SON DAKİKA
Hava Durumu

KOCAMAZ " SONSUZA KADAR CUMHURİYET "

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Cumhuriyet'in İlanının 93. Yılında Kutlama Mesajı Yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2016 17:45
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2016 17:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bilginhaberci.com
KOCAMAZ " SONSUZA KADAR CUMHURİYET "
 Yüce Türk Milleti ve Sevgili Mersinliler!

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, vatan topraklarımız ile birlikte milletimizin en değerli varlığıdır.

İçinde bulunduğumuz iç ve dış kaynaklı sorunlarımızın çözüm yolu, Anadolu’nun 10 bin yıllık tarihini bilmekten, Selçuklu ve Osmanlı’yı tanımaktan, Çanakkale, Milli Mücadele ve Cumhuriyet ruhunu kavramaktan, çağdaş uygarlık, tam bağımsızlık ve tam demokrasi şuuruna ermekten, Türkiye’nin tüm renk ve birikimlerine saygı duymaktan geçmektedir.

“Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir” sözüyle vatandaşlık bilincinin ve huzurlu Türkiye’nin sırrını veren; tam bağımsızlığın temel şartının ekonomik bağımsızlık ve tam demokrasi olduğunu belirten Büyük Önderimiz, dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

15 Temmuz gecesi, Cumhuriyet tarihimizin en kanlı darbe girişimine karşı cesaretle direnen milletimiz, Atatürk’ün gösterdiği “çağdaş uygarlık düzeyi” hedefine gönülden bağlı olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. İçinde bulunduğumuz sancılı sürecin, Anadolu’nun 10 bin yıllık sağlam köklerine ve Türkiye’nin tüm renklerine tutunularak, ama bu vatan için ödediğimiz bedelleri de unutmayarak aşılabileceğini bir kez daha ortaya koymuştur.

Çağdaş uygarlık hedefine ulaşmaya kararlı olan milletimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözünün aydınlattığı yolda; 93 yıl önce Cumhuriyeti kurarken duyduğu heyecan, inanç ve kararlıkla ilerlemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin vatanı ve milletiyle sonsuza kadar yaşayacağına olan inancımız tamdır.

Cumhuriyetimizin 93. yılı Mersin’imize ve ülkemize kutlu olsun.

Sonuna Kadar Demokrasi

Sonsuza Kadar Cumhuriyet

Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Türk milleti!

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.