SON DAKİKA
Hava Durumu

İL BAŞKANI ERCİK " KİMİ SAVUNUYORSUNUZ?"

stanbul’daki terör saldırısının ardından Mersin’de Akdeniz Belediyesi ve HDP’ye yönelik yapılan gözaltı ve tutuklamalarla ilgili açıklama yaparak HDP ve Akdeniz Belediyesi Eş Başkanlarına sahip çıkan CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit’e tepki gösteren AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, “Cumhuriyeti kurmakla övünen CHP’nin Mersin İl Başkanının terör örgütü ile iç içe olan bir partiye açıklama yaparak destek olması siyasi tarihimize kara leke olarak geçmiştir. HDP’yi savunmak Atatürk’ün k

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2016 11:36
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2016 11:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
İL BAŞKANI ERCİK " KİMİ SAVUNUYORSUNUZ?"
AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, İstanbul’daki terör saldırısının ardından Mersin’de Akdeniz Belediyesi ve HDP’ye yönelik yapılan gözaltı ve tutuklamalarla ilgili açıklama yaparak HDP ve Akdeniz Belediyesi Eş Başkanlarına sahip çıkan CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit’e tepki gösterdi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Ercik, CHP’nin Türkiye’yi etnik temelde birleştirmek yerine ayrıştırma hatasına düşmesinin anlaşılması zor bir durum olduğunu söyledi.

 “TERÖRÜ KÖKTEN BİTİRMEYE KARARLIYIZ”
 
Cumhuriyeti kurmakla övünen CHP'nin Mersin İl Başkanının terör örgütü ile iç içe olan bir partiye açıklama yaparak destek olmasının siyasi tarihimize kara leke olarak geçtiğini vurgulayan Ercik, “Seçilmişlerin terörle iç içe olması her şeyden önce millete ihanettir. Anayasayı ve hukuku yok sayarak suç işleyen herkes adalet önünde hesap verecektir. Burada Kandil hukuku değil, Türkiye Cumhuriyeti hukuku geçerlidir. HDP’yi savunmak Atatürk’ün kurduğu partiye yakışır mı? Cumhuriyetin temellerinin bozulmasına seyirci kalamayız. Bunu ne terör ne de siyasi uzantıları başaramayacaktır. İmtiyazlarını terörle sağlayanların müdafaası kabul edilemez.

Ülkemizin aydınlık geleceğine ayak bağı olan ne varsa sökülüp atılması rahatsızlık sebebi olmamalıdır. Kim ne derse densin, terörün ülkemize verdiği zararı kimse görmezlikten gelemez. Ülkemizde kimse hukukun şahsi olarak farklılık göstermesini bekleyemez. Yasalar önünde herkes eşittir.  AK Parti terör sorunun kökten çözmeye kararlıdır. Çünkü bölgesinde bir istikrar ülkesi olarak imrenilen Türkiye, terörü bitirmediği sürece bölgeye örnek olamaz. Aynı zamanda terörün her türlüsü ile kararlılıkla mücadeleye devam eden hükümetin dirayeti siyasi olarak engellenmemelidir.

Ülkemiz ve bölgemiz üzerindeki tüm oyunları boşa çıkarma çabası, milletimizin büyük takdiri ile devam etmektedir. AK Parti’nin kaygılarını CHP’de hissetmiş olsaydı, muhalefet etmek yerine, AK Parti Hükümetine yardımcı olması, onu yalnız bırakmaması beklenirdi. Halk CHP’den terörle mücadele devletine destek olmasını bekliyor” ifadelerini kullandı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.