SON DAKİKA
Hava Durumu

İLKELİ VE DÜRÜST BİR YÖNETİM VAAD EDİYORUZ

Mersin Berberler ve Kuaförlar Odası 11 Şubatta Genel Kurulunu gerçekleştirecek.Başkan adaylarından Yılmaz Tümay, meslektaşları ile Nobel Otel'in de düzenlediği aday tanıtım yemeğinde buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2018 14:56
Haber Güncellenme Tarihi: 05.01.2018 14:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
İLKELİ VE DÜRÜST BİR YÖNETİM VAAD EDİYORUZ
Katılımın oldukça yoğun olduğu buluşmada yaptığı konuşmasında artık emeğe ve mesleğe sahip çıkma zamanının geldiğini belirten Tümay,"Maalesef emeğimiz gün geçtikçe erimekte değerini yetirmekte buda tüm meslektaşlar olarak kazanç elde etmesi zorlaştırmaktadır. Tüm meslektaşlar olarak emeğe sahp çıkmalıyız göreve geldğmzde önceliğimiz emeğin değerini yüceltmek ve meslektaşlarımızın gerçek anlamda kazanç elde etmesinin önünü açmaktır. Emeğin ne kadar değerli ise kazanç o kadar artmaktadır tarfemiz belirleyip alınmasının önemine vurgu yapmak ciddi ve özverili bir çalışmaya elbirliği ile emeğimize geleceğimize sahip çıkacağız çıkmalıyız biz bunun öncüsü olmaya hazırız."dedi.

   EĞİTİM KUAFÖRLÜK SEKTÖRÜNDE BAŞLICA HEDEFİMİZDİR 
Mesleğimiz sürekli değişen ve gelişen bir yapıya sahip yeniliklerin yakalanması gerekir.  Göreve geldiğimizde Türkiye’de mesleğinden kendini geliştirmiş, uzmanlaşmış eğitmenlerle ortak hareket ederek mesleğinde gelişmek ilerlemek isteyen üyelerimize çeşitli dallarda mesleki gelişim eğitimleri ücretisiz olarak vereceğiz.
EKSİĞİMİZ OLAN BİR LOKAL AÇACAĞIZ

Meslektaşlarımızın aileleleriyle ve arkadaşlarıyla hoşça vakit geçirebilecekleri daha düşük imkanlarla faydalana bilecekleri bir lokal açacagız. Bu bir işletme olacağı için  zarar etmemesi adına aynı zamanda halkada açık olacak. Açık büfe kahvaltı ve dünya mutfağı komsepti barındıran bir lokal (Restorant,Cafe) olacak meslektaşlarımız %35 daha düşük imkanla yararlanacak. 

 "MESLEKTAŞLARIMIZI YÜKSEK AİDATTAN KURTARACAĞIZ"

Meslektaşlarını zor durumda bırakan aidat sistemine değinen Tümay, "Ülke genelinde uygulanan ve üye sayısı 1000'n üzerinde olan odaların geçtiği ve uyguladığı en düşük aidat sistemi 3. sınıf tek standart aidat olan 165 TL'yi Mersin'e getirerek meslektaşlarımıza da uygulayarak bu imkandan faydalanmalarını sağlayacağız. Bu sayede katkı sunmuş olacağız.Ayrıca yıllık 165 TL olan muhasebe ücretini 120 TL'ye (aylık 10 TL) düşüreceğiz. 4 yıllık görevimizde toplam 540 TL katkı sunmuş olacağız . Bundan 3 yıl önce çıkan 6663 nolu vergi inidrimi yasasıyla  yıllık vergisi 1200 TL'nin altında olan meslektaşlarımızın bu yasadan faydalanması mevcut yönetimin zahmetten kaçmak adına yasayı saklamasından  dolayı mağduriyet yaşamışlardır. Biz doğru bilgilendirmekle, doğruyu söyleyerek 700 civarında meslektaşlarımızın faydalanmasını sağladık."dedi.

Tümay, ayrıca odaca kurulacak bir show ekibinin de gerek yurt içinde gerekse yurt dışında kendilerini temsil etmelerinin sağlanacağını, oda üyelerinin tüm resmi dairelerdeki sorunlarının yanında olacaklarını ve bu sorunların çözümü için gereken tüm çabayı göstereceklerini söyledi. 

"İLKELİ VE DÜRÜST BİR YÖNETİM ANLAYIŞI GETİRECEĞİZ" 

Tümay,"İlkeli ve dürüst bir yönetim anlayışı getirerek eşit hizmet, saygı ve meslektaşlarımızın haklarını koruyarak, yüklendiğimizi bu misyonla Türkye’de saygınlığı olan bir Mersin Bay Bayan kuaförlük sektörü hedefine, vizyonuna taşıyacağız." diyerek konuşmasını sonlandırdı. Konuşmasının ardından yönetim kurulu üyelerini meslektaşlarına tanıttı. 
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.