunu ibraz edebilir misiniz? TARSUS’TAKİ BÜSTLERİN AKIBETİ NEDİR? Daha önce gençlerimizin Tarsus’la ilgili bilgi sahibi olmaları amacıyla, geçmişten bu yana isimleri Tarsus’la birlikte anılan ve bizim dönemde yapılan, Atatürk’te dahil birçok ismin büstlerini Kültür Parktaki bulunduğu yerden kaldırdınız! Oysa büstler bir proje dahilinde oraya konmuştu! Büstleri kaldırmadan önce herhangi bir meclis ya da encümen kararı aldınız mı? Büstleri kaldırmaktaki amacınız ne idi? O büstlerin akıbeti nedir?

MARİNA VİSTA’DA KAÇAK KAT ÇIKTINIZ

Marina Vista’yı kiraladınız! Belediye mülkiyetinde olmayan bir yere, belediye kesesinden, para harcayarak tadilat yaptınız! Hatta kaçak kat çıktınız! Bu binayı kaça kiraladınız? Yapılan ve bir kısmı kaçak olduğu için Akdeniz Belediyesi tarafından yıkılan ilaveler için ne kadar para harcadınız? Yaptığınız bu kanunsuz uygulama ile belediyeyi zarara uğrattınız! Peki bu bedelin ne kadarını cebinizden karşıladınız?

400’E YAKIN SAF ÇATALBURUN KÖPEĞİNE NE OLDU?

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile Tarsus’ta 2001 yılında başlayıp, daha sonra Mersin’e taşıdığımız ve o tarihten bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğümüz ve 2021’de tamamlanacak olan, Tarsus’a özgü Çatalburun Köpeklerinin ırkını saflaştırmaya yönelik projeyi imha ettiniz! 400’e yakın saf çatalburun köpek üretilmişti, şu anda çoğu yerinde yok! Bu köpeklerin akıbeti ne oldu? Orada çalışan ve yıllardır bu işi yapan elemana mobbing uygulayarak, projenin aksine orada işi başından beri sürdüren görevliye, projenin aksine görevlendirdiğiniz veteriner tarafından önce köpeklerin çiftleştirilmemesi talimatı veriliyor! Daha sonra da görevlinin işine son veriliyor! Maalesef o kadar emek, iş bilmez ve liyakatsiz elemanlarınızın elinde heba ediliyor! Sayın Seçer şimdi size soruyorum? Bu olaydan haberiniz var mı? Haberiniz var ise, hiç mi vicdanınız sızlamadı? Bu işin hesabını Allaha veremezsiniz ama o köpeklere verebileceğinizi düşünüyor musunuz?

“HAYVANLAR ÖLDÜ, YADA ÖLDÜRÜLDÜ”

Hayvanat Bahçesindeki durum daha da vahim! Benim Tarsus Belediye Başkanı iken hayata geçirdiğimiz Adana ve Mersin dahil birçok ile hitap eden, Gaziantep’ten sonra güneyin en güzel ve doğal Hayvan Parkı’ndaki aslan, kaplan, pars gibi hayvanlarda dahil yüzlerce hayvan ilgisizliğinizden dolayı öldü ya da öldürüldü! O hayvanlar ilgisizlik ve bakımsızlıktan dolayı ölürken, hayvan cinsi ve sayısı azalırken, ziyaretçilerin şikayetleri artarken hiç mi rahatsızlık duymadınız? Yüreğiniz bu kadar mı katılaştı? Vicdanınız hiç mi sızlamadı? Bunun hesabını nasıl vereceksiniz?

“BEN YAPTIM OLDU MANTIĞI İLE BU İZİNSİZ VE KANUNSUZ İŞARETİ KULLANMA CESARETİNİ SİZE KİM VERİYOR?”

Kendi kafanıza göre ve ‘iki tantuni bir ayrana yaptırdım’ dediğiniz o ne olduğu belirsiz logo ile ilgili şikayeti incelemeye gelen müfettişleri, bu logo değil, amblem diyerek yolladınız! Ancak gerçek logoyu terk edip, bu uyduruk ve Mersin Büyükşehir Belediyesi için hafiflik örneği işareti logo gibi her yerde korsan olarak kullanıyorsunuz! Bu işaretle ilgili Meclis’ten hiçbir kararda almadınız! Ben yaptım oldu mantığı ile bu izinsiz ve kanunsuz işareti kullanma cesaretini size kim veriyor? Ya da siz bu cesareti nereden buluyorsunuz? Bu amblem dediğiniz işaret için bugüne kadar ne kadar para harcadınız? Ve bu harcadığınız paranın ne kadarı cebinizden çıktı?

“MERSİN METROSUNU O BİR TÜRLÜ AŞAMADIĞIN EGON YÜZÜNDEN MAYMUN MASKARA ETTİĞİNİ SEN DE BİLİYORSUN!”

