SON DAKİKA
Hava Durumu

İKİ BAŞKANIN SOSYAL MEDYA ATIŞMASI

Mersin idmanyurdu Klüp Başkanı Ali Tekin ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Twtter Hesabında fetö kavgası başlattılar

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2016 13:14
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2016 13:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
İKİ BAŞKANIN SOSYAL MEDYA ATIŞMASI
Mersin idmanyurdu klüp başkanı Ali tekin facebook hesabından şu açıklamayı yaptı ;

"Saygıdeğer taraftarlarımız ve MİY’e gönül verenler, Değerli Mersinliler;

Bilindiği üzere Kulübümüzün 2011-2016 yılları arasında FUTBOLCU, MENAJER, TEKNİK DİREKTÖR vs borçları ödenmediği için transfer tahtamız 900 gündür kapalıdır. 28 EYLÜL 2016 tarihinde yapılan kongre de eski yönetimin Divan Kuruluna sunduğu transfere engel borçlar 12.000.0000 tl idi. Ancak bu borçların 2011 den bu yana faizlerini, avukatlık ücretlerini en önemlisi de FIFA'da, CAS'ta ve Federasyon'da devam eden davaların beyanını hazirun'a kadar yapmadılar. Ayrıca biz yönetimi almadan önce kulübümüzde mevcut oynayan oyuncuların PARALARI ÖDENMEDİĞİ için SAHAYA ÇIKMAMA İHBARNAMESİNDEN ise hiç mi hiç bahsetmediler. Noterden ihtarname çekmemize rağmen, eski yönetim kulübü henüz tarafımıza teslim etmemiştir. Mevcut yönetim olarak MERSİN ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE DAVA AÇMAK ZORUNDA KALDIK. 3 ay geçmiş olmasına rağmen resmi olarak geriye dönük hiç bir belgeye ve bilgiye ulaşamamaktayız. Bütün bu sorunlar yetmezmiş gibi devam eden davalar ardı ardına sonuçlanmakta ve kulübümüze tebliğ olunmaktadır. Kısacası transfere engel borçlarımız Federasyondan aldığımız en son döküme göre toplam 27.000.000 tl dir. Bu rakamlara faizler ve avukat ücretleri dahildir. Tabiki borcumuz ne kadar olursa olsun bizim bütün çabamız transfere engel borçları ödeyip transferlerimizi yapmaktır. Bunun için de yönetim olarak gece gündüz çalışmaktayız ve tek başımızayız. Ancak belirli stratejilerle yürümek zorundayız. Malesef transfer tahtasını açmamızı isteyen kadar istemeyenler de var, bu KESİN. O yüzdendir ki yönetici olarak bizler yapmış olduğumuz açıklamaları dikkatli ve temkinli yapmak zorundayız.

Son günlerde sosyal medyada sürekli tahtayla ilgili spekülasyon amacı ile bilinçli olarak, şahsımın konuşmalarından bazı cümleleri cımbızla çekip medya hesaplarında yayın yapılmaktadır.
Bu arkadaşlarımız bizi ve kulübümüzü şu kritik aşamada çok zora düşürmektedirler. Taraftarlarımız şunu bilsinler ki bu kadar borcu ödemek bir kişi ile kolay olmayacak.
Şahsımın bulduğu kaynakla ne kadar pazarlık şansımız olabilir. Kaynak ne kadar artarsa o kadar şansımız yüksek olur. Nakit olarak ödeyeceğimiz kaynak ile birlikte taksitleride günü gününe ödemek zorunluluğumuz var. Şayet; MERSİN'de herhangi bir kuruluş, firma,STK ya da şahıs MİY’nun bu durumuna el atmayı düşünüyorsa kulübümüzün bu zor günlerinde yanımızda olmak istiyorsa şahsıma ne zaman ve ne kadar yardım yapacağını bildirmesi yeterli olacaktır. "GÜN BU GÜNDÜR". Tahtamız kalktığı zaman gerekli yerlere ödemeyi kendisi de yapabilir. Bu bizlerin elini güçlendirir ve pazarlık kabiliyetimizi arttırır. Böylece mevcut borçları aşağı çekme şansımız olur. Kısıtlı parayla pazarlık ne kadar yapılabilir.
Kamuoyunun ve taraftarlarımızın takdirine bırakıyorum.

