SON DAKİKA
Hava Durumu

KOCAMAZ"MERSİN HEPİMİZİN MERSİN'E SAHİP ÇIKALIM"

Önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Burhanettin Kocamaz Mersinin gündeminde sıkça konuşulan konular hakkında kamuoyuna seslendi

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2021 00:26
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2021 00:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
KOCAMAZ"MERSİN HEPİMİZİN MERSİN'E SAHİP ÇIKALIM"
Önceki dönem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Burhanettin Kocamaz açıklamasında şu sözlere yer verdi:
Sevgili Mersin’liler, değerli Halkım;

Öncelikle tüm Halkımıza selam ve saygılarımı sunuyor,hayırlı sağlıklı huzurlu ve mutlu günler diliyorum.Bugünlerde Mersin gündemine yönelik olarak iki konuyu sizlerle paylaşmak istedim.

Bir 1 kişi, oturuyor, ayakta ve şunu diyen bir yazı 'ile SUN' görseli olabilir

Bunlardan 1.si Mezitli’de yapılması planlanan Küçük Sanayi Sitesine yönelik.

Mersin’in 1/100.000’lik ve 1/5000’lik planları hazırlanırken
Toroslardaki Şehir Hastanesinin doğusunda kalan 5000 dekarlık alanın Küçük Sanayi Sitesi Alanı olmasını Esnaf Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer Bey’le görüşerek bizzat ben önerdim.
Amacımız hali hazır Sanayi Siteside dahil şehir içerisindeki tüm küçük sanayi esnafını oraya taşımaktı. Hatta bu durumu taslak imar planına da işlettim.Ancak O dönemdeki iktidar partisi(Ak Parti) Meclis üyeleriyle bazı CHP’li Meclis üyeleri buna karşı çıktılar.
Savundukları şey, Şehir Hastanesine yakın olan bu yerde gürültü olurmuş,bu nedenlede uygun değilmiş!
Burası konut alanı olmalıymış!
O dönemde Bakan Sayın Lütfi Elvan Beyefendi’yide ikna ederek bu bölgenin Küçük Sanayi Sitesi Alanı olarak işlenmesini engellediler.
O dönemde Tarım Bakanlığı Mezitli’deki Küçük Sanayi Sitesi Alanını onaylarken,bizim önerdiğimiz bölgenin Sanayi Sitesi olması engellendi.
Bu engellemede rol alan Meclis Üyelerinin bir kısmı halende Meclis Üyesi.
Bir 1 kişi görseli olabilir
Bu gün bir kere daha gördük ki en sonunda bizim ilk teklif ettiğimiz noktaya geldiler!Çünkü her zaman söylediğimiz gibi aklın yolu birdir.
Doğru tektir!Ve iki doğru ancak paralel olur! 
Her neyse zararın neresinden dönülürse o da kardır! Mezitli’deki Küçük Sanayi Sitesi içinde bence ayrılması gereken alan otoban bağlantısının üst kısmında Yenişehir İlçesine de hitap edebilecek Şehir Stadyumunun Batısında nispeten susuz ve tarıma elverişli olmayan bir alan seçilebilir.
Bir 2 kişi, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'JCB' görseli olabilir

2.Konu ise Limana yapılacak ve Atatürk Parkı’nın Doğu tarafını mahvedecek proje.
Bilindiği gibi 2014 Öncesinde yine B.Şehir Belediyesinin muhalefetine rağmen Mersin Limanı içerisine yapılmasına karar verilip resen onaylanarak inşaatı başlatılıp bizim görevde olduğumuz dönemde tamamlanan 500 metre uzunluğundaki iskele. Tabi ki bunun adı iskele.
Ancak şu andaki görüntüsü adeta liman içerisinde bir konteyner depolama alanı. Gerçekten utanç verici bir görüntü. 
Bizim dönemde de o iskeleye 750metre daha ilave etmek için başvuru yaptılar.
Ben buna karşı çıktım. Ancak işlerini daha önce olduğu gibi Ankara’dan izin alarak resen gerçekleştirebilecekleri ile ilgili endişelerim vardı. Bugünde aldığımız duyumlar, maalesef bu projenin izin alınarak inşaat aşamasına geldiği şeklinde.
Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Liman işletmecisinin amacı,
Liman Sahası’ndaki alan konteynerlerin tamamının depolanmasına yeterli olmadığı için kendisine Liman içerisinde yeni depolama alanları yaratmak! 
Yani denilmek isteniyor ki; Konteynerler Liman Sahası’ndan dışarıya çıkarılmasın! Liman dışındaki konteyner depoları boş kalsın,Mersin Halkı Limandan kaynaklanan her türlü çileyi çeksin,ama Mersin firmaları Limanın nimetlerinden asla faydalanmasın! Ayrıca dışarıdaki firmalar çok daha ucuz fiyatla depolama işlemi yapamazken, konteynerlerini Liman içerisinde depolamak zorunda kalan firmalar Limanı işleten firmaya çok daha fazla ücret ödemek zorunda kalsın!

Mersin'in kurtuluşunda şehit olanları... - Zeki Hakan Sıdalı İYİ Parti  Mersin Milletvekili | Facebook

Sevgili Mersinliler;

Aziz Atatürk 17 Mart 1923’te Mersin’i ziyaretinde “Mersinliler Mersin’e sahip çıkınız”diyerek bizleri uyarmış!Bu gün Mersin’i sahiplenme ve Mersin’in değerlerini koruma günü. Bu gün değilse ne zaman Mersin’e sahip çıkacağız. Mersin gibi bir dünya kentine bu kadar duyarsızlık,umursamazlık yakışmıyor.
Şurası unutulmamalıdır ki;
Bizden sonraki nesillerin vebalini sırtımızda taşıyoruz!
Ve o nesiller bugünkü umursamaz tavırlarla hareket edip,Mersin’e sahip çıkmayan ebebeynlerini asla affetmeyecektir! 
Tepkimizi taşkınlıklara meydan vermeden,provakasyonlara düşmeden,demokratik yollardan göstermeli,hakkımızı aramalı ve Aziz Atatürk’ün kemiklerini sızlatmamalı,topyekün hareket etmeli ve bu işi birkaç Mersin Sevdalısının üzerine yıkmamalı, Mersin’i, Mersinlilere rağmen kabul edilemez kararlar vererek mahvetmek isteyenlerin insafına bırakmamalıyız. Temennimiz Mersin’in Nükleer Santral’de,Balık Çiftliklerinde, Polietilen Tesis’inde olduğu gibi yeni bir dayatma ile
karşılaşmamasıdır! 
Buradan,Mersin adına ve Mersin’liye rağmen bu kararları verenleri ve onaylayanları,aldıkları kararları bir kez daha gözden geçirmeye ve bu yanlış kararlardan dönmeye davet ediyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.