SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP'Lİ VEKİLDEN MERSİN DEĞERLENDİRMESİ

CHP Mersin Milletvekili KUYUCUOĞLU Mersinin bayram sonrası manzarası ile ilgili bir basın açıklaması yaptı

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2016 14:20
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2016 14:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
CHP'Lİ VEKİLDEN MERSİN DEĞERLENDİRMESİ
 Değerli Basın Mensupları; 9 Günlük bayram tatili nedeniyle Mersin sahillerinde tatil yapmak isteyen vatandaşlarımız, Mersin Büyükşehir Belediyesinin işletmekte olduğu Ayaş, Kızkalesi ve Yapraklı Koy sahillerinde şehrimize yakışmayan görüntü ve uygulamalarla karşılaşmıştır.

İlimizin gözbebeği sahillerinde çirkin görüntüler, toplanmayan çöpler, akmayan duş ve tuvalet suları nedeniyle tarafıma açılan onlarca telefonla Belediye şikâyet edilmiş ve çözüm bulunması için dile getirmemiz istenmiştir.

Bildiğiniz gibi daha önceleri vatandaşların yaşadığı sıkıntıları dile getirdiğimizde, Belediye yöneticilerinin tavrı, inkâr, yalanlama ve hakaret boyutlarına varan açıklamaları olmuştur, Yapraklı Koy sahillerindeki çöp yığınlarından, akmayan duş ve tuvalet sorunlarından, tuvalet olarak kullanılan soyunma kabinlerinden, kısaca tatil için gelen vatandaşlarımızın gözünde bozduğunuz ilimizin imajından kendinizi sorumlu hissediyor musunuz? Yoksa yine suçlamalarla olayı geçiştirmeye ve polemik yaratmaya devam mı edeceksini
Şehrimizin imajını yerle bir eden bu görüntüleri Mersin ilimiz ve halkımız hak etmediği gibi insan sağlığı ve çevre kirliliği açısından da son derece zararlı ve kötü görüntülerdir.

Belediyece hiçbir hizmetin verilmediği, suların akmadığı ve çöp yığınları arasında tatil yapmaya çalışan vatandaşlara, şezlonglar 40TL, günübirlik yapay ve açık 4 kişilik konaklama yerleri ise 300TL. gibi fahiş bir fiyatla vatandaşlara kiralanmaktadır. Turizm alanında gelişme sağlamaya çalışan ilimize, Belediyenin böyle bir kötülüğü yapmaya hakkı yoktur. 

Belediye yetkililerini; bu eleştirileri dikkate almaya, halkın aksayan hizmetler ve eksiklikler konusundaki şikayetlerini dinlemeye, görevlerini yapmaya, vatandaş yararına gerekeni yapmaya davet ediyoruz.
Biz siyasetçilerin görevi ise, yetki aldığımız milletin sorunlarını onlar adına dile getirmek ve çözüm bulmaya çalışmaktır.
Tarafımıza birçok fotoğraf ve video görüntüsü ulaştıran, sahillerdeki bu çirkin görüntü ve uygulamalarla ilgili, Belediye yöneticilerini bir kez daha görevlerini yapmaya davet ediyor, ilimize yakışmayan bu tür görüntülerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.

               Saygılarımla.

          Serdal KUYUCUOĞLU                                                                                                                        Mersin Milletvekili         ​

 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.