SON DAKİKA
Hava Durumu

KADROLAŞMA DURDURULSUN

Mersin’de öğretmenler, bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. KESK, Kamu-Sen ve Eğitim-İş’in ayrı ayrı gerçekleştirdiği eylemlerde, Türk Eğitim-Sen Mersin-1 Nolu Şubesi’ne üye öğretmenler, AK Parti Akdeniz İlçe Teşkilatı’na yürüyerek, hükümetin eğitim politikalarını ve müdür atamalarını protesto etti.

Haber Giriş Tarihi: 24.09.2014 20:01
Haber Güncellenme Tarihi: 24.09.2014 20:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
KADROLAŞMA DURDURULSUN
 rkiye Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Tevabil Akıncı, yaptığı basın açıklamasında iş bırakma eylemine devam edeceklerini söyledi. Sendikaya bağlı Memurlarında  katılım gösterdiği basın toplantısı Maliye önünde yapıldı. Sendika Başkanı Akıncı, “Bugün, eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının tırpanlanmasının, öğretmenlerin itibar kaybetmesine neden olan uygulamaların, akademik zam sözü verilmesine rağmen bu sözünün arkasında durmayanların, çalışanlara enflasyon farkını dahi çok görenlerin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin protesto edildiği gündür.”diyerek “Okullarımızda bugün ziller çalmıyor.”dedi. Akıncı, “ 24 Eylül tarihinde yani bugün tüm Türkiye genelinde sendikacılığın evrensel asgari standartlarını karakterinde taşıyan bütün sendikaların da desteğiyle iş bırakıyoruz. Okullarımızda bugün ziller çalmıyor, eğitim çalışanları işbaşı yapmıyor.”dedi. Memurların sıkıntılarını dile getiren Akıncı, maaş zamlarının yetersizliğini verdiği rakamlarla anlattı ardından 4/C statüsünde çalışanların kadro isteklerine değindi. Akıncı,  “ Bazı kesimler her ne kadar 4/C’lileri kadroya geçirmeyi popülist bir yaklaşım olarak görseler de, bu doğru değildir. Bu insanlara daha önceden verilmiş kadro sözü vardır.Toplu sözleşme sürecinde ve sonrasındaki Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantılarında 4/C’li çalışanların kadroya geçirilmesine ve statülerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmaların yapılacağı hüküm altına alınmıştır.”dedi

YANLIŞLARIN KARŞISINA KAYA GİBİ DİKİLECEĞİZ
Yanlışların karşısına kaya gibi dikileceklerini söyleyen Akıncı, sendikanın eyleminin bir uyarı olmadığını söyledi. akıncı, “ Bizim amacımız üzüm yemektir. Hiçbir tavrımızı siyasi mülahazalarla ortaya koymuyoruz. Tek derdimiz eğitim çalışanlarının daha huzurlu ve eğitim hizmetinin verimli olmasıdır. Kim yaparsa yapsın doğruların hep destekçisi olacak; kimden gelirse gelsin yanlışların karşısına kaya gibi dikileceğiz. 

Sendikamızın bu eylemi bir uyarı niteliğindedir. Bu ülkeyi yönetenler aklını başına almalıdır. Aksi taktirde bu eylemlerimiz bir son olmayacak, sürekli eylemlilik süreci başlatılacaktır. En kısa sürede taleplerimize cevap bekliyoruz, alacağımız cevap eylemlerimizi de şekillendirecektir. Biz sözümüzü söyledik, duyan duymayan kalmasın!”dedi.
Akıncı'nın sözlerinin ardından caddeye inen öğretmenler yaklaşık 500 metre ilerideki AK Parti Akdeniz İlçe binasına sloganlar eşliğinde yürümeye başladılar. Akan trafiğin arasında slogan atan öğretmenleri Parti binasına 20 metre kala çevik kuvvet ve emniyet görevlileri durdurdu. Binaya yaklaşmaya izin vermediler.Bunun üzerine Başkan AKINCI burada geçit verilmemesine rağmen kısa bir açıklamada daha bulundu ve öğretmenler sessiz ,olaysız bir şekilde dağıldı.


Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.