Sorulacak o kadar çok soru var ki, ama biz diğer soruları bir kenara bırakıp, konuyu daha fazla uzatmadan, gelelim herkesin kafasını karıştıran en önemli soruya! Sayın Seçer, Mersin Metrosunu o bir türlü aşamadığın egon yüzünden maymun maskara ettiğini sen de biliyorsun! Önce bizim dönemde hazırlatılıp, Ulaştırma Bakanlığından onayı alınan Metro projesindeki mesafeyi 19,3 km’den 13,2 km.ye düşürdünüz! Ama Metro projesini yaklaşık olarak 6,1 km. azaltmanıza rağmen, keşif rakamları garip bir şekilde artı! Ve garip bir şekilde ihale ettiniz! İhaleye her nedense 3 firma teklif veriyor! Ancak 2 firma yetersiz görülüyor ve sadece 1 firma fiyat teklifi veriyor! Bu sizce gerçekten garip değil mi?

BU İHALE, ŞAİBELİ BİR İHALE!

Oysa Sayın Seçer daha önce ne diyordu; ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde yönetim değişince Belediyenin itibarı arttı. İhalelerimize girmek için herkes can atıyor, ihalelerimize çok sayıda firma Her nedense Mersin tarihinin en büyük ihalesine girmek için can atan firmalardan sadece 1 firma teklif veriyor ve de bu teklif onaylanıyor! Ne güzel ihale! Aynen tek kale maç gibi! Ayrıca teklif edilen rakam bırakın Türkiye’yi, dünya ortalamasının bile üzerinde bir rakam! Ben olsam bu ihaleyi kesinlikle onaylamaz, iptal ederdim! Ama bu ihale nedeni bilinmeyen! bir şekilde iptal edilmiyor. Yazık!!! Bu ihale, şaibeli bir ihale! Ayrıca değiştirdikleri proje ile ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı’ndan yeniden onay alınması gerekiyordu, projeyi onaylatmadan ihaleye çıktılar! O çok liyakatli! dediği bürokratları Vahap Seçer’e bunu hatırlatmadı! Ya kendisi inat ederek, daha öne bizim dönemde yapılan 19,3 km.lik proje nasıl olsa onaylı diyerek öylece ihale etti, ama bakanlığa yutturamadı! Bakanlığa yeniden başvurmak zorunda kaldı! Sonunda başvuru gecikmeli de olsa yapıldı! Ancak bu seferde değiştirdikleri proje için ÇED raporu almayı unuttular! Ve ihalesi yapılmış, iki genel başkan tarafından temeli atılmış Metro’ya sonradan ÇED raporu almak için ihaleye çıktılar! Şaka gibi! İş bilmezlik ve liyakatsizliğin koskoca Mersin Büyükşehir Belediyesini getirdiği gülünç duruma bakın! Mersin Büyükşehir Belediyesini alay konusu yaptılar!

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI NEFSİ TATMİN ETMEK İÇİN HAVAM OLSUN DİYE YAPILMAZ!”

Şimdi Mersin Büyükşehir Belediyesini düşürdüğün bu durumdan mutlu musun Vahap Seçer! Belediyecilik ben yaptım oldu anlayışı ile yönetilemez! Bilgi ister, birikim ister, beceri ister, liyakatli kadrolar ister! Belediye Başkanlığı nefsi tatmin etmek için havam olsun diye yapılmaz! Bu işi gerçekten ve gönülden sevmezseniz başarılı olamazsınız! Bu işi havam olsun diyerek yaparsanız işte böyle gülünç duruma düşersiniz ve alay konusu olursunuz! Şimdi size soruyorum! Daha önce sorduğum sorulara cevap vermediniz ya da veremediniz! Oysa cevap verip insanların kafasındaki soru işaretlerini giderebilirdiniz! Ama yapmadınız! Ya da yapamadınız!

“DEVLETİN YETKİLİ ORGANLARINI, BU İDDİALARI BİZZAT İNCELEMEK ÜZERE GÖREVE DAVET EDİYORUM!”

Şimdi bu sorularla ilgili olarak, varsa cevaplarınızı, her meclis toplantısında bana salladığın ve her daim geçmiş yönetimi suçladığın için seçim arifesinde önce bu soruları size yönelten kişi olarak bana, daha sonra da Mersin halkına vermelisiniz! Vermek zorundasınız! Aksi takdirde töhmet altında kalırsınız! Benden söylemesi! Sorduklarıma cevap vererek ‘bu yazdıklarınız yalan, elimdeki şu belgelerle iddialarınızın tamamını çürüteceğim’ der ve ispat ederseniz bende sana teşekkür etmesini ve senden özür dilemesini bilirim! Sadece orantısız olarak kullandığın bilbooard reklamları ve algı yöntemleriyle, ‘memnuniyetle’ diyerek gerçeklerin üstünü örtemezsiniz! Ben buradan devletin yetkili organlarını, bu iddiaları bizzat incelemek üzere göreve davet ediyorum! Zira tüyü bitmedik yetimin haklarını korumak, vatanını ve milletini seven her insanın boynunun borcudur! Mersin halkı, sıraladığım bu gerçekler dahilinde kararını vermeli ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni bu şaibeli konulardan bir an evvel kurtarmalıdır! Haydi Vahap Seçer, ver cevabını! Ver ki, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni şaibelerden kurtar!” diye konuştu.

Kaynak: www.bilginhaberci.com

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.