SON DAKİKA
Hava Durumu

KİM KİME NE DEDİ KİM KİMİ KARALADI

MHP meclis üyesi Mehmet Sanal Özgür'ün, açıklaması baskı altında ifadesinin alındığı imajını yarattı. Sanal bu açıklamasıyla sorgusunda görev yapan Polis ve Savcıları da töhmet altında bıraktı

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2017 17:03
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2017 17:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
KİM KİME NE DEDİ KİM KİMİ KARALADI
Mersin Büyükşehir Belediyesinde 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında  Fetö'ün Türkiye Belediyeler İmamı ve Tarsus Belediye Başkanlığından bu yana  danışmanı Erkan Karaaslan, Genel Sekreteri Haluk Tunçsu,  Mali İşler Daire Başkanı, Sanat danışmanı, özel avukatı, özel kalem müdürü gibi  birçok önemli bürokratı örgüt üyesi olarak tutuklanmış olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  Burhanettin Kocamaz, Ağır ceza mahkemesinde gündeme geldi.

Bir süre önce MİY'ndaki Fetöcüler köşe yazısıyla  tepkileri üzerine çeken Yalçın Bayer, MHP Meclis üyesi Mehmet Özgür Sanalın mahakemede verdiği ifadesini köşesine taşıyarak bu kez  Mersin Polisi ve Cumhuriyet Savcılarını itham altında bıraktı. Bayer köşesine taşıdığı, Namal'ın 7nci Ağır ceza mahkemesinde verdiği ifadesinde;  Gözaltında iken polislerin; “Ver Burhanettin’i, buradan elini kolunu sallayarak çık git” iddiasını  yazdı.
Bayer ayrıca, CHP eski milletvekili Avukat İsa Gök'ün, mahkemede müvekkilini savunmasında:  "Burada hedef Burhanettin Kocamaz’dı” şeklindeki şaşırtıcı açıklamasına da yer vererek  adeta kendini affettirmek istediği ileri sürüldü. Davanın seyriyle ilgili çelişkili gelişmelerin gözlenmesi karşısında,  Avukat İsa Gök'ün müvekkili Mehmet Sanal Özgür'ü adeta polisle işbirliği yapan  bir muhbir gibi gösterip tahliyesini sağlaması ise hale hafızalarda tazeleğini koruyor.

BAŞKAN KOCAMAZ'I KURTARMA OPERASYONU MU?

Mersin kamuoyunda Fetöcüleri Büyükşehir Belediyesin'de barındıran Başkan olarak anılan  Burhanettin Kocamaz'ın bir süre önce 'Nereden Bileyim Fetöcü olduklarını' dediği kişiler arasında  yeralan MHP meclis üyesi Mehmet Sanal Özgür'ün,    “Ver Burhanettin’i, buradan elini kolunu sallayarak çık git” şeklinde açıklaması baskı altında ifadesinin alındığı imajını yarattı. Sanal bu açıklamasıyla sorgusunda görev yapan   Polis ve Savcıları da töhmet altında bıraktı. Polisle işbirliği yaptığı avukatı tarafından böbürlenerek anlatılan Mehmet Sanal Özgür'ün, polisle arasında ne değişti de Mahkemedeki ifadesinde Başkan Kocamaz'ı kurtarıcı savunma yaptı!!  Fetö davasındaki bu şaşırtıcı gelişmeler karşısında Kocamaz'ın olası bir olaydan  kurtarılma operasyonu olarak değerlendiriliyor
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.