SON DAKİKA
Hava Durumu

EŞ BAŞKANLARDAN OTOGAR ESNAFINA DESTEK

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Fazıl Türk ve Yüksel Mutlu, yeni otogardaki kira bedellerinin çok yüksek olduğu iddiasıyla üç gündür eylem yapan otogar işletmecilerine destek verdiler.

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2014 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 27.08.2014 11:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
EŞ BAŞKANLARDAN  OTOGAR ESNAFINA DESTEK
Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Fazıl Türk ve Yüksel Mutlu, yeni otogardaki kira bedellerinin çok yüksek olduğu iddiasıyla üç gündür eylem yapan otogar işletmecilerine destek verdiler.

Eş Başkanlar Türk ve Mutlu, yüksek kira bedelleri gerekçesiyle 3 gündür Mersin’den Türkiye’nin hiçbir yerine araç kaldırmayan, yeni otogardaki yazıhane ve dükkanlarla ilgili 2 gündür yapılan ihaleye de katılmayan mevcut Mersin Otogarı esnafına destek ziyaretinde bulundu. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı bünyesindeki kafeteryada otogar işletmecileri ile bir araya gelen Türk ve Mutlu, Mersin Büyükşehir Belediye’sinin ilk meclis toplantısında otogar esnafının yaşadığı mağduriyeti gündeme getireceklerini belirttiler.

Ziyarette eş başkanlara gelişmelerle ilgili bilgi veren Mersin Otogar Yazıhaneciler Derneği Başkanı Ebedin İnanç, Büyükşehir Belediyesi ile makul bir fiyatta anlaşmak istediklerini, bu konuda milletvekilleri, Mersin Valiliği, MHP il yönetimi ve emniyet müdürlüğü yetkilileri ile de görüştüklerini, ancak bir sonuca ulaşamadıklarını söyledi. Otogar yazıhane ve işyeri kira bedellerinin Adana’da 15 bin lira, Antalya’da 17 bin lira, Kayseri’de ise 30 bin lira olduğunu belirten İnanç, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’dan ise ısrarla aramalarına rağmen randevu alamadıklarını kaydetti. Kendilerine yönelik yıldırma ve karalama politikası uygulandığını öne süren İnanç, ilk olarak 60 bin lira ile ihaleye çıkarılan işyerlerinin ihale bedelinin, bir anda 96 bin liraya çıkarıldığını, bu fiyatın da artabileceğini, Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin otogar esnafıyla inatlaştığını dile getirdi. Kocamaz'ın kendilerini dikkate almadığını iddia eden İnanç, otogar esnafının mağduriyetinin ortadan kalkmaması ve taleplerinin yerine getirilmemesi halinde daha etkili eylemlere başvuracaklarını da sözlerine ekledi.

Bir belediye başkanının, siyasi görüşü, fikri ne olursa olsun, seçildikten sonra tüm kentin ve o kent halkının belediye başkanı olduğunu ifade eden Eş Başkan Türk ise “Eğer ortada bir haksızlık ve hukuksuzluk varsa, elbette sizlerin hak arama mücadelenizin yanında olacağız. Bugün otogardan binlerce insan ekmek yiyor ve anlattığınız tutum ve davranışlar, adalete de yasalara da sığmaz. Önce otogar esnafı ile görüşülmesi, buna göre makul bir fiyat belirlenmesi gerekirdi. Belirttiğiniz şekilde en yüksek bedel 30 bin lira ise Kayseri’de olduğu gibi bu bedelin Mersin’de daha düşük olması lazımdı. Bu bir ekmek davasıdır, burada siyaset yapılamaz. Eş Başkanlar ve meclis üyeleri olarak yanınızdayız, haksızlığa ve ayrımcılığa karşı hakkınızı savunuruz. Bu şehrin huzuru, dokusu, ahengi ve uyumu için elimizden geleni yaparız. İlk Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında da sözcü olarak konuyu gündeme getiririm. Ekmeğini kazanmak için çalışan insanları mağdur etmek hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Seçimlerde halkın tercihidir, saygı duyuyoruz. Ama bir belediye başkanı kucaklayıcı olmalı, hizmetlerde ayrımcılık yapmamalıdır” dedi.

Mücadelelerinde otogar esnafının yanında olduklarını ve desteklediklerini belirten Eş Başkan Mutlu da yürütülen mücadelenin doğru olduğunu savundu. Mutlu, “Bizler, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul eden bir anlayışız, bir belediyeyiz. Mücadelenizde, bundan sonra da sizlerle birlikteyiz. Bu noktada meclis grubumuz dahil olmak üzere, eş başkanlar olarak elimizden geleni yapacağız. Durumunuzu anlatmak için Büyükşehir Belediyesi’nden randevu da talep edeceğiz ve elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.