SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP’Lİ ÇAMAK: ÇARE CHP

7 Haziran’da yapılan Genel Seçimler’de Mersin’den Milletvekili olarak ilk kez Meclise giden Çamak, Mersin basını ile biraraya geldi. 7 Haziran seçimlerinden sonraki süreci değerlendiren Çamak, “5 ay gibi kısa sürede görevimi en iyi şekilde yaptığımı düşünüyorum. Halka hizmet için gittim ve halka hizmet edeceğim” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 26.08.2015 03:58
Haber Güncellenme Tarihi: 26.08.2015 03:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
CHP’Lİ ÇAMAK: ÇARE CHP
 Erken seçim için partisi CHP’nin aday belirlemede hangi yöntemi belirleyeceği ile ilgili de açıklamalarda bulunan Çamak, “Zamanım el verdikçe köy ve mahalleleri gezerek koalisyn sürecindeki CHP’nin 5 ana başlık ve 14 ilkesini vatandaşlarımıza anlatıyorum. Vatandaşlarımızla birebir sohbet ederek ülke gündemi ile ilgili görüş alış verişinde bulunuyorum.

AK PARTİ’NİN ÜLKEYİ GETİRDİĞİ DURUM BELLİ

Mersin basını ile biraraya gelen Çamak, Mersin Tenis Kulübü’nde yaptığı basın açıklamasında ülke gündemi ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Son dönemde yaşanan terör olaylarından koalisyon görüşmeleri sürecine kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulunan Çamak, siyasi belirsizliğin ülkeyi bu noktaya getirdiğini söyledi. Ak Parti’nin yanlış politikaları yüzünden ülkenin karanlığa doğru sürüklendiğini söyleyen Çamak, “Sözde yoluna baş koydukları açılım süreci, kaybedilen Kürt oyları nedeniyle dolaba kaldırıldı. Ekonomideki ve bürokrasideki kötü gidişat sonucu dolar 3 lira olmuş, eti, samanı, pamuğu ithal eder duruma gelmişiz. Hastalar bürokrasi karşısında çaresiz. Sadece bunlar değil, 13 yıllık iktidar döneminde 11 kez milli eğitim politikaları değiştirildi, milli eğitim sistemi yaz-boz tahtasına dönüştürüldü. Gençlerimiz işsizliğin ve yoksulluğun kucağına atılıyor. Ülke yangın yeri, ülkemiz yanıyor. Şehit cenazeleri artarak geliyor ve içimiz kan ağlıyor. Her sabah kalktığımızda ‘inşallah bugün bir şehit cenazesi gelmez’ diye dua ediyoruz. Bugün kaybettiğimiz ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

UMUDUN ADI CHP’DİR
Türkiye’nin içinde bulunduğu kaos ortamından ancak ve ancak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile birlikte kurtulacağına da dikkat çeken Çamak, “Umudun adı Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi. CHP’nin tek başına iktidar olması ile birlikte ülkede kaybolan huzurun yeniden kazanılacağını belirten Çamak, ““Halkımız CHP’nin seçim bildirgesindeki projelerinin çok iyi projeler olduğunu söylemesine rağmen seçim sonucunda gördük ki, karşılığını bulamamışız. Herhalde bunun karşılığını zamanla CHP görecektir. Şimdi öyle görünüyor ki, 1 Kasım’da tekrar seçime gidiyoruz. Bize verilen bilgilere göre, bu seçim bildirgesi revize edilerek, daha da geliştirilerek seçim çalışmaları süresince halkımıza anlatmaya başlayacağız. Şu anda yapılacak olan şey, erken seçim sürecinde üyelerimizin ve CHP’ye gönül vermiş olanların CHP iktidarı için el birliğiyle çalışmasıdır” şeklinde konuştu

1 KASIM TARİHİ BİZİM İÇİN DEZAVANTAJ DEĞİL

1 Kasım’da yapılması planlanan erken seçimin Cumhuriyet Halk Partisi açısından dezavantaj oluşturmayacağını da söyleyen Çamak, “Çünkü yaz aylarında Mersin’de oturup memleketlerine giden çok seçmenimiz var. Bunların çoğu da CHP’li. Bunların çoğunu 7 Haziran seçimlerinde getirtemedik. Onlar için memleketlerinden buraya gelmek ve tekrar dönmek maddi külfet olacağı için çoğu gelemedi. 1 Kasım’ı partimiz için daha avantajlı görüyorum” dedi. CHP’nin, 2012’de değiştirilen tüzük gereği adayların yüzde 85’ini üyelerle yapılacak ön seçimle belirlemek zorunda olduğuna dikkat çeken Çamak, “Ama 5 ay içinde bir erken seçimin olacağı hiç düşünülmemiş tüzük yapılırken. Düşünün 5 ay milletvekilliği yapıyorsunuz, daha hiçbir şey görmeden topu topu 20 saat meclis çalışmalarına katılmışız, verdiğimiz araştırma önergeleri, soru önergeleri rafta duruyor, hiçbir şey yapmamışız, ondan sonra haydi sil baştan yeniden bir ön seçim. Ön seçim çok zorlu, yorgunluk ve maddi külfetin ötesinde ayrıca çok çok stresli süreç. Ama bizim partinin önünde de böyle bir durum var. Ama ne olursa olsun ister merkez ataması olsun, ister ön seçim olsun, eğilim yoklaması olsun, her halükarda ben kardeşiniz Dr. Hüseyin Çamak olarak görevimi yaptığıma inanmıyorum. Ama ortaya çıkacak yöntem ne olursa olsun, olurum veya olmam nasıl ki, ben bugüne dek 2002’de, 2007’de, 2011’de aday adaylığı, adaylık partim için çalıştıysam yine aynı şekilde özveriyle çalışmamı sürdüreceğim. CHP’nin iktidarı için herkesi çalışmaya ve çaba sarf etmeye çağırıyorum. Çünkü CHP bu ülkeye istediğimiz huzuru da barışı da demokrasiyi de getirecektir. Ümit ediyorum ki, CHP yapılacak erken seçimde 7 Haziran seçimlerinde ve bugüne kadarki seçimlerde aldığı sonuçlardan çok daha iyi bir sonuç alacaktır, buna inanıyorum” dedi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.