SON DAKİKA
Hava Durumu

KIZILTAN "ODAMIZ VE HEDEFLERİMİZ"

Hedefler bir kurumun varlığının ve sürdürülebilir olmasının temel payandasıdır. Ancak daha da önemlisi doğru hedeflerin konulabilmesidir. İşte bu anlamda MTSO olarak bilimsel yöntemlerle hazırladığımız bir STRATEJİK PLAN VE ÇALIŞMA PROGRAMIMIZ var. Ve bunu basılı bir hale getirerek hem üyelerimiz hem de Mersinlilerle paylaşacağız.

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2018 11:46
Haber Güncellenme Tarihi: 30.10.2018 11:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
KIZILTAN "ODAMIZ VE HEDEFLERİMİZ"
 Meclisimizin, Yönetim Kurulumuzun, Meslek Komitelerimizin; Üyelerimizden, yani tabandan gelen doğru bilgilerle ortaya koyduğu ve profesyonel çalışanlarımızın sekreteryasında resmi bir formata kavuşan bu “Stratejik Plan ve Çalışma Programı”, gerçekçi ve ayağı yere basan bir vizyonu ortaya koyması anlamında çok önemlidir. Ben bu planların ve hedeflerin geniş bakış açıyla bakıldığında birçok farklı kurum ve kuruluşa da katkı sunacağına, kentin bütüncül gelişimine yarar getireceğine inanıyorum. Bu anlamda MTSO Stratejik Plan ve Çalışma Programı tekrar ve tekrar okumamız, gözden geçirmemiz ve hatırda tutmamız gereken, Odamızın icra gücü olan Yönetim Kurulumuz tarafından titizlikle takip edileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmaması gereken bir yol haritasıdır. Hedefi olmayan geminin gideceği bir liman yoktur. Bu anlamda bu çalışma büyük bir vizyonun özüdür, uzun bir yolun kaldırım taşlarıdır. Bizden önceki yönetimlerin çok ama çok büyük emeği vardır. Bizim vizyonumuza da bizden sonraki kardeşlerimiz sahip çıkacaktır. Böylece Odamızın kurumsallığının sürdürülmesi sağlanacaktır. Bu anlamda bu çalışma sadece geçmişe saygı değil, geleceğe bırakılacak bir belgedir.

Misyonumuz, üyelerimiz için uygun yatırım ortamı yaratmaktır
Yapılıyor olanlar ve gelecekte yapacaklarımız bu başyazıya sığmayacak kadar çok ve detaylıdır ve çalışma içinde anlatılmaktadır. En kısa sürede hem üyelerimizle hem de toplumla paylaşacağız. Basım çalışmaları devam ediyor.  Ancak şunları ifade etmeden geçemeyeceğim. Üyelerimize çalışma içinde detaylı şekilde anlatılan doğrudan verdiğimiz hizmetlerin yanında, henüz çalışma içinde detaylı olarak bahsedilmemiş olsa da, organize sanayi bölgelerinin kuruluşu, serbest bölgenin kuruluşu, teknoparkın kuruluşu, şu an çok yeni olan tarım teknoparkının kuruluşu da Odamızın öncülüğünde olmuştur. Yani bizler üyelerimiz için uygun yatırım alanları ve ar-ge faaliyetleri için uygun ortamlar yaratmayı da kendimize misyon edindik. Bunları hem üyelerimize hem de Mersin’e olan sorumluluklarımız olarak görüyoruz. İçinde bulunduğumuz çalışma döneminde, ihtiyaç duyulan sektörlerin bir arada faaliyet göstereceği sanayi siteleri ve sektörel siteler kurulması önceliklerimiz arasında yer alıyor. Tarım-Gıda Teknoparkı ve Endüstri Bölgesi yatırımlarının Mersin’e kazandırılmasında Valiliğimiz koordinatörlüğünde etkin rol üstlenmekteyiz.

Önce insan demeye devam edeceğiz
MTSO olarak, yaşadığımız kente karşı sorumluklarımız olduğunu biliyoruz. Bu amaçla; Mersin’e bir ilkokul, bir meslek lisesi, bir Anadolu lisesi, bir anaokulu kazandırdık. Sağlık ve sosyal konularda birçok merkez ve toplum merkezleri yaptırdık. Kamunun ihtiyaç duyduğu bazı yatırımlarda da yine Odamızın büyük katkıları oldu. Özellikle eğitime çok önem veriyoruz, bu anlamda da eğitim konusunda ciddi desteklerimiz oluyor. Kentin kültür ve sanat yaşamı ve gelişimine de önemli katkılarımız devam etmektedir. Eğitimi, sanatı ve sosyal yaşam kalitesini ekonominin dışında görmüyoruz. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nü 12 yıldır aralıksız olarak Mersin Kenti adına veriyoruz. Sanat Galerimizde sanatçılarımızın güzide eserlerini sanatseverlerle buluşturuyoruz. Türkiye’de saygın bir organizasyon haline gelen Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin oluşumu ve bugünlere gelmesinde de önemli gayretlerimiz oldu. Tüm bu bütüncül gelişmelerin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. MTSO bu vizyon ve misyonla önce insan demeye devam edecektir.

Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun
Biz Türk iş dünyası olarak, özelinde Mersin iş dünyası olarak, sorunlara kızmadan ülkemizin zenginliği, milletimizin toplumsal huzuru olmaya devam edeceğiz. Ekonomi başta olmak üzere, eğitimden bilimsel gelişmelere, kültür ve sanattan spora, sağlıktan çevreye, demokrasiden yaşam kalitemize her alanda çözümün parçası olmaya, katkı koymaya devam edeceğiz. Mersin iş dünyası olarak gelecekten umutluyuz ve ülkemizin ve milletimizin parlak geleceğine inanıyoruz. 
Yarın 29 Ekim. Büyük Atatürk ve atalarımızın 1923’te Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhuriyeti ilan ettiği ve küllerinden doğduğu bir gündür. Bu, bizim en büyük motivasyonumuzdur. Yokluk yıllarında bu devleti kurduysak, bugün var olan bu gücümüzle, bu birikimlerimizle çok daha büyük işleri yapacak güçteyiz. İnanıyoruz, başaracağız… Bu vesileye Mersin iş dünyasının, tüm üyelerimizin, Mersinlilerin ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Ayhan KIZILTAN

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.