SON DAKİKA
Hava Durumu

BÜYÜKŞEHİR'DEN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kamuoyuna Otogarla İlgili Bir Duyuru Yayınladı

Haber Giriş Tarihi: 30.07.2016 13:15
Haber Güncellenme Tarihi: 30.07.2016 13:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
BÜYÜKŞEHİR'DEN KAMUOYUNA AÇIKLAMA
 Otogar işletmecisi Halit Şimşek, son zamanlarda sosyal medyada, yalan beyan ve haksız ithamlarla devletin kurumunu zarara uğratma, kamuoyunu huzursuz etme ve kamuoyunu yanıltma amacıyla, yalan ve iftira içerecek şekilde, “Ulaştırma Bakanlığında 529 kişi FETO terör örgütüyle bağlantıları olduğu, bu kişi veya kişiler Mersin Büyükşehir Belediyesindeki üst yöneticileriyle iştişare halindeler ve büyükşehir belediyesindeki kişiler ile görüşmeleri sonucu T 1 belgemiz iptal edilmiştir.
FETOCULAR BELEDİYELERE DE SIZMIŞ DURUMDA” yazılı beyanda bulunmuştur.

Şahıs, belediyemizle olan iş ve ilişkilerini menfaatine uygun olarak gerçekleştiremediğinden, yaptığı açıklamalarla OHAL kanununa sığınarak, OHAL durumuna sebep olan FETÖ Terör örgütü ile ilişkilendirerek belediyemiz ve çalışanları, mesnetsiz ve asılsız beyanlarla zan altında bırakmak istemiştir.

Hatırlatmak gerekirse, Şimşek Grubu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Yeni Otogar Tesisi’ndeki 81 adet bağımsız bölümü bir bütün olarak 2886 sayılı kanunun 35/a uyarınca kapalı teklif usulü ile 3 yıl süre ile kiralamıştır. Ancak Şimşek Grubu ihale şartnamesi ve kira sözleşmesinde belirtilen hak ve yükümlülüklerini yerine getirmediğinden, idaremiz 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 62. Maddesi gereği sözleşmeyi 27.01.2015 tarihinde tek taraflı fesih ederek hukuki süreci başlatmış bulunmaktadır.

Halit Şimşek’in sosyal medya üzerinden bahsetmiş olduğu T1 Belgesi’nin iptali kararı incelendiğinde ve araştırıldığında görülecektir ki, belediye olarak hiçbir kanunsuz ve keyfi bir işlem yapılmamış olup, kişinin iddiası tamamen belediyeyi halkın gözünde küçük düşürme, halkı yanıltma, yanlış ve mesnetsiz bilgilendirme politikasından başka bir şey değildir. Sosyal medya üzerinden yaptığı bu hakaret ve iftiralarından dolayı da hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bu gibi asılsız beyanların milletimizi, memleketimizi ve kurumumuzu itibarsızlaştırmaya yönelik davranışlar olduğunu belirtir; milli birlik ve beraberliğimize gölge düşürecek, kentimizin huzurunu bozacak oyunlara izin vermeyeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.