SON DAKİKA
Hava Durumu

“HÜZNÜ DE VE SEVİNCİ DE PAYLAŞIRIZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus’un Böğrüeğri Mahallesi’nde düzenlenen sünnet şölenine katıldı. Ailelerin mutluluğunu paylaşarak hayırlı olmasını dileyen Başkan Kocamaz, “Belediyecilik, sadece yol yapmak, su getirmek mahalli ihtiyaçları, sıkıntıları gidermek olarak görülmemeli. Yerel yönetimlerin en önemli görevlerinden birisi insanları bir araya getirmek, birleştirmek, bütünleştirmek, ayrılıkları ortadan kaldırmak ve o bölgede yaşayan insanları bir ortak payda etra

Haber Giriş Tarihi: 22.08.2014 09:36
Haber Güncellenme Tarihi: 22.08.2014 09:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
“HÜZNÜ DE VE SEVİNCİ DE PAYLAŞIRIZ”
 Yeni yasayla birlikte köylerin 30 Mart’tan itibaren mahalle statüsüne geçtiğini, bağlı olduğu ilçeye ve Büyükşehir sınırları içerisine alındığını anımsatan Başkan Kocamaz, “Mersin genelinde daha önce köy olan 509 yerleşim birimimiz artık mahalle statüsünde. Mersin genelinde, ilçelerdeki mahallelerle birlikte 931 mahallemiz oluştu. Mersin, 15 bin 800 km. karelik bir alanda, 13 ilçe, kapanan 40 belde ve 931 mahallesiyle birlikte artık çok büyük bir yerleşim alanıdır. Mersin geçmişten bu yana hep devletine bağlı olmuş, bayrağına sahip çıkmış, birlik ve beraberlikten yana bir tavır koymuş çok önemli bir bölgedir” diye konuştu.
“MERSİN’İN BÜTÜN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”

Mersin’de 2. Bölge olarak tabir edilen batı kesimindeki köylerde hala yolların tamamlanmadığını, içme suyunun olmadığını ve sulama suyu konusunda da çok sıkıntılar yaşandığını gözlemlediklerini, Mersin’deki köylerin Güneydoğu’daki köylerden çok daha geri durumda olduğunu dile getiren Başkan Kocamaz, “2000’li yıllara gelmişiz, hala su problemini çözemediysek bu, ülkeyi yönetenlerin, bu kenti yönetenlerin ayıbıdır. Allah’ın izniyle Mersin’in bütün sorunlarını çözmeye talip olduk. 30 Mart’ta sizler değişimden yana bir karar verdiniz. Bizim boynumuza çok ağır ve veballi bir görev yüklediniz ama Allah’ın izniyle, bu yükün altında ezilmeyeceğiz, sizlerin güvenini boşa çıkarmayacağız. Ben sizlerin, geçmişten bu yana olduğu gibi bundan sonra da yaşadığınız bölgeye sahip çıkacağınızı biliyorum. Bu konuda sizlere güvenimizin sonsuz olduğunu da belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

‘Mahkeme kadıya mülk değil’ atasözünü anımsatan Başkan Kocamaz, “Nasıl ki bizden öncekiler bize bu görevi bize devrettilerse, biz de bizden sonrakilere bu görevi devredeceğiz. Elbette her şeyin bir başlangıcı var, bir de sonu olacaktır. Önemli olan vatandaşın görev verdiği süre içerisinde onlara layık olabilmek, hizmet üretebilmek, onların hayır duasını alabilmek. Sünnet olan çocuklarımıza Allah’tan şifa diliyorum. İnşallah aileleri tarafından vatana, millete hayırlı evlat olarak yetiştirilir ve gelecekte inşallah bugün bizim üstlendiğimiz görevleri, bu gençlerin arasından birileri üstlenmiş olur” ifadesini kullandı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.