Yukardaki açıklamamı sosyal medyada son günlerde dolaşan tamamen yalan ve kasıtlı haberler doğrultusunda kamuoyunu ve gerçek taraftarlarımızı aydınlatma adına yapmış bulunmaktayım."

 Öte Yandan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Klüp Başkanı Tekin'e Twitter Hesabından kulüp başkanı ve yönetimine veryansın etti.

Kocamazın Açıklaması : 

"Mersin İdmanyurdu’na destek sadece Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden beklenmemeli. Bu konuya duyarlı olan tek Büyükşehir Belediyesi var. Ayrıca kulüp yönetimi de kongre salonunda verdiği sözün arkasında durmalı. 100-200 milyon nedir ki diyenler üzerine düşeni yapmalı" dedi.
Sosyal paylaşım sitesi üzerinden Mersin İdmanyurdu ile ilgili açıklama yapan Başkan Kocamaz, bu şehirde kazananların bu şehre vefa borcu olduğunu söyledi. Şehre kim ne kadar bağlı görme zamanı olduğunu kaydeden Kocamaz, "Öyle ’kuru kuruya kurbanın olam’ demekle olmaz. Mersinli Mersin’e sahip çıkmalı. Destek sadece Büyükşehir Belediyesi’nden beklenmemeli. Bu şehrin başka siyasileri de var. Duyarlı olan tek Büyükşehir Belediyesi var. Biz her platformda bunu dile getiriyoruz. Bizim dışımızda kılını kıpırdatan yok. Limanda yapılan törende de söyledim. Tüm Mersin bunu takip etmeli. Kulüp Yönetimi de kongre salonunda verdiği sözün arkasında durmalı. 100-200 milyon nedir ki diyenler üzerine düşeni yapmalı. Bugün değilse ne zaman" ifadelerini kullandı.

"Bu sorun Mersin’in ortak sorunudur"
Herkesin elini vicdanına koyması gerektiğini vurgulayan Kocamaz, "Büyükşehir Belediyesi görevini yapıyor. Ancak bazı şeref yoksunları Büyükşehir Belediyesi’ni Mersin İdmanyurdu üzerinden FETÖ’ye para aktardı şeklinde suçlayabiliyor. Bu suçlamalar yapılırken, üzerimize bu kadar kumpas kurulurken bir Allah’ın kulu çıkıp Mersin İdmanyurdu’nun parası olsa ligde kalırdı demiyor, diyemiyor. Allah büyük, keser döner sap döner, gün gelir hesap döner. Kimsenin ahı kimsede kalmaz. Uydurma isnatlarla bu kumpasları kuranlarda hesap verecek. Bağımsız Türk mahkemeleri gün gelecek kriptoculardan da hesap soracaktır. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Doğru er yada geç ortaya çıkar. Biz sözümüzün arkasındayız. Söz verdiğimiz kadar destek veriyoruz. Ancak bu sorun Mersin’in ortak sorunudur. Bunun seçimle de alakası yoktur. Bu doğrudan doğruya Mersin’e karşı duyulan aidiyetle alakalıdır. Lafla peynir gemisi yürümez. Gün birlik, beraberlik ve dayanışma günüdür. Söyle Mersin ve Mersinli var mısın ? Varsan bir adım öne fırla, kulübü sahiplen. Yok isen kimsede varım demesin. Kimler var, kimler yok belli olsun. Öyleymiş gibi yaparak çözüm olmaz. Çözüm ancak gönülden destek ve el birliğiyle olabilir. Taraftarlarda destek verenle vermeyi iyi ayırt etmeli" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.